PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ususzyc pajaka?



kakox
03-02-2014, 06:31
Na mojego Kędziorka przyszedł już czas. Wypełnił swoją życiową misję (zapłodnił samicę) i czując się już spełnionym postanowił umrzeć. Teraz biedaczek leży nieżywy na terrarium. Postanowiłem go ususzyc, jednak nie wiem jak to zrobić. Szukałem u wujka google jakiegoś artykułu, ale nic nie znalazłem. Jak więc mam sie zabrać do suszenia pająka? Czy suszyc go ciepłym powietrzem "jak grzyby", czy może trzeba takiego pajaczka rozprówać? Chodzi mi o to, że taki pająk w dużej mierze składa sie z wody i wydaje mi się, że cieżko bedzie go wysuszyc tak, aby nie zaczął się rozkładać. Pozatym jeśli go ususzę w "zwykły sposób", odwłok się zapadnie i pająk bedzie wyglądał jak zwykła wylinka. Czy ktoś wie jak to sie robi? Na marginesie chciałem jeszcze zapytać, czy to jest normalne, że przed śmiercią odpadła mu noga? Miał już 8 miesięcy po ostatniej wylince i nie wiem tak naprawdę, czy była to śmierć naturalna, czy może coś innego...

chrzanu
03-02-2014, 06:35
tutaj masz cały instruktaz jak zachowac sobie pająka po śmierci:

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=60479&t=60479

kakox
03-02-2014, 06:49
Wielkie dzięki za linka! A co z tą odpadnietą nogą? To normalne?

chrzanu
03-02-2014, 06:57
normalne to nie jest ze mu noga odpadła.
poprostu pewnie już "wysechl" i sie ukruszyła, ale takto od razu po smierci nogi nie odpadaja. przynajmniej ja tek nie miałem.

Awikularia
03-02-2014, 07:05
A moze sobie ją urwal. 8 miesiecy na B. albopilosum samca to jest w miare normalny wiek. Oczywiscie sa takie, ktore zyja dluzej, a sa takie, ktore zyja krocej.

robert.p.
03-02-2014, 08:05
stare samce czesto obrywają sobie nogi.łatwo im sie wtedy łamią.A jego wiek był juz normalny by pasc ze starosci

kakox
03-02-2014, 08:17
Wielkie dzięki za info. Teraz przynajmniej wiem, że wszystko było ok. Samiec już siedzi w denaturacie i się konserwuje. :)

42d3e78f26a4b20d412==