PDA

Zobacz pełną wersję : uwarzajcie przy wspólnym chowie małych skorpów



AGAM
10-02-2014, 23:35
Już nie raz słyszałem, że nawet u tolerancyjnych gatunków młode czasem się zjadają. Dziś sam to zaobserwowałem u swoich Hadogenes paucidens. Trzymałem razme dwie sztuki - jeden stale jadł i jest już podpasiony, drugi raczej niejadek. Dziś rano patrze a tu ten grubas trzyma drugiego i wcina go, pomimo, że wczoraj jeszcze dawałem im jedzenie wieczorem. Naszczęści chyba dopiero konsumpcje zaczynał bo skorpion żyje i nie widze żeby był jakoś szczególnie uszkodzony, a jadu do zabijania one naszczęście nie używają. Zobaczymy czy przeżyje bo jest mimo wszystko jakiś słaby.
Kanibalizm wśród młodych obserwowałem tez często u pluskwiaków Platymeris biguttatus, a dorosłe są względem siebie bardzo tolerancyjne.

AGAM
11-02-2014, 01:22
nie przeżył :(((

Markoś
11-02-2014, 02:11
uuuu szkoda skorpionika :(

marianex
11-02-2014, 03:37
kapa :-( nuczka na przyszłosc

Mysza1983
11-02-2014, 05:05
u młodych skorpów nie jest to nic dziwnego, można to zaobserwować w każdym gatunku od E. italicus do A. australis, jest to bardo ciekawe podejscie do naturalnej selekcji, zachowanie to zanika o starszych skorpów, choć w czasie ustalania się hierarchi może dojść do kanibalizmu nawet u dorosłych skorpów, aczkolwiek u dorosłych nigdy mi się cos takiego nie zdarzyło jeszcze

mnich87
11-02-2014, 10:28
Ja swoje e. italicus połączyłem dopiero jak przekroczyły po 3 cm całe. Wcześniej się bałem. A tak a ptopos: to po ilu wylinkach italicusy są już dorosłe i przestają rosnąć? Tyle tu postów, że trudno mi to znaleść.
Z góry dzięki.
Michał

irve
11-02-2014, 10:45
7

BooYaKa
11-02-2014, 11:09
Głowa do góry - mi ostatnio padł paucidens bez powodu :( Zdarza się czasem,nie ma co się przejmować - prawo natury.

Larkin
12-02-2014, 01:42
Ja mam podobnie - dwa paucidenes trzymane razem, jeden łakomczuch, a drugi chudzinka -> mam, albo raczej miałem... :(
Dziś mam już tylko łakomczucha. Jeszcze nie wiem jaka jest tego przyczyna. Chyba tak poprostu mu się padło... ehhh

AGAM
12-02-2014, 03:06
dziwne :/ może u młodych tego gatunku jeden zawsze dominuje reszte i dlatego nie powinno się trzymać ich razem :/

Larkin
12-02-2014, 06:08
Z początku trzymane były razem -> ten jeden miał wilczy apetyt, a drugi nie jadł nic - dlatego je rozdzieliłem do mniejszych pojemniczków.
Wtedy chudszy zaczął jeść bez problemu.

2 tygodnie temu znowu je polączyłem - na początku trochę się szczypały, ale potem żyły w zgodzie i jadły oba, były aktywne jak zwykle. No ale ten chudszy zrobił sie wczoraj jakiś niemrawy i dzisiaj sie już wogóle nie rusza :/

Może i nie powinno się ich trzymac razem. Choćby dla samego faktu, że osobno łatwiej jest zadbac o to, by każdy z nich jadł dostatecznie dużo. Razem trudniej upilnować.
Nie wiem jak z ta dominacją - może racja, a może po prostu tak wyszło... :/

CRIMSON
13-02-2014, 10:29
Wpuściłem samca Hadogenes bicolor do samicy.Trzy dni póżniej samica została zjedzona.Oba były dorosłe,miały pełno żarcia i duże terra.

Larkin
13-02-2014, 13:48
Miałem dokupić ze 2 sztuki Hadogenes... Ale narazie poczekam i zobacze jak tenco został będzie sie chował...
Ale jak już coś dokoptuję to co - separacja ?? Każdy w swoim terra jak pająk..?;D
Super :/

42d3e78f26a4b20d412==