PDA

Zobacz pełną wersję : IRMINIA



mbied
19-01-2014, 10:36
mam kilka pytan odnosnie tego gatunku:
1. czy obojetne jest jaka zywa roslinke wsadze jej do terra ?? czy moze miec to negatywny wplyw na jej zycko jak bedzie to jakas zla "roslinka" ??
2. moj pajak ma 1.5 cm cialka ktora to moze byc wylinka ??
3. i ostatnie pytanie irminia jest strasznie szybka (juz mi raz zwiala :( ) czy jest ona szybsza od spinifera czy sa one porownywalne jesli chodzi o predkosc przebierania nozkami :D (pytam bo nie wiem czy dam rade ze spiniferem)

dzieki za odp ;)

Grażynka
19-01-2014, 10:57
1. czy obojetne jest jaka zywa roslinke wsadze jej do terra ?? czy moze miec to negatywny wplyw na jej zycko jak bedzie to jakas zla "roslinka" ??

prawie kazda .... tylko musi mieć podobne wymagania co pajak odnosnie wilgoci....sa jakieś toksyczne rośliny ale nie iwme jakie


2. moj pajak ma 1.5 cm cialka ktora to moze byc wylinka ??

pewnie z 4


3. i ostatnie pytanie irminia jest strasznie szybka (juz mi raz zwiala :( ) czy jest ona szybsza od spinifera czy sa one porownywalne jesli chodzi o predkosc przebierania nozkami :D (pytam bo nie wiem czy dam rade ze spiniferem)

so podobnie szybki moze irminia nawet szybsza ale murinus jest duzo bardziej agresywny

chrzanu
19-01-2014, 11:01
1) http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=23&i=1891&t=1890
2) http://free.boo.pl/
3) Tak jak mówi Grażynka. murinusy agresywniejsze, a co do szybkości to moze takie same :P

maze
19-01-2014, 11:02
grazynka nie jest powiedziane ze murinus jest duzo bardziej agresywny... szczegolnie jesli chodzi o takie male osobniki...

Awikularia
19-01-2014, 11:34
Co do zywych roslinek: mozna do terra je posadzic, tylko licz sie z tym, ze to tez zywe, powiedzmy, stworzenie, i od czasu do czasu potrzebuje jakiegos nawozenia (a nawozy nie beda dobre dla pajaka). Poza tym P. irminia oplecie zywa roslinke sieciami - a to moze doprowadzic do "zdechnięcia" roslinki. No i musisz pamietac, ze co prawda pajak moze sobie zyc w polmroku, ale roslina na dluzsza mete nie wytrzyma czegos takiego. Musi miec zapewniony cykl dzienno-nocny (oswietelenie). Toksycznosc nie ma wplywu na pajaka, bo pajak nie je roslin ;).

1,5 cm cialka to moze byc 3-4 wyl. Zalezy, jak byla trzymana.

P. irminia i P. murinus (spinifer) sa, przynajmniej jak sa male, porownywalnie szybkie. Ten pierwszy dodatkowo skacze. Im sa starsze, tym P. murinus staje sie wolniejszy, ale za to bardziej agresywny.

Grażynka
19-01-2014, 14:16
hmmm..no pewnie ze nie jest bo moze sie trafićze murinus bedzie łagodny jak baranek (co sie bardzoooo zadko zdarza) a irminia jak diabeł (co sie częsciej zdarza) ja mialem irminie jak diabla wcielonego ;] a jeszcze co do roślinek to nie ma co sie bawić i najlepiej wsadzić sztuczne równie dobrze wygladaja i nie ma z nimi problemu ;]

Markoś
20-01-2014, 05:08
jak tu Awi wspomniala murinus jest w mlodym wieku bardzo szybki ale z czasem staje sie powolny i ociezaly wiem bo mam i jak byl maly to strasznie szybki byl ale teraz zrobil sie powolny ale za to nadrabia zwiekszona agresywnoscia :)

42d3e78f26a4b20d412==