PDA

Zobacz pełną wersję : podpowiedzcie mi prosze !!!!



beastman
04-02-2014, 06:20
mam zamiar kupic pajak ale niechcem jusz zadnych spokojnych pajaczkow prosze o podanie mi nazwy agresora bez neurotksycznego jadu !!!najlepij naziemnego i odrazu prosze o np: cene l1

Vagansmen
04-02-2014, 06:27
Acanthoscurria geniculata- duży, dośc agresywny, nie ma mocnego jadu i naziemny a cena nie wiem. Ale sam bardzo chcę sobie kupić geniculate :) naprawde z tego co czytałem bardzo fajny pająk, prawie ciągle cos robi

robert.p.
04-02-2014, 06:29
Taaa i moze jeszcze takiego zeby cie pokochał od pierwszego wrazenia :)
Mam takiego-spajderus paralitykus L1 za 500 euro

cyclosternum
04-02-2014, 06:29
i ciągle jest głodny i kosztuje ok15zł za l1

robert.p.
04-02-2014, 06:31
A czy geniculata to agresor?Przeciez to spokojne zwierzątko

cyclosternum
04-02-2014, 06:36
Robercie cicho bo sie wyda :-p

krzdab2150
04-02-2014, 06:36
Kurcze, oklepany murinus jest agresywny,
pozostałe opowieści o agresywnych geniculatach, czy wagansach to raczej przesadzone opinie o rzekomej ich agresywności - czasem się zdarza, ze pająk wariat ale nie otrzymasz żadnych wskazówek - to cecha indywidualna danego pająka, mniej całego gatunku...

NIE CIERPIĘ MURINUSÓW...

robert.p.
04-02-2014, 06:43
wiesz ,denerwuje mnie jak ktos mówi o pająkach w kategoriach ich spokoju czy agresywnosci.One nie słuzą podniesieniu poziomu adrenaliny tylko hodowli i obserwacji.A ktos kto mówi ze te "spokojne" juz mu sie przejadły to czego szuka?-wrazen?To radze isc na jakies "blokowisko" wieczorkiem i pokazac "blokersom" srodkowy palec heh

beastman
04-02-2014, 06:45
murinus to slaba lajza moj kolega ma l7 samice ten pajk jest niezrownowazony psychicznie .....



a 500 Euro to chyba bym 4 lata zbieral .......

robert.p.
04-02-2014, 06:46
a co jest agresywnego w murinusie?Oprócz tego ze broni swego oprzedu to niewiele.I łatwiej go złapac do pudełka niz np.geniculate czy parahybane.Przynajmniej stoi w jednym miejscu i nie wyczesuje sie.A najgorsze są włoski bo swedzi jak cholera.Ja lubie łapac tzw agresory bo sie nie wyczesują.

ponczos
04-02-2014, 06:53
A Ty potrzebujesz mocnej łajzy tak?? Może w lustrze znajdziesz.. i to za darmo!! Tylko się nie wyczesuj..

beastman
04-02-2014, 06:54
a cos takiego co zajefajnie wyglada i chodzi po terra w przeciwienstwie do mojej samicy smithiego(L9)len jakich malo czasmi nawet polowac jej sie niechce tlko czeka az swierszcz sam jej pod same nogi podejdzie

chrzanu
04-02-2014, 06:57
kup sobie e. murinusa agresywne ale słby jad.

robert.p.
04-02-2014, 07:25
zaden pająk nie biega ciągle po terra.A samica smithi tez potrafi niezle zapolowac.Tylko przy tej wielkosci karm ją raz na kilka tygodni a nie ciągle.
Wtedy zobaczysz.

rastafaq
04-02-2014, 07:29
Kazdy pajak im jest wiekszy i starszy robi sie leniwy, zazwyczaj to podrostki wariuja i coś "robią", takze sie zastanów co wogole chcesz, nie kupisz takiego co bedzie caly czas cos robil.
Z agresywniejszych polecam : E.murinus,Chilobrachys obojetnie jaki,Poecilotheria,Selenocosmia itd.

