PDA

Zobacz pełną wersję : Co powiecie na to ? B.Vagans



Matt_ns
20-01-2014, 14:37
Witam. Mam Brachypelme Vagans L6-L7. Mam juz ja okolo 1,5 roku i... ani raz nie miala wylinki. Jak daje jej swierszcze to wysysa z nich ostatnie kropelki a pupcie to ma taka ze ledwo ja nosi. Zauwazylem ze zaczyna jej czarniec plamka po wyczesanych wloskach ale przygotowania do wylinki nie widac. Jakas dziwna jest. Prosze o rady.

Pozdrawiam wszystkich.

robert.p.
20-01-2014, 14:51
Co na to powiem?Ze nie trzymałes swojego pajączka w zbyt dobrych warunkach.Jesli to L6-7 to przez 1,5 roku powinien juz dorosnąc.W optymalnej temperaturze i karmieniu vagans po 13-16 miesiącach ,a czasem nawet wczesniej moze osiągnąc dojrzałosc i miec juz kokon(samica oczywiscie)Samiec dorosnie jeszcze szybciej.Chyba zimno tam u ciebie było przez te 1,5 roku

kaczi
20-01-2014, 14:57
wierzyc mi sie niechce ze przez 1,5 roku pajak po 6 czy nawet 7 wylince nie przeszedl kolejnej...
moze chodzi ci o 1,5 miesiąca???
przez 1,5 roku to z L1 dojrała samica wyrasta

PrzemekB
20-01-2014, 15:30
moze wyliniała w kryjowce a Ty tego nie zauwazyles ??

Matt_ns
20-01-2014, 15:35
Do robert.p.:

Warunki mojej Vagans to:

Terrarium:
15x10x10
Miseczka z woda wymieniana codziennie rano na swieza, roslinki, kryjowka, torf kwasny

Temperatura:
Dzien: Czerwona zarowka 40W, 40 cm od terrarium co daje temeperature 26 stopni + 2 razy dziennie zraszanie letnia, swieza woda
Noc: Czerwona zarowka 15W, zaraz nad terrarium co daje 22 stopnie

Odzywanie:
2 razy w tygodniu po 1 swierszczu lub codziennie 1, 2 pinki

Jesli chcesz moge ci przeslac foty terrarium czy czego tam chcesz. Moze mam jej masowac odnoza i odwlok ? :D Moze cos pomoze ? :P





Do kaczi:

Nie, nie chodzi mi tu o 1,5 miesiaca tylko roku. Kupilem ja w wakacje (lipiec/sierpien) 2003 roku.

Pozdrawiam

Matt_ns
20-01-2014, 15:37
Do PrzemekB:

Hmmm, sluszna uwaga ale codziennie zagladalem do kryjowki i nie widzialem zeby byla tam wylinka a pajak raczej by jej nie zjadl przez noc. Zreszta nie bylo widac przygotowac pajaczka do wylinki.

Pozdrawiam

SebastianE
21-01-2014, 00:28
Mowisz ze nie widac przygotowan do wylinki. A czarniejąca skóra na odwłoku to co?? To właśnie znak nadchodzącej wylinki. A tak btw to moze nie jest L6-7??

TylerPL
21-01-2014, 00:35
O boże! Ja to bym już nie wytrzymał z takim pająkiem! Moja Imninia wczoraj wylniała po 2 miesiącach i powiem (teraz L5) że czekałem na tą wylinkę dość niecierpliwie... :) I teraz następna będzie gdzieś tak ok. moich urodzin jak ją będe ładnie karmił (20.04)

