PDA

Zobacz pełną wersję : Zima Zima zima...



Mondry
25-01-2014, 09:13
Ma ktos jakies ciekawe pomysly jak wysylac dorosle pajaczki poczta? do wiosny mi czekac sie nie chce a poza tym kto wie kiedy przyjdzie(jak ktos wie to pisac:D)

TOXYN
25-01-2014, 09:21
poczekasz tydzień i już będzie ciepło;) bo dzisiaj sie już roztopy zaczynają i błoto sie niestety robi:/

Mondry
25-01-2014, 09:23
a moglby ktos napisac jak zapakowac doroslego pajaka do wysylki?? tak zeby sie zbytnio nie poobijal a pkp nie zawsze jest pociag bezposredni i jesli ktos ma na sprzedaz genie samice za max 120zl to pisac:]

Maniak
25-01-2014, 09:23
Ja ostatnio wysyłałem Stolicą (kurierem). Wiem że to nie poczta ale jakieś rozwiązanie jest.

daf
25-01-2014, 10:36
Ja jak mantidowi wysyłałem samca duuuużego boehmei to wilgotny ręcznik toaletowy do pudełka po świerszczach, na to pajak i na niego też wilgotny ręcznik. Calośc do koperty i wysłałem, doszedł cały i zdrowy.

ziu
25-01-2014, 10:57
o boze poczta tak wysylac?!?!?!?!?! DAF przecierz to katastrofa masz szczescie ze dozyl, ja od pewnego amatora dostalem tak camb calego zgniecionego :(( wiesz jak traktuja paczki na poczacie??(wystartczy ze twoja koperte polozyli by pod paczka 1kg i byla by miazga :(. ja widzialem jak gosc paczke kobiety przedemna rzucil przez plecy do kosza az mi ciarki przeszly. Mozna wyslac tak jak daf ale wszystko to ja pakuje jeszcze w duzy mocny karton z magazynu po ubraniach (taki co wytrzymuje bandowanie tasmami, duza sila zgniotu) i tam min rolka papieru tolaletowego. Jestem za tym ze poczta to tylko mlode pajaki duze wole odbior osobisty i pkp , pks. Przecierz pks kosztuje 10 zl to tylko 4 zl drozej niz priorytet a maja humanitarny transport.


Pozdrawiam.

bunio
25-01-2014, 10:57
wilgotny ręcznik w chłodne dni to kiepski pomysł :/ szybko zrobi sie zimny, a nawet bardzo zimny ;) a co do sposobu pakowania pająka - skorzystaj z tych linków ;)

pakowanie : http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=16807

odpakowywanie : http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=17422

Mysza1983
25-01-2014, 11:30
ziu pks nie masz żadnego potwierdzenia nadania, co jest cholernie wazne przy jakichkolwiek wysyłkach

kagetsu
25-01-2014, 13:00
a niby czemu jest wazne te potwierdzenie? wysylasz pajaki , klient dostaje go po paru godzianch i tyle.. na co ci potwierdzenie , przeciez keirowca nie ukradnie pajaka :)

Mysza1983
25-01-2014, 15:54
widać że nie pohandlowałeś jeszcze dobrze w zyciu... zawsze i wszedzie znajdą sie debile chcący Cię jako sprzedającego zrobić w ciula, np. wysyłasz pająki PKS koleś je odbiera i twierdzi że ich nie dostał... on ma papierek na to że wpłacił Ci kase (przelew) a Ty nie masz nic, jeśli koleś jest upierdliwy i była paczka coś warta sprawa trafia do prokuratury jako wymuszenie i **** kogoś obchodzi czy to to wysłałeś czy nie skoro nie masz potwierdzenia nadania przesyłki
uczciwy klient... nie wierze w cos takiego, każdy jest potencjalnym ozzustem, tego nauczyło mnie życie a nie opowieści kolegów od coca-coli

Tomas
26-01-2014, 00:10
Dlatego tez jestem zwolennikmiem wysylanie ptaszorow moldych i jak jest cieplo ;] Teraz nie zgodzilbym sie na wysylke nawet na odpowiedzialnosc sprzedajacego ...
Oby jak najszybciej przyszla wiosna ...

chrzanu
26-01-2014, 02:01
czekaj do wiosny.

ketnip
26-01-2014, 02:13
dokładnie poczekaj, ja juz mam zamówionego pajączka ale poczekam az zrobi sie cieplutko, cos taki niecierpliwy?

scur
26-01-2014, 03:47
tez mam kupionego pajaka, ale gosciu jest spoko, i zaopiekuje sie nim, do czasu az bedzie mozna wyslac, a w ta srode ma juz byc 7 stopni, nie lepiej poczekac te 7 dni i miec wieksza pewnosc, ja na swojego czekam juz dobre 3 tygodnie. Naprawde nie ma co sie spieszyc.

kagetsu
26-01-2014, 04:07
co ty bredzisz jaka prokuratura :/... takimi drobnymi sumami to nikt sie nie interesuje ,a pozatym to dowod wpalty o niczym nie swiadczy. pks jest cool

madOx
26-01-2014, 05:00
kagetsu gadasz bzdury, a wytlumaczyc Ci widze, ze nie mozna.
>>takimi drobnymi sumami to nikt sie nie interesuje
zdziwilbys sie i to bardzo !!

>>a pozatym to dowod wpalty o niczym nie swiadczy
jak widac zycie Cie niczego nie nauczylo. Wiec prosze Cie nie pisz takich bzdur.

kagetsu
27-01-2014, 05:36
jakich bzdur? pojdziesz na policje z pocztowym druczkiem i powiesz im ,ze przelales 20 zl za pajaka od jakiegos stasia?? i co ni mieliby zrobic?nawte jak idziesz na komende i mowisz ,ze ktos cie np. na allegro wyrobil w wala na 500 to mowia ,ze niestety musza umorzyc postepowanie , phh.

Mysza1983
27-01-2014, 05:51
upór w głupocie niektórych ludzi mnie zadziwia, tłumaczenie nie ma sensu...

kagetsu
27-01-2014, 05:59
>>upór w głupocie niektórych ludzi mnie zadziwia, tłumaczenie nie ma sensu...<<
:-) okey to moze wrocimy do tematu glownego

42d3e78f26a4b20d412==