PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoże dla p.murinusa



mirekesp
04-02-2014, 12:38
Trzymam swoje murinusy na wyściółce z włókna kokosowego. Pajączki plotą niesamowitą ilość sieci. A ponieważ nie lubią dużej wilgotności podłoże jest dość suche. I tu jest problem. Sporo włókna jest wplecione w te sieci (pająki roznoszą ją po całym boxie), i niezbyt ładnie to wygląda. Nie mówiąc już o tym że pająków prawie nie widać. Boje się zastąpić podłoże piaskiem (ze względu na możliwość zatkania płucotchawek). Zastanawiam się czy nie wysypać im boxów jakimś grubszym żwirem, albo w ogóle nie zrezygnować z podłoża. A może ktoś jeszcze inaczej ma urządzone terra dla murinusów?

ir3k
04-02-2014, 12:43
ja bym pozostał przy włóknie kokosowym

Awikularia
04-02-2014, 12:46
Coz, musisz sie z tym pogodzic, ze P. murinus robi mnostwo sieci. Jak mu dasz inne podloze, to i tak bedzie rozwlekal te sieci wszedzie - a nawet wsadzi do nich troche kamieni czy czegos innego. Jak ci sie nie podoba, to zmien pajaka...

Aha, to zatykanie plucotchawek piaskiem to jest jedna z najwiekszych glupot, jakie slyszalam ;).

ketnip
04-02-2014, 13:21
ja trzymam murinusa na piasku i nie masz co liczyc na to ze nie bedzie wpłatał podłoza w sieci, z piaskiem robi to samo :)

mirekesp
04-02-2014, 13:29
Co do zatykania płucotchawek to wyczytane na forum. Dzięki za obalanie mitów:)
A pajączków nie zmienie, polubiłem je. Chociaż jak wyczytałem na necie co kupiłem to 3 dni pudełka z nimi stały na szafie oklejone szczelnie szkotem zanim zdecydowałem się że jednak je sobie zostawie. To były moje pierwsze dwa pająki, i ktoś mi je sprzedał jako dobre dla początkujących :D .

chrzanu
04-02-2014, 14:20
po co ty to podłoze chcesz zmieniać ? i tak pajak bedzie plutł pełno pajęczyn itd. a podłoze masz dobre wiec je zostaw.

Shinigami
04-02-2014, 14:28
moj morinus robil tak jak byl maly, cokolwiek mu dalem to i tak to wplutl, teraz jest po 9 wyl i nie kompinuje tylko zostawia sobie czysta pajeczyne

morda
05-02-2014, 02:50
Ja je trzymie na włóknie kokosowym. Zresztą i tak go nie widze bo pajęczyna jest wszędzie.

42d3e78f26a4b20d412==