PDA

Zobacz pełną wersję : Lychas mucronatus



Opu
30-01-2014, 07:31
Chcial bym sie cos o tym skorpionie dowiedziec. Przeglądalem archiwum i widzialem ze juz nie raz zadawano pytania na temat tego skorpiona ale nikt nie wiedziel nic o jego jadzie moze jednak znajdzie sie teraz ktos kto powie mi czy jad tego osobnika jest grozny dla człowieka i czy nadaje sie na pierwszego skorpiona?

Mysza1983
30-01-2014, 08:22
1. łatwo padające młode i stare pewnie też (mi jeden padł w transporcie)
2. sama rodzina ( Buthidae ) mówi że jego jadu nie nalezy lekceważyć, soła jadu jest pojęciem względnym
3. skorpion nadrzewny
4. stosunkowo szybki
5. właściwie nikt nie wie jaką wilgotność mieć powinny, ja mam miseczke z wodą i pół wilgonego zbiornika a pół suchcego
6. na pewno nie nadaje sie na pierwszego skorpa

Opu
30-01-2014, 12:01
dzieki nareszcie uzyskałem odpowiec :D

Tomek_Nie
30-01-2014, 14:19
Opu jakbyś byl uważny i odpowiedizalny i niewsadzał palców na odleglosc 10cm od skorpiona to moglby to byc twoj pierwszy skorpion ,nawet cos z androctonusow mogloby byc twoim pierwszym skorpem ,tylko troszke uwagi ! bo czasem skorpionek niespodziewanie moze podniesc sie na ogonie lub przebiec sie szybciej ,jeśli beidzesz zachowaywal srodki ostroznosci przy przenoszeniu skorpiona . Skorpiony w stosunku do pajakow niebiegaja po szybach nieskacza itp wiec jesli bys uwazal przy przenoszeniu to niewidze przeszkod aby to byl twoij pierewszy skorpion. Terrarysci niepoleca ci tego skorpioa ze wzgledu na sile jadu raczej polecaja imperatory ,włoskie itp gatunki ,ale mysle ze jak dajesz sobei rade z pajakami to dasz rade ze skorpionem nawet z androctonusami (tak bardzo jadowitymi). pozdrawiam .

42d3e78f26a4b20d412==