PDA

Zobacz pełną wersję : genia i aklimatyzacja



jamaicaman
21-01-2014, 10:52
witam , no wiec mam zapytanie , 3 dni temu kupilem piekna dorosla geniculate trudno mi stwierdzic ktora to wylika ale jest spora no i od kiedy wlozylem ja do terra 3dni temu caly czas stoi w jednym miejscu ,wogole nie zwiedza terra ani w nocy ani w dzien , ponadto jest bardzo agresywna rzuca sie na wszystko :) ale to chyba taki charakter , chcialem sie zapytac co moze byc nie tak ,przez 3 dni powinna zaczac sie chyba aklimatyzowac ? dodam ze w terra sa super warunki wilgotnosc ok 80 temperatura 24

ziu
21-01-2014, 11:13
nic jej nie bedzie, tez mialem agresywna rosee i to bardzo agresywna widocznie tak ma i juz, a co do chodzenie to albo pada albo sie klimatyzuje, musialbys napisac wiecej info jak reaguje na bodzce.

Pozdrawiam.

morda
21-01-2014, 11:19
Geniculaty takie są - rzucają sie na wszystko. Co do aklimatyzacji - różnie. Jeden po miesiącu drugi po 1 dniu się zaaklimatyzuje. Daj jej świerszcza, zobacz czy zje. A co do stanie w jednym miejscu - takie są ptaszniki. Zwykle ciągle stoją w jednym miejscu.

werni
21-01-2014, 11:31
A ja bym poczekał z karmieniem. 3 dni to malutko, poczekaj aż zacznie sobie zwiedzać teren i "znaczyć" pajęczynką. Prawdopodobnie za kilka dni znajdzie sobie ulubione miejsce w terra i wtedy zacznie tam czatować na zdobycz.

erjot
21-01-2014, 11:41
Świerszcz w terra może ją bardziej zestresować. Myśle tak jak werni. Niech sobie najpierw zrobi pajęczynowy systemik wczesnego ostrzegania:)))))
POZDRAWIAM

jamaicaman
21-01-2014, 12:10
hmm , oki dzieki za rady ,poczekam troche , a jesli chodzi o bodzce to wlasnie reaguje na nie dosc agresywnie , raczej nie jest ospała

rastafaq
21-01-2014, 12:59
Ja karmilem w ten sam dsien co wrzucalem do terra i skutkow ubocznych niewidze, nie przesadzajcie tak z tym stresem :]

Gufi
21-01-2014, 14:40
Moja tez siedzi 3-4 dni w miejscu nawet sie nie ruszy dopiero jak dostanie cos do żarcia to sie poruszy.Jak skonczy jesc idzie pod szybe czekac na kolejne smakołyki:)

PrzemekB
21-01-2014, 15:42
bez jaj ze taki mysliwiec jak ptasznik zestresuje sie swierszczykiem , hehe , i co mu sie stanie ?? dostanie urazu psychicznego? dla mnie to bzdura,ja wrzuciłbym mu swierszcza a jak znam geniculaty to go zje z apetytem raz dwa i bedzie ok. kto to wymyslił ze pajak zestresuje sie jedzeniem jak wpusci sie go do nowego pomieszczenia ???

dekilla
22-01-2014, 03:09
spoko moim pierwszym ptasznikiem była geniculata one długo się aklimatyzują nawet 2miesiące ale najczęściej po pierwszej wylince w nowym miejscu jest spoko

erjot
22-01-2014, 12:58
widzę ,że masz małe pojęcie o hodowli zwierząt (ogólnie). szkoda ,że nie przyjmujecie do wiadomości różnych sytuacji i tego ,że pająki nawet z jednego kokonu mogą mieć inne charaktery... skąd wiesz w jakich warunkach był przewożony...
POZDRAWIAM

thanci
24-01-2014, 03:55
Aklimatyzacja jest tez zalezna od wielkosci pajaka. Im mniejszy tym szybciej sie przwzyczaja, dorosły dłuzej...

42d3e78f26a4b20d412==