PDA

Zobacz pełną wersję : Faunabox dla ptasznika



cmx
11-02-2014, 01:22
Chciałbym się dowiedzieć czy w faunaboxie można hodować ptasznika? Znalazłem w archiwum, że trzeba tylko zakleić otwory w przykrywce bo szybko sie wysusza. Dużo bardziej odpowiadałby mi faunabox zamiast szklanego terra. Co z ogrzewaniem? Czy plastik nie będzie sie topił?

mromanow
11-02-2014, 01:27
czesc.
co do wsyuszania sie masz racje. jednak jezeli masz mozliwosc spryskiwania faunaboxu rano i wieczorem to nie powinno byc problemow. ja tak robie i moje ptaszniki czuja sie swietnie.
co do stopienia sie... hmm ja kabel grzewczy trzymam pod faunaboxami i nie sie nie dzieje. zobacz ze kazde z nich ma cos na zasadzie nozek dizeki czasmu cieplo z kabla idzie do gory a nie dotyka samego plastiku. nawet jak zrobisz inaczej plastik nie powinien sie topic.

pozdrawiam

cmx
11-02-2014, 01:34
Kabel grzewczy jest niestety za drogi. Myślałem o bardzo słabej świetlówce którą zamontowałbym na spodniej części pokrywki faunaboxu.

Louis Cypherr
11-02-2014, 02:19
Z tym zaklejaniem to zależy, jakiego chcesz tam trzymać pająka. Jeśli sucholubnego, to nic nie musisz zaklejać. Ja nic nie zaklejałem mojemu Smithiemu, nie spryskiwałem mu nawet podłoża. Miał tylko miseczkę z wodą i bardzo dobrze się trzymał. Teraz jest w "dorosłym" terra i nadal ma tylko michę.

djtommi
11-02-2014, 02:20
raczej zarowki bo swietlowka nie daje ciepla

mromanow
11-02-2014, 02:32
takie rozwiazanie moze byc nie dobre dlatego ze pajak moze dotknac sie zarowki swietlowki i poparzyc.
jezeli juz to umiesc zarowke nad faunboxem.
ja tak mam zamontowane do mojego boasa zarowke jak pamietam 15 albo 25 i nic sie nie dzieje z plastikiem

MrocznyKaraczan
11-02-2014, 04:34
Możesz użyć lampki z żarówką 15,25W i skierować jej światło na fboxa, albo wyciąć w pokrywie otwór i dać tam oprawkę z żarówką 15W - jeszcze nie widziałem takiego pająka, który by sam się pchał na gorącą żarówkę, zaobserwował ktoś kiedyś takie coś? Czy tylko powtarzacie to co ktoś kiedyś napisał i nikt nawet nie sprawdził?.. Prawie wszyscy montują żarówki wewnątrz terra i jakoś żaden pająk jeszcze chyba sobie dupy nie sparzył :)

A co do wilgotności to wystarczy zwykłą taśma samoprzylepna i od wewnętrznej strony sobie pozalepiaj np pół pokrywy, dasz przeźroczystą to nawet niebędzie tego widać :) no chyba że sucholubny zawodnik:P

Saurus
11-02-2014, 05:13
Swietlowka tez bedzie ok, daje jakies ilosci ciepla- do ogrzania faunaboxu wystarczy. Gdy dotknie sie rozgrzanej swietlowki to czuc, ze jest bardzo ciepla.

cmx
11-02-2014, 05:47
A taka świetlówka to ile W? Widziałem 8W, 16W, 25W.... Dosyć ich sporo, którą wybrać żeby dawała tak ok.26'C?? I lepiej ją zamontować zewnątrz czy jednak wewnątrz (tak jak pisałem - na spodniej wierzchni pokrywki faunaboxu)?

Saurus
11-02-2014, 05:49
wewnatrz, inaczej nie zatrzymasz ciepla w srodku. A daj taka, jak sie zmiesci.

Dawidptasznik
12-02-2014, 09:08
co do wysusznia masz racje ja trzymam moje 2 pajaki w fauna boksach jednego oswetlam z boku, poniewaz gorna pokrywa sie szypko tobi a boczne sicianki nie i spryskuje 3 razy dziennie !!!
POZDRO

rastafaq
12-02-2014, 14:34
JA tam wszystkie zarowki mam na zewnatrz, w środku wieje tandetą.

42d3e78f26a4b20d412==