PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem z Ptasznikiem Czerwonoodwlokowym - pomocy :(



Matt_ns
15-01-2014, 23:23
<center>Witam</center>[b][b]Ptasznika tego zakupilem gdy byl po 6 lub 7 wylince. Mam go juz okolo roku i jeszcze do tej pory nie przeszedl zadnej wylinki.[b][b]2 moim problemem z pajakiem jest to ze ostatni raz zjadl swierszcza... okolo 4 miesiecy temu. W ciagu tych 4 miesiecy nie przyjol zadnego pokarmu. Dawalem mu swierszcze to ich nie tykal - zdychaly tam i plesnialy. Dawalem mu koniki polne - rownierz nie zjadl. Dawalem mu te male robaczki z wedkarskiego - lezaly az dopoki sie mucha nie wyklula.[b][b]3 moim problemem z nim jest to iz na jego odwloku od gory jest biala plama. Zajmuje ona gdzies 1/3 jego pupci. Zalaczam zdjecie, zobaczcie sami.[b][b]Nie wiem czy moze to byc spowodowane warunkami w jakich zyje ale codziennie rano zraszam mu terrarium, w dzien pali sie zarowka czerwona 25 W co daje mu temperature w srodku 25 stopni, na noc wkrecam mu 15W co daje 22 stopnie.[b][b]<center>Prosze o pomoc. Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam wszystkich</center>

ir3k
16-01-2014, 00:32
Prawdopodobnie to msc-e po wyczesanych włoskach, Tak jak mówisz jest to biała plamka, jak pajak bedzie sie zblizał do wylinki to bedzie ona ciemniała, widze że pajak ma dobre warunki, zastanawiam sie nad tą 15 w nocy, należy pamiętac o cyklu oświetlenia dzień-noc

pac
16-01-2014, 01:27
nie trzeba nic pamietac o zadnym cyklu.. mozna pajakowi swiecic ta sama zarowa 24h/dobe i bedzie ok..

matt jesli zostawiasz swierszcze u niego tak dlugo az nie splesnieja to widze ze w niezlych warunkach go trzymasz..

morda
16-01-2014, 01:33
Czasem pająk nie je i nie linieje dość długo. A łysy odwłok ma dletego bo wyczesał włoski. Poczytaj FAQ i Archwium, tam jest wszystko.

42d3e78f26a4b20d412==