PDA

Zobacz pełną wersję : TE TO MAJĄ UKŁAD NERWOWY!



BooYaKa
21-01-2014, 13:28
Dziś zauważyłem w jednym z moich terrariów, jak świerszcz domowy,samiec, około 1,5 cm, szukał sobie przyjaciela na pustyni.Długo nie musiał szukać - znalazł dorodną, ponad 10-centymetrową samiczkę Androctonus Australis.Bawili się dobrze ale krótko.Mniejsza o bajkach dla dzieci - pora na obserwacje:

Australis złapał świerszcza oraz wbił w jego ciało telson.Trzymał długo - około minuty.Po wyjęciu świerszcz ruszał się jakieś 30 sekund,ale co mnie zdziwiło - części świerszcza już nie było po 10 minutach,ale czułki dalej mu się trzęsły.

Skorpion jak wiadomo słabego jadu nie ma,a ten skurczybyk jeszcze po 10 minutach się ruszał:D

Teraz moja pani już sobie go konsumuję,bo świerszczyk zamienił się w białą papkę ;)

Wygląda to świetnie - łazi z nim po całym terrarium,obraca się, kombinuje - nie moge sie oderwać od terrarium :D

Idę oglądać dalej ;)

Peter_frostax
21-01-2014, 13:34
To nic nowego wiesz świerszcze niemają układu nerwowego zcentralizowanego w jednym miejscu, ale faktycznie niektóre zachowania świerszczey są doś dziwne ja jednego zamroziłem i wyjołem z ludóweczki po jakimś czasie zaczoł zapierniczać jak by nigdy nic

Baku
21-01-2014, 23:07
prawdopodobnie nie wpuścił jadu to pierwsze :P

Marian667
22-01-2014, 02:21
Nom swierszcze i karaczany to twarde bestie :) Jak moja gastrica je swierszcza to rusza sie nawet jak nie ma glowy i polowy odwloka. Za to karaczany to prawdziwi hardcorowcy :) Ostatnio moja modlicha zjadla jednego do polowy wypuscila a ten zaczal nawiewac :>

Maniak
22-01-2014, 12:01
To ja mam coś prawie tak hardkorowego jak wy:

Larwa drewnojada którą musiałemskrócić o głowę (bo się kopała) i o 2/3 części ciała (bo mam małe pająki i daję im kwałki) ruszała nogami jeszcze przez tydzień (pająk nie był głodny). Jak dla mnie to jest hardkorr ale jak modliszka zjadła pół karalucha a on zaczął nawiewać to ja już nic nie kapuję :P

frydrych1
22-01-2014, 12:34
to fakt ja kiedys doroslemu swierszczowi odcielem glowe bo modliszka nie chciala jesc a mialem juz ostatniego a ten zaczol uciekac bez glowy i wydawlao mi sie ze wie gdzie ucieka bo nie obijal sie o nic na swojej drodze

BooYaKa
22-01-2014, 13:01
Baku,musiał wpuścić jad bo raz że byl w niego wbity z minute a dwa ze swierszcz się w papkę zamienił :P

PyRyLy
23-01-2014, 01:57
ciekawostka :)
karaluch potrafi zyc bez glowy okolo 2 tygodni

42d3e78f26a4b20d412==