PDA

Zobacz pełną wersję : Regalis?Spinifer??



Mondry
08-02-2014, 00:02
Doradzcie mi którego z tych pająków lepiej kupić, bo dopiero chce zacząc z agresorkami tego typu. Narazie miałem doczynienia z agresorkami z gat. B.vagans i P.cambridgei i szlo mi calkiem niezle, i niewiem z ktorym z pajakiem łatwiej mi pójdzie.


Jakby ktoś się czepiał do nazwy spinifer podam nazwe inną Pterinochilus Murinus(red form)

herzog
08-02-2014, 00:14
Oba z wymienionych są mocno jadowite,szybkie (z tym ze regalis wydaje sie byc szybszym ptasznikiem)a z ta agresywnoscia to bywa roznie i mimo ze regalis nie nalezy do agresorkow to mozesz trafic na niezlego szatana.I wtedy moze byc ciezko:]Ale jak zachowasz maximum ostroznosci to napewno dasz sobie rade:]]].Ja swoj glos oddam na regalis...

mispushupek
08-02-2014, 00:15
ty nieporywaj sie na to uwierz mi kup sobie niewiem ale nieporywaj sie na to :)

maze
08-02-2014, 00:30
B.vagans i P.cambridgei to agresory??? :p
na poczatek polecilbym Ci murinusa

Mondry
08-02-2014, 00:50
no cambri byl agresor przy przekladaniu a jak vagansa przekladalem do terra to sie wyczesal i 2 razy skoczyl na pensete i probowal uciekac

Peter_frostax
08-02-2014, 01:30
To masz straszne doświadczenia jak chcesz się bawić w hodowanie murinuska lub pocki to musisz się przygotować na coś o wiele gorszego. Murinus napewno będzie żucał na wszystko i z moich doświadczeń wynika że jest doś szybki ale jak bedze siedział w gnieździe i niebędziesz go ruszał to raczej będzeisz miał spokój i bez stresu. Pocka natomiast niepowinna być agressive ale jest strasznie szybka i mocno jadowita.
Wybrał bym murinuska

daf
08-02-2014, 01:35
Wiesz jak chcesz coś z agrsorów to crawshayi(nie jest taki szybki) lub C.darlingi(dość szybki, ale nie taki agresywny).

Grażynka
08-02-2014, 01:39
koleś masz pajaki dopiero pół roku ..... odpuść sobie narazie murinusy i poecilotherie ... jest tyle ładnych pajaków .... no ale to twój wybór ja na twoim miejscu narazie bym sobie odpuścił .... a doświadczenie masz naprawde ogrmne raz pajak próbował Ci uciec raz sie wyczesał i 2 razy skoczyła na pensete ... murinus i regalis to duzo wyższa szkola jazdy niź vagans.... ale zrobisz jak chcesz

scoonx
08-02-2014, 02:02
Regalis jest o wiele mniej agresywny niz murinus. Moja samica regalisa jest zupelnie nie agresywna, ale mimo tego trzeba byc ostroznym w "pracach" codziennych przy tym pajaczku, ze wzgledu na jego diabelski jad, no i szybkosc. Natomiast moj murinusek jak tylko otworze mu box, to wylatuje z gniazda i juz przygotowuje sie do ataku na intruza. Ja bym stawial na regalisa. Nie wiadomo tez na jakie osobniki trafisz, bo regaliski w pewnych przypadkach zapewne moga byc gorsze od murinuskow, jezeli chodzi o agresywnosc. Jezeli nie bedziesz pajaka nekal kijkiem co 5 minut, stworzysz mu kryjowke, to napewno bedzie mialo to pozytywny wplyw na jego charakterek. Jezeli naprawde radzisz sobie z cambridgei'em to jak sie postarasz to powinienes dac sobie rade z regalisem, tylko musisz do tego podejsc powaznie. Jady tych obu gat. sa mocne i nalezy uzywac rekawiczek ( najlepiej z grubej skory ) przy tych pajaczkach, no i oczywiscie dlugiej pensety.
Zycze Ci powodzenia w hodowli i zachowania pelnego bezpieczenstwa :)
Pozdr

