PDA

Zobacz pełną wersję : Do Atraxa - opis Nhandu c.



dr1zzt
30-01-2014, 03:27
Generalnie - bardzo duzo bledow stylistycznych. Znajomosc ortografii to nie wszystko ;>
Przepraszam ze sie troche czepiam - ale sam byles z tego co pamietam restrykcyjny w stosunku do opisow, ktore nadsylali Ci ludzie.

Mysza1983
30-01-2014, 04:00
a gdzie ten opis jest?

kak
30-01-2014, 04:10
http://www.terrarium.com.pl/nhandu_coloratovillosus.php o ten pewnie chodzi
ja nie widze rażących błędów, ale skoro ty znalazłeś, to może pokaż od razu, o które chodzi.

Awikularia
30-01-2014, 04:36
Ja znalazlam jeden - czyzby bląd? - nie wiem. Ale usmiechnelam sie pod nosem, kiedy przeczytalam zdanie "Obecność higrometru w terrarium należy do inwencji hodowcy". Ale nie ze zlosliwosci, to jest podobne do bardzo lekkiego humoru zeszytów szkolnych. Kazdemu sie zdarza ;o). Dobrze, ze opis sie ukazal, to jest coraz bardziej popularny pajak.

Co do moich uwag - napisalabym, ile w kokonie jest mlodych, bo tego w opisie nie ma (szacunkowo 600-800 - moj kumpel mial okolo 650).

dr1zzt
30-01-2014, 05:04
Bezsensowne powtorzenia:
"Niektóre osobniki kopią norki." za chwile "Czasem sam kopie norki."
"(odradzam brania do ręki).", a za moment "odradzam brania go na rękę"
"gdyż pojawia się u niego kanibalizm" - kanibalizm sie pojawia? :)
"Mimo, że jego jad nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla człowieka", " Mimo, że jad tego gatunku jest słaby"

"jako wystrój możemy stosować roślinki sztuczne (gdyż żywe zostaną szybko połamane i zniszczone)." - "gdyż" powinno byc po przecinku.

Dwa razy w opisie wystepuje sposob okreslenia dymorfizmu.

Nie zaczyna sie zdania od "Chyba".

" Pająki wykształciły dwie strategie obrony przed napastnikami. Jedne używają jadu i szybkości, inne wyczesywują parzące włoski z odwłoka." - Strategie uzywaja jadu i szybkosci?

Prosze. Wiecej mi sie nie chce pisac. Koniec czepiania sie. Masz mierny.
*evil grin*

leviatan
30-01-2014, 05:26
O ja nie mogę :| co za paranoja. Ważne że wiemy o co chodzi w opisie ... a ty sie czepiasz...

Awikularia
30-01-2014, 06:02
"gdyż" w tym wypadku nie moze byc uzyte po przecinku, bo wtedy byloby to (, gdyz). To chyba brzmi gorzej, niz cala reszta, nieprawdaz? ;o) A na serio, to moze byc albo po przecinku, albo w nawiasie (wtedy bez przecinka). Nie ma w zasadach jezyka polsiego formulki, ze slowa "gdyz" mozna uzywac tylko i wylacznie po przecinku, a w nawiasie nie wolno.

Czepiasz sie ;o) Niektorzy robia gorsze byki stylistyczne, nie mowiac o ortografii. Nie dalabym za to miernej. Jestes profesorem na polonistyce, ze taki czuly na stylistyke? Nie uwazam tego za bledy az tak razace, aby trzeba bylo walic z rozpaczy łbem w mur...

dr1zzt
30-01-2014, 06:03
Czepiam sie bo to powazny serwis i opis powinien byc poprawny jezykowo.
Opisow, w ktorych "wiemy o co chodzi" sa tysiace, a zawsze milo przeczytac zgrabny i dobrze napisany :) Wcale nie mowie ze tresc jest zla, autor ma napewno duze doswiadczenie w tym temacie. Chcialem po prostu zasugerowac troche poprawek, to zadna mecyja siasc i zmienic to czy owo w tekscie.
EOT

Pozdrawiam :)

dr1zzt
30-01-2014, 06:05
Ok ok juz dosc :D
Jest czwartek i jest goraco! I chce mi sie picpicpicpic..

Nook
30-01-2014, 07:48
zgadzam sie ja to do polowy czytalem i sam cos tam poprawialem.. pogadam z atraxem:)

Awikularia
30-01-2014, 10:14
Jakby tak chcial wszystko popoprawiac, to radze przejrzec reszte opisow. Sa tam gorsze bledy stylistyczne, niz w opisie Atraxa. Nie mowie, zeby nie poprawiac, jak cos jest zle, ale bez przesady...

Jak to taki powazny serwis, to w swojej wypowiedzi popelniles bledy interpunkcyjne. Przed "bo" w zdaniu "Czepiam sie bo to powazny serwis..." powinien byc przecinek. Po drugim zdaniu zjadles kropke.

tu nastepuje malenki, szatanski chichotek -> ihihihihiihihih

Atrax
30-01-2014, 10:19
dr1zzt - :) Zyczylbym sobie, zeby kazdy uzytkownik na tym forum byl 'upierdliwy":] Bez obrazy oczywiscie :] Nie mowie tego zlosliwie.
Opis ma byc bezbledny i merytorycznie i stylistycznie. Jak ktos cos wynajdzie jeszcze, to pisac.
Ja sam jak czytam drugi raz, to widze "zgrzyty".

Atrax
30-01-2014, 10:23
Ps.
"ale sam byles z tego co pamietam restrykcyjny w stosunku do opisow, ktore nadsylali Ci ludzie"

Mi nie podsylali :).
Swoja droga ciesze sie, ze ktos ten opis chociaz przeczytal.

dr1zzt
30-01-2014, 11:44
Tu pomylka, to do Nooka ktos wysylal i sie zalil, sorry :D

Mały
30-01-2014, 16:48
Atrax napisał(a):

> Opis ma byc bezbledny i merytorycznie i stylistycznie. Jak ktos
> cos wynajdzie jeszcze, to pisac.

Starsza nazwa tego pajaka (Brazilopelma coloratovillosum) nie jest synonimem tego gatunku...

42d3e78f26a4b20d412==