Matt_ns
21-01-2014, 00:39
Do SebastianE

Wiem, ze czarna i blyszczaca skora na jego odlowku to oznaka wylinki. Wszysytko bylo by w porzadku gdyby nie to ze on juz z taka skora chodzi okolo 3 albo i 4 miesiecy... Poprostu pajak jest tak jakby zpowloniony w rozwoju. Czyzby u niego wylinki byly co 2 lata a przygotowania do wylinki trwaly 6 miesiecy ? :D

ketnip
21-01-2014, 00:50
moim zdaniem przeszedł wylinke na pewno w tym okresie tylko poprostu tego nie zauważyłeś, a pająk potrafi tak zniszczyć i zwinąć w kulkę wylinkę ze nawet mogłeś jej nie zauważyć :)

kaczi
21-01-2014, 02:18
\noto ja niewiem/

GuTi
21-01-2014, 02:53
może musi sobie pohasac po łace :] przejdzie nie łąm sie bedzie dobrze

rastafaq
21-01-2014, 03:51
2 razy w tygodniu po 1 swierszczu ?? co to ma byc ? dieta dla anorektyka ? dobrze ze nie wrzucales raz w miesiacu po jednej pince to bys dopiero mial GOLIATA

Matt_ns
21-01-2014, 03:59
2 razy w tygodniu swierszcza wiekszego niz on sam to jest malo ? Chyba sie nie slyszysz...

robert.p.
21-01-2014, 04:49
No to z tego wynika ze twój vagans jest wyjątkowym okazem.
Moze procesy hormonalne zachodzą w nim wolniej niz u innych.A moze zanim go kupiłes wczesniejszy własciciel zle go hodował i nie rósł u niego normalnie.Wtedy wyglądając na L7 mógłby byc np L12 i byc dorosłą samicą -wtedy wylinka co 1,5 roku mogła by byc.Czasem trafiają sie takie pajęcze "liliputy"To rozwiązanie wydaje mi sie w miare prawdopodobne-bo warunki ma ok.

tetsuo
21-01-2014, 05:21
ja sie nie dziwie,ja mialem vagansa,kupilem go jako 3l w kwietniu,do stycznia mial jedynie 3 wylinki(pierwsze dwie w ciagu 1,5miesiaca),i mial znakomite warunki,pozdrawiam

Vagansmen
21-01-2014, 06:27
hehehe, moja vaganska wylinkę przeszła kilka dni temu (ostatnią miała 7 miesięcy temu) ale to była niezła akcja: zobaczyłem na torfie troche pleśni (zresztą na kokosie też troche jest) więc usunąłem miejsca spleśniałe, przynajmniej te które widziałem(za kilka dni wymienie cały torf i wyparze kokosa). Vaganska była w kokosie, lecz widziałem ją(myślałem że to ona) przez szaprę w torfie. Dziwiłemk sie czemu ona nie ucieka, przeciez zawsze uciekała, zacząłem rozwalać ten torf , ona nic, więc wpadłem w panikę zacząłem rozwalać torf i wyciągnąłem..................wylinkę, a vaganska siedziała sobie z tyłu kokosa. Wczoraj wieczorem wyszła z niego i zaje**** urosła. Miała 4,7 ciała, a teraz na oko ma 5,5 jak nie więcej. Tylko nie wiem po co mój brat ją spłoszył jak wyszła, ech on mnie wkurza :) A po tym myśle że killka dni temu ja przeszła bo po pierwsze, to ta wylinka była w tej szparze od chyba soboty, a po drugie to gdy ta wylinke wyciągnąłem była ona juz krucha, także musiała trochę poleżeć......... uffff ale sie rozpisałem:)

rastafaq
21-01-2014, 06:49
Nie gadam do minotora jak klepie w klawiature, wiec rzeczywiscie sie nei slysze :]
Ja daje co drugi dzien "swierszcza wiekszego niz on sam " i rosna normalnie, a swoja droga, pajak po L6-L7 powinien miec ok. 3cm ciala wiec skad Ty bierzesz takie wielkie swierszcze ?

