PDA

Zobacz pełną wersję : uv dla ptasznika



puss
14-01-2014, 12:46
po co pajakiowi lampa uv? zabija bakterie i inne? czy jest konieczna? a moze diody uv zamiast lampy?

raptor
14-01-2014, 12:50
pająkom nie jest potrzebna lampa uv, jeśli już to można dać czerwoną lampkę jako żródło ciepła

ziu
14-01-2014, 13:04
kto CI powiedzial ze jest potrzebna? ;-]

chrzanu
14-01-2014, 13:50
a po co mu ta lampa ? one nie lubia takich promieni, nagrzewaj je poprostu zwykłą żarówą lub kablem i będzie gitarrrra :D

PLU
14-01-2014, 14:37
Chrzanu słyszałem że kabel grzewczy źle oddziałowywuje na pająka ponieważ nie ma się gdzie schować :(:(

A co do uv to może być ale nie popieram bardziej proponuje czerwoną żarówke (ja mam firmy "osram" i chwale tą firme bo mam już 3 żarówki i dobrze działają) ale może być zwyczajna żarówka (no ale chyba lepiej zwierzakowi zrobić i kupić tą czerwoną żarówke a to wydatek 11 zł od sztuki)

kagetsu
14-01-2014, 14:54
jakie 11? 3 zl :) philipsa

Mysza1983
14-01-2014, 15:18
PLU napisał(a):

> Chrzanu słyszałem że kabel grzewczy źle oddziałowywuje na
> pająka ponieważ nie ma się gdzie schować :(:(

Ciekawe kto ma taką dziwną teorię. NIe zauważyłem żadnych takich dziwnych zachowań.

PyRyLy
15-01-2014, 03:58
chodzi o to ze pajak ja mu jest goraco to sie niekiedy zakopuje a przeciesz jak kabel jest na dole to im bardziej sie bedzie zakopywal tym bedzie gorecej (chyba ze podwiesiles go na scianie :P)

morda
15-01-2014, 06:27
Dokładnie - jakie działania negatywne ma kabel? Nigdy nie zauważyłem.

chrzanu
15-01-2014, 07:13
a jaki problem jest umiescic kabel na tynej sciance za dekoracja ?? lub nawet na 1/2 podłoza ?

PLU
15-01-2014, 07:16
Nie napisałem że "w żadnym wypadku" poweidziałem że źle oddziałowywuje i to może troche źle jest wyrażone może .... nie jest za bardzo bezpieczny dla pająka ponieważ kiedy pająk zaczyna wyczuwać że jest mu za ciepło po prostu kopie głębszą norke i kopie tak długo aż będzie mu odpowiednio chłodnie a jak wstawimy na spód kabel to kiedy będzie mu za ciepło to nie będzie miał jak uciec przed ciepłem. A co do kabli grzewczych na ściankach terra to uważam że to też nie za mądre posunięcie ponieważ pająki lubią czasem chodzić po ściankach terra (nie próbowałem i raczej nie spróbuje używać kabla grzewczego na pająkach)

No ale są tu mądrzejsi znawcy którzy naprawde wszystko wiedzą i może jak są tacy mądrzy to może napiszesz coś mądrego a nie łapać za słówka ?????

chrzanu
15-01-2014, 07:22
Boże ten znowu że są mądrzejsi i zaraz znowu bedzie kłotnia pewnie.
stary jak kładziesz kabel to mozesz na 1/2 podłoża
jak kładziesz go na ścianke to za dekoracja np z korka wiec pajak si nie poparzy a do chodzenia ma jeszcze 3 ścianki, podłoze.
albo tez na 1/2 scianki, w ogóle co za problem wymyślasz z tym kablem.

dekilla
15-01-2014, 12:19
lampa uv zabija bakterie poprzez zmiany struktóry komórek wpływa również negatywnie na komórki wszystkich innych zwierząt w tym człowieka kto wymyślił takie urządzenie w terrarium? to musiał być wielki człowiek:) lampy uv montuje się w specjalnych obudowach uniemożliwiających kontakt z komórkami porządanymi zresztą jak chcesz wiedzieć więcej poszukaj czegoś na temat lamp uv montowanych w akwariach

42d3e78f26a4b20d412==