PDA

Zobacz pełną wersję : Roztocze w terrarium i na pająku



Koc
04-02-2014, 09:06
Wiem, że temat był już wielokrotnie i jest dobrze opisany, ale mam jednak kilka pytań.
Roztocze pojawiły się na pająku już jakiś czas temu( wyłącznie na nogogłaszczkach), jednak było ich strasznie mało i nie byłem pewien czy to roztocze.
Obecnie na pająku nadal jest ich znikoma ilość, jednak stasznie dużo pojawiło się na podłożu w terrarium.
1. Pająk powinien w ciągu tygodnia wylinieć, więc kiedy jest najlepszy moment na zmianę podłoża? Już teraz, dopiero po wylince, czy najlepiej już teraz oraz ponownie po wylince? Czy aby ograniczyć rozwój roztoczy obniżyć wilgotność i czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na linienie?
2. Poza tym nie zauważyłem, żeby roztocze miały negatywny wpływ na pająka, ich liczba na pająku się nie zwiększa. Czy ktoś spotkał się z poważnieszniejszą inwazją roztoczy na ciele pająka? (Domyślam się, że nieusunięcie tego syfu z terrarium spowoduje poważniejszą inwazję?)

Koc
04-02-2014, 09:06
Pojedynczy roztocz.

Koc
04-02-2014, 09:07
Kiepsko widać, ale na podłożu jest ich sporo.

ir3k
04-02-2014, 09:17
Najlepiej to zmien kokos teraz i zaraz po wylince, zmiana wilgotnosci i temp. chyba nic nie pomoze a moze zaszkodzic pajakowi, najlepsza bedzie zmiana podloza, ja osobiscie obawialbym sie roztoczy, one i plesn to chyba najwieksze zagrozenia dla pajaka (oprócz niedoswiadczonego terrarysty) ......

robert.p.
04-02-2014, 09:40
to juz duzy ptasznik.Roztoczy ma na szczekoczułkach nie za duzo-wiec nic mu nie bedzie.Czasem u moich wiecej miałem i nie było problemu. Roztocza są tak samo "mitycznym" powodem smierci ptasznika jak plesn.Jak komus cos zdechnie to winne są albo plesn albo roztocza .A nie zawsze jest to prawda.
Podłoze wymien.Terrarium wymyj.Jak zrzuci wylinke to szybko wyciąg skórke.I tyle. w naturze tez są roztocz i zwierzaki zyją.Wazne jest tylko zeby za duzo tego nie było,ale to juz kwestia utrzymania porządku w terrarium

SpiderS
04-02-2014, 13:43
ja tez mialem problem z małymi białymi stworkami biegajacymi po torfie.Nie jestem pewien czy to roztocza ale pewnie tak.Wymieniłem jaknajszybciej wszystko w terra ,wymyłem ,wysterelizowałem i jest narazie spokój,a teraz zamiast wiecej psikac wodą po torfie stosuje pojemnik z woda a terra zraszam znacznie mniejszą iloscią wody ;)

morda
05-02-2014, 02:54
SpiderS - te białe biegające to pwnie skoczogonki - "służba sanitarna" w terrarium, są nieszkodliwe dla pająka.

42d3e78f26a4b20d412==