PDA

Zobacz pełną wersję : taaaaaaaaaki grzyb! dacie wiare?



angelo
02-02-2014, 02:33
wyrosl w jedna noc !!!! jak bym go dluzej zostawil cala kempa by wyrosla bo widac bylo male grzybki obok duzego :D

Grażynka
02-02-2014, 02:46
nie jesteś pierwszą osobą której wyrósł grzyb w terrarium...możę to jakis psylocybin :P :P :P

pafcio
02-02-2014, 02:59
czy takie grzyby są szkodliwe dla naszych podopiecznych? czy szkodliwe są tylko pleśnie??

angelo
02-02-2014, 03:03
ani jedno ani drugi nie jest szkodliwe
szkodliwa jest plesn jak jest jej tyle ze pajak nie potrafi sie poruszac

Grażynka
02-02-2014, 03:36
co ty gadasz nawet troszke pleśni moze zaszkkodzić..pleśń wypuszcza zarodniki które moga dostać sie na pajaka .. a tego typu grzyby raczej nie sa szkodliwe .. byla juz o tym dyskusja

Awikularia
02-02-2014, 06:08
Jakby plesn tak strasznie szkodzila, to mialabym 3/4 trupow, a nie pajakow ;).

Grażynka
02-02-2014, 06:26
hmmm nie starsznie ale chyba nie zaprzeczysz temu ze może zaszkodzić....kazda ilość...jeśli ma sie pecha...znaczy jeśli pajaczek ma pecha ;]

Maniak
02-02-2014, 07:58
Jestem przekonany że pleśń raczej nam nic dobrego nie zrobi. Awi wydaję mi się że ty po prostu dbasz o swoje pupilki i nie dopuszczasz żeby się zalęgło u ciebie.

Awikularia
02-02-2014, 11:20
Oj Maniak, zdziwilbys sie, co czasami znajduje w terrariach... Zreszta, dawalam na forum foki (zdaje sie, ze pod tytulem - Co nam w terrariach wyrasta, czy cos podobnego). Bardzo czesto wyjezdzam, a jak wracam, to jest juz morze plesni na podlozu. A w calej mojej "karierze pajeczarskiej" mialam ze 3-4 przypadki zaplesniecia pajaka (2 skonczone smiercia).

Jezeli dbanie o pupilki=karmienie i czyszcenie im pudelek/terrariow 2 razy na tydzien (a czasami 2 razy na miesiac, bo nie mam innego wyjscia) - to faktycznie, dbam o nie bardzo ;).

Ludziki, jakby tak strasznie plesn pajakom naszym szkodzila, to byle zielony nalot z grzybkow w terrarium lub zaczynajace sie psuc resztki po maczniku (huba wyrasta na takim w jedna noc) od razu wlazilyby na pajaka. Nie pzreszadzajmy z ta szkodliwoscia...

Awikularia
02-02-2014, 11:21
Male sprostowanie - dawalam fotki, a nie foki ;o))))).

robert.p.
02-02-2014, 14:18
Nie da sie całkowicie uniknąc zarodników plesni.Zresztą najczesciej atakuje ona pająki juz osłabione z innych powodow-np.zla temperatura,nieodpowiednia wilgotnosc ,stres itp.W naturze,szczególnie w dzungli jest mnóstwo plesni a jakos wszystkie zwierzeta nie zdychają z jej powodu.oczywiscie wiadomo ze jak pająk "lezy"w plesni to cos zalapie ale bez przesady,male ilosci nie są zabójcze.
Czesto gdy pająk zdechnie szukamy jakiejs przyczyny i najłatwiej zwalic to na "mityczną"plesn.A przeciez moze byc sto innych powodów-a czasem moze nie byc zadnego.Ptasznik jak kazda zywa istota ma prawo umrzec bez wyraznej horobowej przyczyny.

Mały
02-02-2014, 15:10
U mojej samicy Pamphobeteus sp. 'platyomma' rosnie obok siebie 6 zoltych kapeluszowcow, pachna naprawde niezle... niedlugo bedzie grzybobranie jak dorwe cyfre to zrobie fotki... :)

42d3e78f26a4b20d412==