PDA

Zobacz pełną wersję : czy to możliwe że mój pająk nie umie polować?



sskin
04-02-2014, 23:09
hmm temat może się to wam wydać dziwny ale ja niewiem o co chodzi:). 2 tyg temu mój kędziorek przeszedł wylinke... tydzień po niej podałem mu świerszcza troche mniejszego od niego... nie zjadł go tylko troche się na niego wczesał.. ok pomyślałem jeszcze nie zgłodniał... 2 dni temu podałem mu mącznika też mniejszego od niego... ale i tego nie ruszył... postanowiłem mącznika uśmiercić i sprawdzić czy zje... odciąłem mu tylko głowe.. a dziś patrze a mój pajączek wpierdziela mącznika... i niewiem co jest bo od kiedy go mam to nic nie jadł gdyz się szykował do wylinki więc niewiem jak było z nim wcześniej... sprzedawca miał ich sporo i też na poszczególnego osobnika na pewno nie zwracał uwagi.. co sądzą o tym doświadczeni hodowcy? czy to wogule mozliwe żeby pająk nie umiał polowac? mi się wydaje że nie...

sskin
04-02-2014, 23:19
dodam że kędzior jest L7 a takie mączniaki to dla L5 dawałem [nie dla tego o którym jest w temacie]

TylerPL
04-02-2014, 23:40
Sprawdź czy wszystko dobrze z jego zębami jadowymi. Moja Irminia nie jadła przez 2tyg o wylince.

Neki
04-02-2014, 23:51
dokladnie to samo z moja parachybana nie je juz 5-6 dzien po wylince i jeszcze nie jest glodna jutro zobacze czy zje cos :) a ze nie umie polowac to chyba nie mozliwe :) pajaki maja to wrodzone i nie moga nie umiec :) gdyby nie umialy to by ich nie bylo :D

Markoś
04-02-2014, 23:52
moj kedzior nie jadl miesiac po wylince wiec nie masz sie co martwic jak zglodnieje to zacznie jesc :)

sskin
04-02-2014, 23:53
czytajcie uważnie... on zjadł ale dopiero martwego... tak to mączniak łaził pod nim a ten tylko podnosił odnóża lub odchodził a tylko przekroiłem zostawiłem na noc i już kończy go jeść

Mariusz
04-02-2014, 23:58
wsadz mu swierszcza, takiego ze 4-5mm - zobaczysz czy faktycznie nie umie polowac :)

SuperObiś
05-02-2014, 00:29
.... jak nie umie. Przecież to niemożliwe. On ma to po prostu w genach, nie może się tego nauczyć ze swoimi dwoma zwojami mózgowymi. Po prostu nie miał ochoty i tyle. Nie masz się czego martwić. Moje pajączki też wolą czasem 'padlinę' co nie znaczy że mają jakieś problemy z polowaniem. Po prostu takie jest ich widzimisie. Nie wiem czy chodzi tu o zaoszczędzenie energii na polowaniu, co o coś innego.
Tak, że nie przejmuj się.

morda
05-02-2014, 02:47
Po prostu czasem pająk zje coś martwego a żywego nie ruszy. Jak naprawde zgłodnieje to upoluje na 100%.

PLU
05-02-2014, 03:34
WITAM

NO WIĘC TAK PAJĄCZKI SA CZSAMI NAPRAWDE WYBREDNE I STRZELAJA TAKIE FOCHY ŻE NIE WIADOMO O CO CHODZI POPROSTU ROBĄ TO NA CO MAJA OCHOTĘ JAK IM SIĘ ZACHCE TO ZJEDZĄ JAK IE CHCĄ TO NIE I KONIEC NIC SIĘ NA TO NIE PORADZI :]]]

POZDRO

krzdab2150
05-02-2014, 07:13
nie ma możliwości takiej! Nie głodny, looooz.
Spokojnie nie martw się bo nie ma czym i przeczytaj FAQ i inne posty - jak widzisz taki "problem" jak twój jest dość powszechny - naprawdę nie ma o co się martwić - przeczytaj też starsze posty

(sprawdź też odnośnik w jakimś podpisie autora rastafaq ;)) [uprzedzam, że mocna sprawa...]

sskin
05-02-2014, 09:09
krzdab2150 odnośnik widziałem ;D. ale mi nie chodzi o to że on nie je i jest to dla mnie problem tylko byłem zaciekawiony czy to normalne ze zamiast polować to czeka na upolowane... ;P

Opu
05-02-2014, 11:09
niekture pająki nie zucą sie na ofiare wiekrzą od swojego karapaksu (boją sie) jesli mial bys larwe mączniaka wielkosci karapaksu twojego pająka który nic nie jadł zucisz mu go pod nogi to zobaczysz co naprawde drzemi w takim pajączku:P nawet pająki L1 potrafia byc agresywne wobec ofiary olile nie przerasto go

Jaca
07-02-2014, 09:02
zachowania instynktownego nie da się zapomnieć, to siedzi po prostu w genach i nie jest cechą wyuczoną.

42d3e78f26a4b20d412==