PDA

Zobacz pełną wersję : Haczyki u P.irmini



kak
04-02-2014, 04:36
Witam
Mam dorosłego w moim mniemaniu samca P.irminii - jest brązowo-zielony, odwłok ma blady, bez kolorow (tzn brazowo-zielony), więc sądzę, że jest już po ostatniej (9) wylince.
Tylko, że jest bardzo mały, ma jakieś 4 cm ciała.
Czy ktoś wie, gdzie znajdują się haczyki u tego gatunku? Ja coś widzę na pierwszej parze odnóży, ale pod spodem.
Bulbusy zdaje się, też są pod nogogłaszczkami.
I jeszcze jedno - wylinkę przeszedł 4 miesiące temu, więc pewnie z potomstwa nic już nie będzie?
pozdrawiam

robert.p.
04-02-2014, 04:41
Taka długosc ciala u samca irminii jest normalna.A haczyki są na 1 parze nóg-od spodu.Jesli mial wylinke 4 miesiące temu to jeszcze sie nadaje do rozmnazania.Tak do 2 miesiecy byłoby najlepiej

kak
04-02-2014, 04:54
Dzięki za rozwianie wątpliwości, myślę, że najlepiej będzie jak wrzucę go na pożarcie ciężarnej cambridgei.

robert.p.
04-02-2014, 06:20
byleby ci jej tylko nie zapłodnił bo ci hybrydy wyjdą i bedzie tylko kupa kolejnych popapranych pajączków.Warto uwazac zeby nie kopulowały

Awikularia
04-02-2014, 06:44
Albo sprzedaj samca. Jeszcze przez 2-3 miesiace spokojnie mozna go dopuszczac do samicy - byle swojego gatunku.

kak
04-02-2014, 14:07
@robert.p

to moze jeszcze raz zaplodnic samice, ktora juz jest zaplodniona (czekam na kokon)?
to jak wtedy bedzie - część potomstwa to cambri, a część to "krzyżaki"?

Jachyr1
04-02-2014, 15:51
Witajcie. Nie chce zakladac nowego tematu wiec pisze tu. Chodzi mi o haczyki dokladnie mam P.Platusa po 12 wylince i na wszytkich odnóżach sa tak jakby ,,Haczyki" Bardzo małe i na samym koncu kardej pary odnorzy i nie wiem co to jest?! czy jes to normalne i czy kazdy pajak tak ma bo widze ze u Kedziora L8 tez zaczynaja sa takowe ,,Haczyki" nie wiem do tej pory caly czas myslalem ze jest to samica bo po narzadach Plciowych wyglada na samice ale teraz nie wiem!?;/ z gory dzikuje za odpowiedzi.

Awikularia
04-02-2014, 15:58
To, Jachyrze, sa pazurki, i kazdy pajak je ma, na kazdym odnozu. te pazurki pomagaja pajakowi chodzic po stromych i trudnych podlozach. Hakow nie da sie pomylic z niczym innym - wystepuja one TYLKO na przedniej, najdluzszej parze konczyn (gdzies tak w polowie dlugosci przewaznie) i ma ja tylko i wylacznie samiec po ostatnim linieniu (a i to nie kazdego gatunku, ale P. platus ma).

Jachyr1
04-02-2014, 16:01
Jezli komus by pomoglo to zrobilem kilka zdjec przedchwila i widac na nich te ,,Haczyki" Jezlei ktos by chcial to zobaczyc i pomodz to prosze niech zostawi swojego maila a wysle 2 foty gdzie jest to dobrze widoczne.. pozdrawiam

Jachyr1
04-02-2014, 16:03
Awikularia Dzikuje bardzo za odpowiedz:] A moj platusek nie ma Takowych chaczykow i jest dosyc spory a po narzadach plciowych widac ze to samica!:) pozdrawiam i jesczze raz dziekuje:)

robert.p.
05-02-2014, 05:07
Zapłodnienie nastepuje dopiero przy składaniu jaj.Wczesniej sperma jest tylko przechowywana w spermatotece samicy.Wiec jesli samiec irminii udanie skopuluje czesc pajączków moze byc hybrydami a częsc cambridgeami.Po prostu bedzie to zalezało od tego który z miliardów plemników zapłodni jajeczko

42d3e78f26a4b20d412==