PDA

Zobacz pełną wersję : jak to z tym karmieniem



Mondry
31-01-2014, 06:10
no wiec tak ostatnio kupilem sobie vagansa L8(samica) jak narazie karmie ją 1 duzy maczniak dziennie, i pytanie skoro ona tyle je to niewiem czy moge ją tak karmic czy tak jak pisza na wielu stronach ze raz na tydzen.Czy to jest jakas specjalna dieta ze dzieki temu np odwlok nie bedzie ani za duzy ani za maly powiedzcie o co w tym chodzi. i jeszcze jedna sprawa jak ktos chce sie przyczepic prosze ominąć ten temat

chrzanu
31-01-2014, 06:14
nie musisz karmic codziennie, nie musisz karmic co ty dzien, nie muszis karmic co ...
karmisz kiedy chcesz, mozna często, jak pająk ni bedzie chciał jesc to ofiary nie zabije lub zawinie ja sobie na później.
nie ma okreslonego terminu karmienia.
i nie karm tylko mączniakami (maja za duzo tłuszczy czy czegos tam) urozmaicaj diete.
jak u mnie:
mączniaki
karaczanki
swierszczyki
robaczki z łaczki w lato
:D

sskin
31-01-2014, 06:18
tak jak napisał chrzanu... karm kiedy chcesz a jak je to możesz i codziennie ale przygotuj się że później przez długi okres pewnie nie będzie jadła nic :D

SHERON
31-01-2014, 06:25
Co do tego postu to zawsze sa pytania czemu mój pajączek nie je. Ale jęsli je to powinieneś sie cieszyć !!!!

spider13
31-01-2014, 07:52
Wogole ja karmie pająki bez zadnych jakiś tam grafików dostają kiedy mam świerszcze i tak im to na dobre wychodzi to nie jest chomik.

rastafaq
31-01-2014, 07:56
Raczej twój nick nie pasuje do Ciebie, bez urazy oczywiście.

KnockeR
31-01-2014, 08:29
Przecie napisał mondry a nie mądry :> ktoś tu nie jest za mądry jak ortografii nie zna i się czepia :>

Tomek_Nie
31-01-2014, 10:24
Mondry- poprostu kieruj sie taką zasadą: karm pajaka dotad az przestanie przyjmowac pokarm ,ale jesli nawet przestanie przyjmowac pokarm to wrzucaj co kilka dni takiego ,,kontrolnego'' swierszcza lub macznika moze pajak akurat bedzie mial chec !. Wtedy dodajac do tego optymalna temperature ok 30 stopni przez ok 12 godzin dziennie uzyskamy optymalny wzrost ptasznika .A to czy pajak odzywia sie tylko swierszczami czy tylko macznikami wiekszej roznicy niema ,byle by byla dostarczana odpowiednia ilosc karmowki to pajaczke bedize ,,zadowolony'' ,oczywiscie urozmaicanie diety jest jak najbardzije wskazane ale to nieznaczy ze pajak padnie ci jak bedzie karmiony jednym rodzajem pokarmu. pozdrawiam

Mariusz
31-01-2014, 10:32
.. a twoja odpowiedz do tego watku, tez bez urazy oczywiście. ;)

Markoś
31-01-2014, 10:59
jak karmie codziennie daje po pare rabaczkow i wszystko zjadaja i karmie tak az przestana jesc to pozniej poprostu czekam na wylinke wiec Mondry jak tu wiekszosc mowi nie kieruj sie tym ze raz w tygodniu karmic mozesz codziennie az do momentu gdy przestanie jesc i poprostu bedziesz czekal se na wylinke a i tak z pajaczkiem bedzie wszystko ok

Awikularia
31-01-2014, 11:38
Cos ci sie chrzanu pozajączkowało ;)
Karmienie samymi larwami macznika mlynarka moze i jest szkodliwe, ale dla gadow. Wychowalam na tym pokarmie kilka pokolen ptasznikow, a niektore z nich juz maja swoje potomstwo. tak wiec nie bajdurzmy ;o)).

chrzanu
03-02-2014, 13:56
aaa tam :P, dal pająka też. jak pisze to pisze :P :P :P :P :P :P :P
w sumie musiałem gdzies o tym czytać skoro tak napisałem. ale luz :P

42d3e78f26a4b20d412==