MIDO
08-02-2014, 02:10
Ja bym wziol jednak spinifera ale uważaj.

mispushupek
08-02-2014, 02:26
spisz testament ;p

ProfesYonalista
08-02-2014, 03:38
chyba troche przesadzacie....
Pająki są nieszkodliwe jak tylko sie wlasciwie z nimi obchodzi....
Przeciez nikt chyba nie bedzie bral ich na rece....
Ja w ogole z moimi pajakami robie tyle ze otwieram faunabos/pudelko/terrarium spryskuje wodą wrzucam zarcie wyrzucam resztki i tyle .. w tym czasie zwykle pajak nie ma szans mnie dziabnąć ...

W ogole takie myslenie : " masz pajaczki dopiero pol roku wiec nie ryzykuj " to glupota , trzeba tylko zachowac ostroznosc a pozniej to juz rutyna ,jak tylko kupujesz w media markt to dasz rade:) ....

Ja gdy kupilem swoją pierwszą poecilotherię to kupilem specjalnie faunabox bo sie balem trzymac jej w terra uwazajac ze to bezpieczniejsza wersja , w ogole przesadzalem chyba z ta ostroznoscia...To byly czasy:)

Wszystko zalezy od podejscia , moze jak boisz sie vagansow to najpierw oswój sie z nimi a pozniej probuj z czyms innym . :)

Tomo
08-02-2014, 03:45
Weż tego który ci osobiście się bardziej podoba. Murinusa mozesz miec za o wiele mniejsza cene i oszczedzic rowniez na wielkosci terra, ale ja osobiscie uwazam ze poecilotherie sa jednymi z ladniejszych pajakow i sa swietne do obserwacji, wiec polecam regalisa.
Nie patrz na to ktory gatunek jest agresywniejszy, bo to jest zalezne od cech indywidualnych kazdego pajaka.

rastafaq
08-02-2014, 04:03
Polecam regalis, czesciej bedziesz go widział bo sie nie zamelinuje w gnieździe w przeciwieństwie do spinifera, mam obydwa te pajaki i żaden nie sprawia mi problemów.
I tak jak mowi ProfesYonalista nie ma zadnego określonego stażu który musisz mieć żeby kupić agresywniejszego pajunka, ja na to nigdy nie patrzylem, po miesiacu czy dwóch hodowli kupilem sobie Ceratogyrusa później Stromatopelme i od tej pory nie patrzylem na to czy agresywny czy nie, jak bedziesz rozważny to z każdym dasz sobie radę.A czy taki jesteś czy nie ,najlepiej odpowiedz sobie sam.

Atrax
08-02-2014, 06:20
Amen.
Jezeli nie jestes idiota, to nie jest wazne, jaki gatunek bedziesz hodowal. Ja rowniez polecam Poecilotherie. Od kad zbudowalem mojej nowe terrarium, od tad praktycznie non stop ja widze.
A z ta agresja to troche przesada. No moze moj murinus sie troche rzuca przy sprzataniu, ale nigdy nie mialem z nim problemow. Haplopelma tez jest grzeczna.

Wszystko zalezy od Twojego podejscia i jezeli zdecydowales sie na takie pajaki, to pewnie juz rozwazyles za i przeciw :) Bierz regalis, ladniejsza (IMO).

Krycha.k15
08-02-2014, 10:29
dokładnie co powiedzieli moi przedmówcy:)

A to ze tak sie mowi o Murinusach i Poecilothariach to przed poczatkujacymi ktorzy kupoja pajaka
bo ładnie wyglada albo ma ładny wzorek na odwłoku:P

natomiast jezeli wiesz do czego mogą byc zdolne oba te gatunki.
i zdajesz sobie z tego doskonale sprawe to ty juz sam osobiscie zadbasz o swoje i wspołmieszkancow bezpieczenstwo.:)

To jest moje zdanie:DDDD

Pozdrawiam
Krystian

Tomo
08-02-2014, 12:09
Wnisek z tych wszystkich postów jest jeden:
IDZ I KUP REGALISA, IDZ I KUP REGALISA !
A jeśli nie regalisa to proponuje o wiele ładniejszą według mnie Ornate :)

42d3e78f26a4b20d412==