PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zachecić??



aneta_klb
30-01-2014, 10:49
ciągle spotykam się z obrzydeniem i komentarzami "fujjj" w stosunku do pająków. jak zaradzić temu i pokazać że naprawde ptaszniki można pokochać :(??
Ja mam kędziora to wiem jakie to kochane i fascynujące stworzenia a inni nawet nie dadza sobie pokazać, wytłumaczyć...zdepczą i tyle !!

Oto fragment ze stronki z moim pająkiem (http://kazia8.pupile.com) :
4 marca 2005 - ~NIE ZNANY (GOŚĆ)
one sa tak okropne że jak bym znalazla jednego w domu u kogos wtedy bym go zabila !!!!!!!!! i chciała bym żeby umierał w cierpieniach !!!!

Co wy na to ?? Jaki to jest przykład dla tych, którzy chcieliby poznac pająki ale nie mają odwagi ??

Jeśli macie jakies opinie na ten temat to piszcie...:(
Może chociaż trochę ludzi pozozstało z dobrym kochającym sercem dla ptaszników które sa naj naj naj cudowniejszymi stworzeniami :*

Pozdrawiam prawdziwych miłośników PAJĄKÓW !

mispushupek
30-01-2014, 10:53
to sie nazywa arachnofobia synek :P to znaczy curko i to jest wyleczalne tylko w jeden sposób a mianowicie to musi chcic sie do tego przekonać :P

krzdab2150
30-01-2014, 11:59
No taaaa, nie ma rady. Ostatnio próbowałem tłumaczyć kilku osobom, ale bez skutku. Po moin "wykładzie" o tym, jak ciekawe mogą być, że to hobby, itp itd widzę bydlęce oczy rozmówcy i pytanie: ale po co?? jak?? wytłumacz mi
grrrrrrrrrrrrrrrrr


szkoda słów - zlewaj to...

krzdab2150
30-01-2014, 12:02
eeeeeeeeeeee, no bez przesady - zobacz - zdania są podzielone - wszystko OK - wielu się podobają.
Ja np. nienawidzę chomików...

Awikularia
30-01-2014, 12:04
Coz, mnie sie osobiscie nie podobaja bulteriery, a milosnik tych psow zrobi wielkie oczy i powie "jak mozna ich nie uwielbiac??!!??". A mnie sie nie przekona - nie widze w nich nic pieknego. Tak samo, jak mozna lubic badz nie ptaszniki (dla kogos ptasznik bedzie obrzydliwy, tak jak dla mnie bulterier). Na sile nikomu sie nic nie wpoi. Mozna tlumaczyc, pokazywac, albo chociaz przekonac, ze nie jest to krwiozercze zwierze, szukajace tylko okazji do przegryzienia gardla czlowiekowi. Jak sie juz to osiagnie, to juz bedzie cos :o).

rastafaq
30-01-2014, 12:16
Nie ma sensu patrzec na innych, jak sie komus nie podobaj to trudno :]

Opu
30-01-2014, 12:20
Zauważ ze to pisała dziewczyna. Jest to taki gatunek człowieka "różowe lalki", które stękają na wrzystko, nic im sie nie podoba, nic nie robią, osądzają bez zastanowienia, (najważniejszy punkt) naj niższy iloraz inteligencji IQ 30 co pozwala na wykonywania tylko podstawowych czyności:
,JEŚĆ,SPAĆ,srać ,poruszać sie do przodu do tyłu i na boki :P itp.
Komentaż ze strony takiej osoby nie bierze sie pod uwage jest to 5% społeczności który z roku na rok sie zmiejsza.
Niestety jest to gatunek pod ochroną i nie mozna go zabijać CHOCIAŻ CHCIAŁ BYM ZEBY UMIERAŁ W CIERPIENIU:P

krzdab2150
30-01-2014, 12:35
??? ???????????

KUBBA
30-01-2014, 13:04
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=58301&t=58147#reply_58301


No cóż idea przełamania obaw potencjalnych terarystów jest piękna ale jeszcze długa droga przed nami...

Grażynka
30-01-2014, 13:10
ja na pytanie po co Ci te zwierzsęta odpowiadam....a po co ludzie zbieraja znaczki, monety, pocztówki, czytaja ksiażki, ulepszaja sobie samochody, hoduja rybki....i takie wytłumaczenie wystarcza moim zdaniem w 100% ;]

krzdab2150
30-01-2014, 13:15
Aaaaa, KuBA - i wszystko jasne...
O jejku.... upadne zaraz

krolik
08-02-2014, 12:20
Mi sie wydaje ze ten strach jest spowodowany z nie wiedzy o takich zwierzetach jak ptaszniki. Jakby ludzie wiedzieli wiecej o pajakch to by nie bylo takiego strachu wsrod ludzi.

WESOLYCH

42d3e78f26a4b20d412==