PDA

Zobacz pełną wersję : Płeć Cambridgei



caesar
29-01-2014, 04:06
Witam, czy pomarańczowe zakończenia odnóży u cambridgei L9 daje gwarancje że to samica ? Pytam bo w ksiązce Budziszewskiego (dosć mocno krytykowanej)znalazłem taką informacje, ale w wiekszości opisów w necie nie ma o tym ani słowa.
Nie jestem w stanie ocenić płci tego pajaka po wygladze spodu odwłoku. W każdym razie jego wzór na wierzchu odwłoku, który podobno u samców zanika z wiekiem, u tego osobnika jest nadal bardzo wyraźny.
pozdrawiam

kak
29-01-2014, 04:22
wydaje mi się to bzdurą, a jesli chodzi o wzor na odwloku, wydaje mi sie, ze zanika u samcow po ostatniej wylince.
lepiej już spójrz na haczyki lub ich brak, chociaz 9 wylinka, to czasem jeszcze za wczesnie.

Awikularia
29-01-2014, 04:59
Pomaranczowe plamy na nogach ma nawet dorosły samiec P. cambridgei. Tak wiec nie mozesz sie kierowac tym jako wyznacznikiem do okreslania plci. Podobnie jest ze wzorkiem na odwloku - zanika on u samcow, ale tylko po ostatnim linieniu (podobnie zreszta, jak u P. irminia). Jezeli twoj pajak jest po 9 linieniu, to, jezeli jest samcem, po kolejnym powinien juz wydoroslec.

42d3e78f26a4b20d412==