PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką formę ogrzewania zastosować ?POMÓŻCIE!!!



Slawek Stolarski
09-02-2014, 01:27
Chce postawić na biórku kilka terrariów (mam miejsce na 5 terra dla ptaszników) zastanawiam sie na typem ogrzewania, zeby było ekonomiczne ale równiez zdawało egzamin co do temperatury. Przecież nie bede instalował do każdego terra grzałki ( bym nie wyrobił z kasą .. :D) Jak macie jakiś pomysł to prosze pisać!!! Pozdrawiam.

Louis Cypherr
09-02-2014, 01:37
Nie masz żadnego podziemnego, więc ja bym polecił pociągnąć przewód pod wszystkimi terrariami. Murinuska dałbym na środek, żeby miał najcieplej.

SławekS
09-02-2014, 01:39
rozciągnij na szafce kabel grzewczy i postaw na nim terraria (jak będzie za zimni wstaw 2 kable. jest to prostsze rozwiązanie od montowania w każdym terra żarówki (a jak będzie kilka czerwonych to masz nastrój jak w burdelu).
pomiędzy przewód a szafkę wstaw coś (ja mam filc) żeby kabel nie ogrzewał szafki tylko terra.

ziu
09-02-2014, 01:53
a ja bym dal panel z 2 lub 3 halogenami i dal haloeniki 25 W lub 35 W i bedzie super grzalo a nie bedzie az tak straznie zarlo pradu, ja mam jednego halogena na 2 terraria i super zdaje egzamin. W skelpacj takie podwojne kosztuja ok 40 zl

Pozdrawiam.

Slawek Stolarski
09-02-2014, 01:56
Dzieki za pomoc. Te halogeny by mnie interesowały.

ziu
09-02-2014, 02:20
Tylko jescze jedna rada, bo sa halogeny wlasnie na takich kinkietach co maja wejscia takie dwa palaki co sie wkreca ;] ciezko wytlumaczyc i one sa mocniejsze to wez te, nie bierz tych takich co sa laczone (drutem, takimi cienkimi rureczkami) co sa w sklepach na wystawach, bo tam sa halogeny 20W ktore praktycznie nie daja ciepla musialbys miec 1 takiego na terrarium. A tak te z kinkietami grzeja dosc dobrze i daja sporo ciepla. Pamietaj zebys nie instalowal zbyt blisko terra ;] bo moglbys zrobic pustynie, jak podloze reke tak na 10 cm od tego a zainstalowany jest 50W (taki zazwyczaj daja w kaplecie, cena 35W halogena ok 8-9 zl nie przepala sie tak jak zarowki) to nie mozna utrzymac reki.


Pozdrawiam.

Slawek Stolarski
09-02-2014, 02:38
dzieki

Nevermore
09-02-2014, 04:39
jezelu juz ktos mialby uzywac kabla to raczej dla pajakow staram bym sie zamontowac go przy tylniej szybe nie na spodzie.....pajaki instynktownie chowaja sie w glab ziemi kiedy czuja ze jest za goraca....a tu nagle odwrotnie.....

SławekS
09-02-2014, 04:55
A ja tak mam i jeszcze żadnego nie ugotowałem a jak któremuś jest zbyt gorąco to przechodzi w miejsce pod którym nie ma kabla.
Co do żarcia prądu to kable maja po 15-25 W a halogeny zaczynają się od 25-35 W i starczą maksymalnie na dwa terra (mam u świerszczy)

Louis Cypherr
09-02-2014, 05:01
Blebleble.

Jakoś nie zauważyłem, żeby moje pająki same się pakowały na kabel. Jak im jest za ciepło, to bez problemu znajdują miejsce bez przewodu.

Slawek Stolarski
09-02-2014, 08:41
Z tym kablem to dobry pomysł, ale czy kabel grzewczy 15W wystarczy na 5 terrariów?? Wydaje mi sie ze nie..

SławekS
09-02-2014, 10:14
15 raczej nie ale dwa 15 owszem (ewentualnie 1 kabelek 25W) w razie czego podłączasz je poprzez ściemniacz i można wstawić każdy dowolny i wyregulować tak żeby była jakaś normalna temperatura.
I nie radze stosować termostatów bo może dojść do sytuacji że pająk się zakopie w chwili gdy kabel jest wyłączony a po włączeniu się ogrzewania nie zdąży się wydostać i pieczeń gotowa. Zresztą termostatem nie bardzo da się regulować cokolwiek bo jak go włożysz w ziemię to temperatura powietrza w terra może byś za niska a jak będzie gdzieś wysoko to po prostu pająk będzie parzyć podłożę ( wtedy siedzi na ściankach).

Slawek Stolarski
09-02-2014, 12:57
Jaki jest koszt takich kabli grzewczych?

krolik
10-02-2014, 10:52
Ja mam powiszony halogen na sznurku i jak cos to mege jeszcze wiecej powiesic. Halogen 230V 20W. Sadze ze to dobre rozwiazanie poniwaz te halogeny pobieraja malo pradu, a dobrze grzeja.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==