PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kędziorkiem



babka
27-01-2014, 01:52
Jak to jest z agresją u waszych kędziorów?? Wymieniałem dzisiaj podłoże u mojego L7. Chciałem go delikatnie pędzelkiem wygonić z pojemniczka, dotknąłem go w nogę a ten skubaniec bez żadnego ostrzeżenia odrazu atak. Wszystko byłoby spoko gdyby tylko dzisiaj tak zrobił, w końcu to ptasznik, ale takie akcje zdarzają mu się nieraz. Nie wiem czy mam jakiegoś świra czy poprostu źle zrozumiałem zdanie w opisie: "Brachypelma albopilosum jest znana ze swojego "łagodnego" temperamentu".

chrzanu
27-01-2014, 01:57
widocznie trafiłes na takiego osbnika.
kędziory są łagodne, ale to zalezy od charakteru konkrtentgo osobnika.
tak samo moze być u agresywnym gatunków że kupisz a okaze sie ze masz baranka :]

Tomas
27-01-2014, 03:59
Jakie masz terra? Moze ma za duze i to spowodowalo zwiekszona agresywnosc ...
Pozdro

rastafaq
27-01-2014, 04:10
na dwoje BABKA wróżyła :D:D:D wiec moze byc "agresywny" albo potulny

Krzyżak
27-01-2014, 04:26
mój l7 na ten przykład raz jest agresywny przez miesiąc, atakuje wszystko co ma w terra, i wpyla wszystko codziennie :D a potem przez kolejny miesiąc markotny nic nie wcina, zero agresji brak reakcji. Potem taki cykl się powtarza choc warunki temp. i wilgotność ma taką samą. Tak to z nimi bywa

SPeCTeR
27-01-2014, 06:46
Jak dotknales go leciutko, to mogl pomylic pedzelek z np. swierszem spadajacym po skoku obok jego nogi, stad ten atak

krzdab2150
27-01-2014, 08:44
To tak jak się czasem mówi, że wszystkie Ryśki to równe chłopaki, a trafi się jeden cham i co?? Wyjątek tylko potwierdza regułę...

Łagodnego osobnika - także człowieka też można wk... (np. trącając go patyczkiem w dupę) i sprowokować, nieprawda??

PrzemekB
27-01-2014, 09:54
jaki tam agresywny...bzdura...pajak pomylił pędzelek ze potencjalną ofiarą ... ot co ... jakie tam agresiv kędziorkus ... phe ... wiadomo ze nieraz maja złe dni...ale podsuwajac zdziebełko trawki pod kły gdy pajak ma ochotke na jedzonko odrazu atakuje ... a jak chcesz go przepchnąć to robisz to czyms o wiele wiekszym od niego i nie atakuje ... wie ze to nie ofiara a bynajmniej "zdaje sobie sprawe" ze nie ma szans + spokojne usposobienie albopilosum = baranek , niekiedy nawet niechętnie sie poruszajacy ... może jestem trochę niemiły w tym poscie ale ludzie ... logiki ... popristu pedzelek miał małe włosie ... pajak mowi ... ooo ehehe se walne swierszczyka :D i atak jest natychmiastowy ... ;P pozdrawiam

PrzemekB
27-01-2014, 09:55
moze niechytelny ten moj poprzedni post ale szybko go pisałem :p

Atrax Robustus
27-01-2014, 16:10
Wniosek - "nie trza" smyrac pajaka ;]

42d3e78f26a4b20d412==