PDA

Zobacz pełną wersję : cambrie pomoc



wodus
05-02-2014, 06:30
włąsnie wczoraj chciałem skopulowac cambriee, alecz samiec nie był zbytnio chętny??
samica l14 miała juz kokon kilka wylinek wczescniej. co zrobic sprobowac jeszcze raz ?? samica była spokojan lecz po jakiems czasem wyszczerzyła sie na samca :P jest jakis sposob zeby samca zachecic??

robert.p.
05-02-2014, 06:31
sam sie zacheci kiedy bedzie miał ochote :D
Po prostu próbuj co pare dni az do skutku.A jestes pewien ze samiec jest juz napełniony?Moze to jest przyczyną ze nie ma ochoty

wodus
05-02-2014, 06:44
ooo
samiec juz jest z 4-5 miesiecy po ostatniej i był w duzym terra i kumpla wiec sie papełnił teraz go chyba dam do pudełka i do tera z samica?? dobry pomysł

ponczos
05-02-2014, 06:52
Jeżeli nie masz cierpliwości próbować co kilka dni to wsadź do terra z samicą, tylko nie zdziw się jeżeli samiec przyczyni się nie do powstania kokonu, tylko do zaspokojenia "apetytu" samicy.

wodus
05-02-2014, 06:57
tak ale on bedzie w pudełku ;) zeby sie hmm oswoili:)

ponczos
05-02-2014, 07:19
To się chyba nie uda.. :)) "Oswajanie" przez ścianę pudełka.. Z widzeniami w hamerykańskich więzieniach mi się to kojarzy.. :)) Bedą odnóża przykładać.. :P

Albo próbuj co jakiś czas, albo daj do samicy (bez pudełka) i czekaj co z tego będzie.

Tomek_Nie
05-02-2014, 09:14
wrzuc samca do samicy poprostu takie oswajanie nic nieda ,tylko nakram samice dorbze , i wrzuc oby dwa pajaki do jakiegos ,,obcego'' im pojemnika a nie wrzucaj samca na terytorium samicy . i powinno byc dobrze no oczywisice wsyzstko zalezy od chumorku samicy

Awikularia
05-02-2014, 11:03
Ja zwykle daje samca do terrarium samicy i jest wszystko w porzadku - o ile osobniki sa chetne do kopulacji. Mialam przypadek z samica A. geniculata, ze dopiero trzeci samiec sie jej "spodobal" i z nim kopulowala.

Ja ci poradze, abys jeszcze sprobowal. Jezeli jednego dnia nie chca kopulowac, to sprobuj za kilka dni, w miedzyczasie podkarmiajac parke. Jezeli znowu nie chca kopulowac, to znowu sprobowac za jakis czas. Ptaszniki to nie sa maszynki do uprawiania pajeczego seksu ;). Trzeba probowac kilka razy!

42d3e78f26a4b20d412==