PDA

Zobacz pełną wersję : jak umieścić kabel grzewczy



PrzemekB
21-01-2014, 18:31
Z której strony terrarium najlepiej umieścić kabel grzewczy i jakiej mocy powinien on być aby ogrzac terrarium powiedzmy 30/30/30 cm do standardowych temperatur przy hodowli ptaszników. Chce zrezygnować z czerwonych żarówek i spróbować ogrzewać moje terraria kablami grzewczymi. Obeznanym w tym temacie z góry dziekuje za odpowiedz.

Mefisto
21-01-2014, 19:02
Ptasznikom podziemnym najlepiej poprowadź przewód na którejś ze ścian bocznych.
Naziemne i nadrzewne mogą mieć przewód pod podłogą, przy czym szczególnie w przypadku naziemnych powinieneś zostawić część podłoża niepodgrzaną. Ja prowadzę przewód od zewnątrz. Może tracę przez to trochę ciepła, ale nie ryzykuję tak bardzo, że pajączek się do niego dokopie i sobie zrobi krzywdę.
Moc przewodu musisz dobrać sam w zależności od tego, o ile chcesz podnieść temperaturę w stosunku do pomieszczenia, w którym znajdują się terraria. Mnie 25W spokojnie starcza na dwa terraria o wymiarach, które podałeś. Polecam zaopatrzyć się przy okazji w termostat.

ponczos
22-01-2014, 00:47
U mnie na jednej półce stoją 4 terra o szerokości 20 cm, a za nimi znajduje się kabel grzewczy przymocowany w kształcie "zyg-zaka" do kawałka dykty o wym. 80x20 - temp. w terra ponad 27 stopni (przy ścianie ponad 30). Pajączki żyją a rozwiązanie jest nie kłopotliwe i bezpieczne. Polecam. Wygląda to mniej więcej tak:

<center>http://www.promotor.net.pl/test/ponki/terra_all_kabel.jpg</center>

Theraphos
22-01-2014, 02:20
Ponczos a jakiej mocy masz kabel grzewczy?

Mysza1983
22-01-2014, 03:43
Co do mocy, to one różnią się tylko długością a nie temperaturą. Ja mam kabel położony POD terrariami prosto, bez żadnych zygzaków.

PrzemekB
22-01-2014, 17:16
dziękuje za odpowiedzi ;)

frydrych1
24-01-2014, 10:37
ja proponuje tak umiescic go na bocznej sciance ale zakryc go korkiek lub tak jak ja na tekturke przyklejam kore i nakladam ja na sciane zeby kabla nie bylo widac i daje to zaje.. efekt

42d3e78f26a4b20d412==