PDA

Zobacz pełną wersję : Przedział



Krzyżak
09-02-2014, 09:49
Witam mam pytanko. mam kilka młodych pajączków l3-l4 i niedługo dostane kolejne w takiej wielkości moge w pudełkach i odpowiednio małych terra zrobić podziałke tzn podzielić na 4-8 częśći i włożyć pajączka do takiego przedzielonego pudełka ew małego terra. Wielkość pomieszczeń będzie dobra (dla takich pająków) ale czy aby pająk nie będzie wyczuwał obecność innych, drgania i te inne sprawy (bo powonienia chyba nie ma :)? żeby dobrze się chował a nie wyczuwał wroga.
pozdrawiam.

Yeter
09-02-2014, 09:52
Warunkiem bedzie tylko dobra wentylacja, bliskosc nie bedzie im przeszkadzala. Pojemniki na mocz tez sa dobrym rozwiazaniem dla maluchow.

chrzanu
09-02-2014, 09:58
nie beda sięodczuwały niedawno były 2 takie tematy więc mozesz poszukac w archiwum.
a jezeli nichces zzeby się widziały to zrób im ścianki, osobiście nie lubie dzielonych terra i wole trzymać wszystkie pajączki w osobnych terrariach czy pojemnikach.
tak jak mówił Yeter - zadbaj o dobrą wymiane powietrza, żeby potem ci nic nie pleśniało.

ir3k
09-02-2014, 10:22
jestem za osobnymi pojemnikami np. na mocz, ewentualnnie opakawaniw na sałatke

tosik
09-02-2014, 10:24
Po co co Ci taki pojemnik polecam dla karzdego odzielnie pojemncizke po kliszy lub pojemniczek na mocz:)

chrzanu
09-02-2014, 10:54
będzie wygodniej przy sprzątaniu, przenoszeniu itd.

Krzyżak
09-02-2014, 12:11
Jednak pudełka do kliszy i moczu nie tak dobrze jak szkło (szyba) lub pudełka które posiadam pozwalają na obserwację, wolę jednak looknąć kilka razy dziennie przez nie niż otwierać każde pudełko i przeszkadzać pająkom by móc dokładniej zobaczyć czy wszystko jest w porządku. Ale skoro nie będą odczuwały swojej obecności to wielkie dzięki. Otrzymałem odpowiedź na pytanie.

chrzanu
09-02-2014, 13:58
przez pudełka na mocz wszystko widać i na większe pudełka zywnościowe czy takie dla świerszczy tez wszystko widać, jedynie przez pudełeczka z kliszy nie widac.
o wlasnie apropo małych pudełeczek jak po kliszy - nadaja sie takze takie pudełeczka z farb do włosów są w nich chowane rękawiczki jednorazowe :D

42d3e78f26a4b20d412==