PDA

Zobacz pełną wersję : irminia po wylince



sajmon
19-01-2014, 05:28
moja irminka miała w czwartek rano 7 wylinkę. wczoraj wieczorem wrzuciłem jej pinke, ale nawet jej nie tknęła. dzisiaj pierwszy raz wyszła ze swojego gniazda i troche sie przestraszyłem. w zasadzie cały czas przebywa w pozycji "zdechł pająk" tzn wszystkie nogi podkulone pod siebie, tyle ze lezy na brzuchu nie na plecach. kiedy ją popchnę to 4 tylne nogi normalnie rozprostowuje, ale 4 przednie stawia "kolanami na zewnątrz"(??) co utrudnia jej chodzenie. czy jej to minie niedługo, czy po następnej wylince, czy moge juz szykowac kase na nowego pajaka?

soryy ze sie tak rozpisałem

Atrax Robustus
19-01-2014, 05:32
Daj jej troche czasu najpierw.
Jesli ma pasc, to padnie bez popychania :]
Ale moje pajaki rowniez po wylinkach potrafia byc nieruchliwe i "dziwne" przez nawet pare dni.

chrzanu
19-01-2014, 07:05
mi własnie wyliniał tez chyba w czwartek spinifer i do tej pory lezy podkurczoy, narazie go zostawiam w spokoju i ty tez tak zrób. po co go męczyć przed śmiercia, a moze akurat nic mu ni jest.

Awikularia
19-01-2014, 08:33
Pomyslmy.... w czwartek wylinka, w sobote karmienie... 3 dni od linienia... I to pajak po 7 wyl. Nie za wczesnie na karmionko? To duzy pajak i jeszcze nie stwardnial. Nie przesadzaj z ta szybkoscia karmienia, pajak ci nie zdechnie, jak 2 dni nie zje. Poczekaj 1-2 tyg. i dopiero potem karm...

Opu
19-01-2014, 09:13
a moze jest za duza wilgotność i pająk jest tak delikatny teraz ze moze sie złamać troche z długo twardnieje mu ta skóra ;/

chrzanu
19-01-2014, 09:28
co ??
że pająk ma się zlamać bo jest zaduża wilgotnośc ?? taaaaaa i co jeszcze

Awi - cóż za filozofia... :P

sajmon
19-01-2014, 11:08
juz nie ma sensu gadac. pająk nie żyje. co do szybkości karmienia to smiciak kiedy się wyliniał po raz 7 miał w terra muchę i zjadł ją następnego dnia wieczorem. więc myślałem, ze 3 dni wystarczą dla pająka o połowę mniejszego.

Awikularia
19-01-2014, 11:44
Nie wystarczą. Trzeba odczekac. To nie agama brodata, ktora zre nawet podczas linienia :>:>:> Moze padl od szturchania, albo padl podczas wylinki. Przykro mi.

42d3e78f26a4b20d412==