PDA

Zobacz pełną wersję : Spinifer ---> najlepszy uciekinier ?



Psycho
03-02-2014, 11:53
Dzisiaj przesazdilem mojego spinifera co zakupilem w Swietochlowicach to pudelka na mocz ;) pajaczek po 3 wylince. I jak mamy pojemnik taki zwykly u gory jest lejek , wiec uciolem czubek mial z 2 mm szerokosci .... Siorka wchodzac do pokoju zauwazyla pajaka ..... Myslalem ze jakis domowy a to moj spinifer !! Tylko nie wiem czy nic mu sie nie stalo , bo mnie w tym czasie nie bylo ... Siorka wziela go przykryla kubkem i kartke podspod i go wrzucila do innego pojemniczka. Mowila mi ze jak to robila pajaczek byl barzdo ruchliwy i skakal jak szalony ..... i jescze zla wiadomosc :| , siorka mowila ze jak go tak zlapala to na sekundke nozki podlozyl pod kubeczek i chyba pprzytrzasnela przednie lapeki , tylko z tego co mowila to chyba nic mu nie zrobila :[ --> jak mozna sprawdzic czy wszystko jest dobrze? Z gory thx za pomoc

chrzanu
03-02-2014, 11:57
spinifery są szybkie, i wclae sie nie dziwie ze L3 uciekł jak mu uciąłem ten "cycek" od zakrycia.
zrób dziurki jakąś szpilką czy cos takiego a nie cla dziure.
jak pająk ma nogi cąłe to ic mu nie jest raczej, a jak cos z nimi nie tak to mu odpadna i sie zregeneruja przy wylince.

Psycho
03-02-2014, 12:02
Troche dziwne ze ten cycek ma 2 mm a odwlok spinifera duzo wiekszy :) Smieszne troche ....


jak pająk ma nogi cąłe to ic mu nie jest raczej, a jak cos z nimi nie tak to mu odpadna i sie zregeneruja przy wylince.
---> sadzac po tym zdaniu moge byc pewny ze nic mu nie jest ? Bo tak patrzac na niego zachowuje sie normalnie , jak jego brat w pojemniczku obokt , ze tylko ten z 20 raz szybszy :P

chrzanu
03-02-2014, 12:09
skoro zachowuje sietak samo jak zdrowy "brat" to ic mu nie jest, a skoro jest niby 20 razy slabszy to moze poprstu siedzi bez ruchu bo mu sie tak podoba. zresztą oblukaj go czy niema gdzieś limfotoku czy czegos takiego, jak nie to znaczy ze nic mu nie jest.

kak
03-02-2014, 12:09
odwlok jest bardzo elastyczny, po prostu twoj blad, a nie super uciekinier. kazdy pajak by zwial, byle karapaks sie przecisnal, a ten otwor (bo wiem o jakim pojemniku mowisz) jest calkiem spory.

laska
03-02-2014, 12:11
offtopic:

Masz spoko siostre!Moja to popatrzyła na niego i poszła dalej.Nawet nie miałaby żadnych wątpliwości co do pajączka.

ir3k
03-02-2014, 13:13
Nie tylko spinifery są zawodowymi uciekinierami. mam od pewnego czasu cambridge'a tez rózne cyrki wyprawia. od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Irmini to dopiero "gadzina", czeka tylko okazji aby "spierniczyć" na razie sie nie daje ale zobaczymy jak długo :) a tak pozatym to chyba wiekszość nadrzewnych przejawia zdolnosci do ucieczek.

Peter_frostax
03-02-2014, 13:13
Moim zdaniem to jest za dużeryzyko dopuścić lub zostawić jaką kolwiek szczelinkę w pojemniku taki młody to jeszcze nic strasznego ale jak ci ucieknie taki podrostek koło L9/10 to możesz mnieć problem musisz bardziej uważać i staranniej przygotowywać kwatery szczególnie dla takich gatunków.

erjot
03-02-2014, 14:19
idż na rentgen:)))))))))) atak na serio to wyjdzie w "praniu"
POZDRAWIAM

leviatan
04-02-2014, 05:05
przerażacie mnie... zrobilem cambri terra z faunabox'u i stoi "na boku" tak że ta klapka co sie otwiera jest z boku. Jak mam ją zabezpieczyć żeby przyszły lokator cambri L8 nie mógł sobie otworzyć?!?!

robert.p.
04-02-2014, 06:21
sam sobie klapki nie otworzy-nie ma rączek :)
Jak nie bedzie dziury to nie wyjdzie

zlotyelf
05-02-2014, 16:31
Może nie ma raczek... ale czy nie było zadnych przypadków "sprytnych" pajaczków i silnych ktore np. pzrepchały jakas nakrywke na pojemiku czy cuś? niewyczytałem nic o takim przypadku nigdy.

robert.p.
05-02-2014, 16:41
Pokrywke mogą podniesc bo potrafią byc silne i uparte.Ale faunabox ma przeciez taką zasuwaną klapke gdzie trzeba ją odsunąc zeby otworzyc-a tego zaden pająk nie potrafi zrobic.A "sprytne"zeby uciec to potrafią byc,oj potrafią.

42d3e78f26a4b20d412==