PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki wystrój terrarium dla toke?



GAJkOs
30-06-2014, 05:18
Chialbym zebyscie napisali wasze propozycje na wystrój terrarium dla gekona toke,np.jakie sciany,podloze,i kryjowki jakie bym mogl mu zrobic;) z gory dzieki;)

Ted
30-06-2014, 07:11
Ja mam zrobione scianki z korka do dłubania, jest to łatwiejsze do zrobienia niz zrobic scianki z np. gipsu, tynku. Kryjówke tez mozna zrobic z korka, skleja sie silikonem dwie warstwy korka a pózniej wycina i składa sie np. w domek i sie dłubie korek zeby wyglądał bardziej naturalnie i potem sie dokleja pojedyncze kawałki korka w celu zamaskowania sladów sklejania i zeby zaokrąglic rogi. Taki domek mozna przykleic do bocznej scianki (zanim sie boczną scianke wydłubie) wtedy toke będą spali na bocznej sciance w domku.

Podłoze proponuje z wiurków kokosowych, dobrze trzymie wilgoc.

W załączniku jest zdjęcie jak wygląda wydłubany korek.

GAJkOs
30-06-2014, 09:13
A cos w stylu troipikalnego wystroju? np.bambusti,wodospad,itp

TylerPL
30-06-2014, 09:16
Myśle ze powinien byc różowy bo to mój ulubiony kolor a tak przy okazji czy móiłem wam że jestem gejem??

wh6fxe
30-06-2014, 12:56
Moga byc tyczki bambusowe tylko musza byc dosc grube poniewaz jesli beda za cienkie gek nei bedzie po nich wchodzil i beda sluzyly tylko i wylacznie za ozdobe.
Wodospad jest rowniez jak najbardziej polecany. Nie bedziesz musial procz tego montowac zadnego poidelka i wodospady ladnie sie prezentuja w terra. Pamietaj aby zrobic gekowi kilka kryjowek. Nie musza to byc zamkniete "pomieszczenia" moze to byc np skupiona w jednym miejscu spora ilosc roslinnosci (najlepiej sztucznej) tak by gek mogl sie w tym/pod tym swobodnie schowac.
Najlepszym podlozem jest bez watpienia wlokno kokosowe:].

42d3e78f26a4b20d412==