pol
21-01-2014, 07:06
ja dejąc vagansom co drugi tydzien papu, osiagalem normalne przyrsty,
swoja droga co za roznica co drugi dzien u ciebie a co trzeci u niego to chyba nie taka dieta straszna, po prostu dzwiny okaz, moze faktycznie mocno zaniedbany wczesniej,
mam znajomego u ktorego vagansy L4 nie linialy przez 10 miesiecy, a murinusy kupowalismy razem L1 po 10szt, ja mam dorosle a on ma L3/4 :)
wiec to kwestia opieki, ale i jak widac innych czynnikow

lisek
21-01-2014, 08:42
Ja kupilem swojego Vagansa L5 w kwietniu i do wrzesnia przeszedl 2 wylinki, puzniej go karmilem przez mesiac, przesatal jesc w pazdzierniku i do dzis nic nie zjadl , 1 raz wyszedl ze swojej kryjowki, i ani razu nie linial.
Nie wiem czemu

Tomas
21-01-2014, 09:00
Warunki masz bdb ;] Jak dla mnie nie ma sily pajak musial przejsc chociaz jedna wylinke przez te 1.5 roku ... Jesli sie myle to nie mam pojecia co jest grane :/

Matt_ns
21-01-2014, 09:10
Do rastafaq:

Zapraszam do sklepu zoologicznego w Nowym Saczu na ulicy lwowskiej :) duze swierszcze po 50 gr male po 30 gr. Male maja rozmiary 2-3 cm, duze natomiast do 5 cm !!! Maja tam rownierz myszki - male (jeszcze slepe) po 3 zl, srednie za 4 i duze za 5 zl. Jest w czym wybierac.

Pozdrawiam

Vagansmen
21-01-2014, 09:18
Do Matt_ns:

jeszcze rozumiem te świerszcze 2-3 cm, ale 5cm? to dorosłe pasikoniki takie nie są, zobacz se na linijce ile to 5cm!!!

Samael_
21-01-2014, 09:20
Vagansmen napisał(a):

> Do Matt_ns:
>
> jeszcze rozumiem te świerszcze 2-3 cm, ale 5cm? to dorosłe
> pasikoniki takie nie są, zobacz se na linijce ile to 5cm!!!
>


Chyba jakies mutanty - moze dlatego pajak ma klopoty z linieniem ;]

rastafaq
21-01-2014, 09:35
człowieku co Ty bredzisz, mam pred soba suwmiarke, Ty wiesz ile to jest 5cm ??? ten swierszcz chyba ma tyle jak go rozdeptasz, moze mowisz o szaranczy, a te myszki cos drogie, wiec z zaproszenia nie skorzystam :]

robert.p.
21-01-2014, 11:54
Zamów dla mnie troche swierszczy mutantów pieciocentymetrowych
Co u was tam linijek nie ma?
Swierszcz moze miec ze 3 cm ale nie 5cm
I nie pisz ze jest inaczej bo swierszcze hoduje od 10 lat i wiem jak wyglądają

X_v_X
22-01-2014, 03:52
Jak dla mnie to ściemniasz... marna prowokacja :]

X_v_X
22-01-2014, 04:03
Ściemniasz z tym pająkiem, tak jak ze świerszczami. Poza tym wiem nie tylko z własnego doświadczenia, że jak ma się 1 pająka 1,5 roku i przez tak długi okres nie rośnie nie zrzucając ani razu wylinki to po 3 miesiącach zagląda się do niego co tydzień, a ty farmzazony wypissujesz, że wode codziennie mu jeszcez wymieniasz! Puknij się w cymbał!



... i śmieje się durniowi w oczy...

X_v_X
22-01-2014, 04:04
...albo rośniesz i ci sie wszystko większe wydaje...

tasior_m
24-01-2014, 01:45
nie ma takiej mozliwosci z tym twoim pająkiem :/
ja we wrzesniu 2003 kupiłem 2 vagansy L1/L2 i teraz mam je juz przed L11/L12, piękne samiczki :D, a po ich wylinkach będę dopuszczał samca, zobaczymy co to będzie :)

42d3e78f26a4b20d412==