ziu
04-02-2014, 08:43
Mi sie kiedys spodobal agresywny Cambridge i tylko dlatego ze byl bardzooo agresywny ;] , i jad bez neurotoksyny. Tylko to nadzrewniaak, szybki bardzo ale jak juz chcesz tych wrazen to wez cambridge ;] tylko upoluj takiego agresora, tego co ja wdizialem to chyba l6 i nie dalo sie wieczka uniesc bo kasal we wszystko. widze ze daleko Ci do prawdziwej pasji z hodowli pajaka. Dziwne masz podejscie jak na 2 pajaka juz Ci sie agresor marzy, bo zazwyczaj pajak staje sie agresyny malo kto kupuje dlatego ze jest agresor, wyobrazam sobie Cie jak chwalisz sie kolegom, prowokujac pajaka ktory rzuca sie na patyk, a koledzy mowia " Jacie ale zajefajny pajonk skond go masz? chyba sobie kupie to zaszpanuje jadwidze, moze zwroci na mnie uwage", gorzej sobie CIe wyobrazam jak karmisz tego pajaka, albo wyciagasz resztki. :-D

Wiec moral z tego taki ze chowaj sobie swego smithiego, ktory moze jest leniwy ale za to krzywdy Ci nie zrobi, ja mam z brachypelm auratum i bardzo ja chwale wlasnie za to ze jest to spokojny, a i znajomym mozna pokazac.

Pozdrawiam.

robert.p.
04-02-2014, 08:58
ekstra nowela.czyta sie jak powiesc -i ta Jadwiga -supa gutt!!!
Marzę o czasach kiedy ludzie będą sie decydowac na ptaszniki bo są ciekawe i fascynujące,a nie agresywne i jadowite.
PS-co tam w hodowli?Jakiegos meila mógłbys czasami napisac :D
Wiesz ze lubie pogadac :D

ziu
04-02-2014, 09:08
hehe wiem Robercie, ostatnio na nic czasu nie mam ucze sie do matury, nie przegladam kazdego posta nawet ale ten mnie urzekl ;-) Napisze napisze bo mam pytanko, ja posprzedawalem narazie troche moich pociech, zostawilem sobie 2 samiczki ktore niosa mi duzo radosci ;] i na jakis czas tak zostanie.

Pozdrawiam

Mc.Luka
04-02-2014, 09:09
beastman...brak mi słów na takie podejście....zajmuję się pająkami od dłuższego już czasu, bo około 4 lat....miałem wiele gatunków i nie zauważyłem, zeby żaden z nich biegał po terrarium i cały czas coś robił...jedynie na początku po wpuszczeniu do terra niektóre gatunki solidnie pracowały w "umeblowaniu" nowego miejsca zamieszkania...więc nie spodziewaj się po żadnym gatunku takiego zachowania jakie chciałbyś obserwować...ja zajmuję się obecnie przedewszystkim przedstawicielami gatunku POECILOTHERIAE - nie ze wzgledu na ich agresywność czy jadowitaść, ale ze względu na ich przepiękne ubarwienie i wzory oraz ciekawe zachowania- po prostu fascynują mnie- więc jak chcesz jakiegoś agresywnego pająka to polecam coś z pterinochilus, ceratogyrus, xemmenis...a jak Ci mało wrażeń to kup sobie stromatopelma albo coś z poecilotheria...ale przy twoim podejściu do hodowli ptaszników, wogle kupowanie jakich kolwiek egzotycznych zwierząt mija się z celem...to nie są zabawki- zarówno ty, jak i one- możecie wyrządzić sobie wzajemnie krzywdę...pająk przypłacić może to życiem, a ty zdrowiem.....przemyśl dokładnie po co Ci wogle hodować takie zwierzęta.....????????????

robert.p.
04-02-2014, 09:58
jakbys mi kiedys nr.GG wysłał to bym sie nie pogniewał :D
Lubie pogadac z inteligentnymi ludzmi
Mój gg jest w profilu

Awikularia
04-02-2014, 12:58
Mc Luka, Xenesthis... Polaczyles dwa czlony tej nazwy, heeheh -> z Xenesthis immanis wyszlo ci "xemmenis" :p

lukanio
04-02-2014, 14:28
jeśli chcesz miec coś co ciągle lata po terrarium- to wpuść tam chomiczka :D :D :D
Chomiki tez ciekawie polują na np marchewkę

Mc.Luka
05-02-2014, 06:36
no właśnie :]- hehehee........troche mi się tere-meges.....dwa człony nazwy skleiły w jedne.....- w każdy m bądź razie miałem na myśli -->XENETHIS IMMANIS- heheee- no trudno- zdaża się :P..........

Vagansmen
05-02-2014, 07:17
ale moim zdaniem Brachypemy też są super pająkami, bez przesady z tym ich lenistwem :) przynajmniej moja vaganska nie siedzi cały dzień w miejscu, o właśnie wyszła z kokosa pod lampę :) duża ona jest a będzie większa :)

42d3e78f26a4b20d412==