PDA

Zobacz pełną wersję : 1.)Kopulacja geniculat 2.) Kokon vagans



Slaf
10-02-2014, 02:27
1.)
Od jakiegoś czasu probuje skopulowac geniculaty, ale dziwnie sie zachowuja , gdy wpuszczalem samca pierwsze kilka razy to samica nie reagowala i go wyjmowalem , pozniej za ktoryms razem samica odstukala i obrucila sie w jego stronę wtedy on podszedl i zaczeły sie "macac" samiec chcial sie dostac do jej odwloka i machal bulbusami ale nie mogl dosiegnac bo ona sie cofala i wyszla na szybe po jakims czasie zrezygnowal i wyszedl z terrarium , pozniej znow kilka razy dopuszczalem je , samiec stuka samica odstukuje mu raz po czym samiec zaczyna wlazic na szyby , czasami zdarza sie ze spada obok niej i wte3dy ona sie rzuca na niego , pozniej on juz sie boi wejsc do terrarium i sila sie go tam nie wepchnie ... będę probowal dalej bo juz bylo blisko tamtym razem ,szkoda zeby nie wypalilo.
Spotkal sie ktos z takim zachowaniem jesli tak to jaka na to rada? Myslalem o tym zeby zmienic taktyke i oba pajaki polozyc np na podlodze albo do duzego szerokiego pojemnika zeby po szybach mi nie lazily ...

2.)
Dwa tygodnie temu samica vagans zlozyla mi kokon , zdecydowalem sie go jej zostawic , gdyz opiekuje sie nim a w terra zapewnilem chyba dobre warunki, zakleilem wiekszosc otworow wentylacyjnych , wlozylem tam higrometr .... Panuje tam temp 27-30 C i wilgotnosc 80-85 % .
Jakie macie doswiadczenia z inkubacją kokonow w terrarium samicy?
Niby wszystko jest ok ale mam obawy czy samica np. nie uszkodzi jajek odnózami bo zauwazylem pare razy ze opiera je o kokon .

maze
10-02-2014, 03:02
1) sproboj na wiekszej przestrzeni poza terra np. na stole...

Slaf
10-02-2014, 03:18
taa i jak samiec zacznie uciekac to spadnie ze stolu:) podloga chyba jest lepsza .ale jest jeszcze jedna rzecz jak zaczynam ruszac samice to ona sie chyba boi juz pozniej i nie odstukuje samcowi ....

robert.p.
10-02-2014, 04:39
geniculaty nie kopulują zbyt chetnie.Czasem samica nie ma ochoty na danego partnera i potrzebna jest zmiana.Trzeba próbowac az do skutku-albo skopulują albo samica go zje.Moje skopulowały dopiero po około 10 próbach a i tak samiec stracił nogogłaszczke.Wazny jest spokój-jak wyjmiesz pająki z terraria to sie spłoszą i nici z tego.To nerwowy gatunek i nie ma ochoty na kopulacje wszędzie ,tak jak np.albopilosum.Wazne zeby terra było spore zeby miały miejsce na zaloty-ja te bardziej "nerwowe" samice zawsze pare dni wczesniej przenosze do specjalnego terrarium "kopulacyjnego" ;)
Tam jest tylko podłoze,Nie ma innego wyposarzenia,3 sciany są wyklejone zeby samiec mógł łatwo uciec i nie spadał
Jak samica sie juz troche z terra oswoi (ze 4-5 dni) wtedy próbuje dopuszczac-jak sie nie uda to nastepnego dnia i tak do skutku
A co do kokonu-wazne zeby podłoze nie było mokre.Jesli samica zrobiła nore az do samego szkła to jest ok.jesli trzyma go na podłozu to jesli jest ono przemoczone to kokon splesnieje.Samica łapami nie uszkodzi jaj-nie ma obawy.Jedynie jak sie przestraszy to moze szczękoczułkami cos rozgniesc jak bedzie przenosic kokon.Temp i wilg.dobre-po 4 tygodniach mozesz go otwierac.Jesli cos ma z niego wyjsc to bedą juz nimfy

Slaf
10-02-2014, 04:58
no to terra w ktorym mam samice ma jakies 30cm x 25 cm i tez nic w nim nie ma oprocz podloza, bede probowal :) Aa i od poprzedniej kopulacji z inna samicą ile czasu mija jak sie znow napelni samiec? bo u mojego widzialem pajeczynke juz 1 dzien po :) chyba sie napelnil :/ pozniej za kilka dni znow zrobil pajeczynke ....

A vagansica trzyma kokon na szkle , zrobila w rogu terra takie gniazdo tam skladala kokon i tam go trzyma to najcieplejsze miejsce w terra , kokon czasami moze delikatnie dotyka ziemi na obrzezach gdy samica go obraca

w zalacznikach wrzucam fotki jak to wyglada :)

Slaf
10-02-2014, 04:59
1

Slaf
10-02-2014, 05:00
2

Slaf
10-02-2014, 05:02
aa i podloze jest wilgotne ale nie bloto nie leje sie z niego

robert.p.
10-02-2014, 05:06
Samiec a.g napełnia sie często,najczesciej dzien ,dwa po kopulacji.Potem co jakis czas to powtarza.
Kokon wygląda ok.
nie nawilzaj podłoza tuz przy norze samicy.Wentylacje mozesz troche zwiekszyc(w norce wilgotnosc jest wieksza niz na higrometrze w terrarium,przesuszyc kokon jest trudniej niz przemoczyc)

wienio
10-02-2014, 08:02
ja dopuszczałem ostatnio geniculaty chyba z 8-9 razy i jak narazie to tylko raz doszło do kopulacji.... Samiec jest bardzo chętny, ale samiczka ucieka:)

Slaf
10-02-2014, 08:08
a ile ty chcialbys razy :)
Bedziesz dopuszczal az zostanie pozarty?

Awikularia
11-02-2014, 03:21
Ja musialam dla mojej drugiej samicy A. geniculata szukac coraz to innych partnerow. Dopiero trzeciego zechciala, skubana, a i to nie od razu. Pierwsza za to kopulowala z jednym samcem, ale dopiero za 3-4 razem. Czasami bywa tak, ze masz kilka samcow, a samica i tak nie bedzie kopulowala. Zdaje sie, ze w moim profilu mam opis rozmnazania A. geniculata. Najedz na nazwe pajaka.

krzdab2150
11-02-2014, 04:40
możemy się wymienić samcami... odezwij się na maila

42d3e78f26a4b20d412==