PDA

Zobacz pełną wersję : Dla skorpiona



docxp
18-01-2014, 13:11
Witam, zdecydowałem się na zakup skorpiona cesarskiego. Będę miał go za miesiąc. Terrarium będzie 40x30x30. Czy moglibyście mi pomóc jak je urządzić. Myślałem o czymś takim: w dalszym lewym rogu kokos, w dalszym prawym jakaś sztuczna roślinka(podsuńcie pomysł jaką), bliższy prawy miseczka z wodą, po środku kamień(taki spory, płaski). Co dać jeszcze, żeby było funkcjonalne i ładnie się prezentowało. Myślałem, żeby zabudować tylną i boczne ścianki, ale nie mam talentu. Jeśli chodzi o kupne to czy dobre byłyby ścianki z Allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43777046
a może te akwarystyczne
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1434816. Zastanawiałem się nad taką czaszką, ale chyba skorpion nie miałby z niej żadnego pożytku. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43958092. Jak macie zdjęcia swoich terrariów to proszę o linki.

ponczos
18-01-2014, 16:46
1. Jakiej wielkości będzie skorpion?? Bo jeżeli mały to wstrzymaj się z pakowaniem go do takiego terra narazie!!

2. Moja sugestia: zamiast miseczki z wodą, zadbaj poprostu żeby torf był w miarę wilgotny. Miseczka z wodą napewno nie jest estetyczna - miałem taką pół roku w terra i naprawdę uwierz.. nie jest potrzebna.

3. Jeżeli juz chcesz "tło" to proponuję korek, jednak nie jest to niezbędne.

4. Powodzenia ze skorpionem.. Ciekawe za jaki czas będziesz miał pierwszego pająka..?? :))

Tomek_Nie
19-01-2014, 02:00
Po pierwsze nierezygnuj z miski i wody ! po drugie ozdob sobie terrarium wedlug swojego gustu wystrój ma chyba cieszyc ciebie samego a nie osoby trzecie .

ponczos
19-01-2014, 02:18
Dlaczego ma nie rezygnować??

docxp
19-01-2014, 02:32
Co do tła to zrezygnowałem ze względu na cenę, a skorpion będzie miał koło 10cm długości. W sklepie ma być dostawa także wezmę takiego, który od razu mógłby mieszkać w takim terrarium.

ponczos
19-01-2014, 04:27
Nie lepiej od prywatnego hodowcy kupić?? Taniej i jakościowo (prawie zawsze) lepiej. :))

docxp
19-01-2014, 04:31
To znajdź mi prywatnego hodowcę w Płocku lub okolicach. Na pewno nie będę maltretował zwierzaka przesyłką pocztową a samochodu nie mam. Kolega w tym sklepie kupował już dużo węży i jeszczurek i żadna mu nie zdechła. Poza tym ceny nie są wygórowane. Za skorpa ok. 10cm biorą 50-60zł. Zastanawiałem się nawet nad dwoma, ale nie wiem czy to najlepszy pomysł na początek

Amatorek
19-01-2014, 04:45
E to niezły sklep , ceny dobre jak na sklep , u hodowcy kupił byś może 10-15 zł taniej. A co do P.Imperatora miałem przez jakiś czas , ale jednak wole pająki i zamieniłem się za H.Herculesa L9 , ale na poczatek zwierze super.

docxp
19-01-2014, 06:00
I sprzedawcy, którzy się znają na rzeczy i można z nimi pogadać o zwierzaku. Bo byłem w jednym z zoologicznych, pytam się o cesarskiego a babka mnie się pyta czy to takie małe. Bez słowa wyszedłem.

docxp
19-01-2014, 11:22
Myślę nad dwoma skorpionami. Nie wiem tylko czy jako początkujący dam sobie radę. Wobec tego, że byłyby to dwa skorpiony a więc większe terrarium. Myślę, że 60x30x40 lub 60x40x40 będzie dobre. I w tym wypadku jedna żarówka chyba nie wystarczy. Myślałem na świetlówkami. I teraz pierwsze pytanie: czy dać je do środka czy jakoś montować bezpośrednio nad terrarium? I dalej, u mnie w pokoju panuje temp. ok. 19 stopni. Możecie mi powiedzieć jakiej mocy dać świetlówka(jedna na noc, która dawałaby 23-24stopnie i druga na dzień, która dawałaby temp. ok. 28-30stopni. Ta na noc byłaby niebieska. I teraz co kupić? Jaka firma? Jaka moc?

docxp
19-01-2014, 13:25
Po dłuższej chwili refleksji zdecydowałem się na jednego skorpiona. Dwa wymagają większego terra co więcej kosztuje, poza tym nie wiem czy bym sobie poradził. I am jeszcze kilka pytań: jak umiejscowić żarówkę? i w moim pokoju panuje temp. 19-20 stopni.I są dwa warianty zapewnienia ciepła skorpionowi:
1.zostawiam tę temp. na noc a na dzień grzeję żarówką 40W co podwyższa temp do ok.23-24stopni.
2.Na noc daję tą niebieską 40W a na dzień i właśnie nie wiem czy dać za ścianką tylną kabel grzewczy 25W(powiedzcie czy da temp. ok.28stopni) czy zmienić tę 40W na jakąś mocniejszą?

42d3e78f26a4b20d412==