PDA

Zobacz pełną wersję : Ptasznik Tygrysi



snowby
14-02-2014, 13:17
Planuję zakup swego pierwszego ptasznika, prawdopodobnie będzie to ptasznik tygrysi. Chciałbym się dowiedzieć czy jest on ciekawy w obserwacji.Czy cały czas siedzi w miejscu, czy łaci po pojemiku, kopie itd.

morda
14-02-2014, 13:22
Jest to dość mały ptasznik ale jest wg. mnie bardzo ładny. Buduje pajęczynowe gniazda. Musisz na niego ciut uważać to są to nerwowe pająki, czasem atakują i wyczesują włoski. Plusem jest to, że nie mają silnego jadu. Są też dość szybkie (ja swojego goniłem kilka razy). Polecam, wystarczy ciut wyobraźni a na pewno sobie poradzisz.

Poczytaj też opisy, tam jest full informacji o nim.

Gufi
14-02-2014, 13:33
Jak dla mnie bardzo ciekawy pająk do obserwacji... Moje cały czas ulepszaja swoje pajęczynowe chatki.Jak najbardziej polecam.

werni
14-02-2014, 14:41
No to ode mnie małe subiektywne podsumowanie cech na +/- :

+ atrakcyjny wygląd, szybko nabiera kolorów
+ bardzo ciekawe oploty mu wychodzą
+ zdenerwowany szoroko rozstawia nogi, unosi odwłok w górę i straszy wzorkiem
(morda, nie zauważyłem żeby się kiedykolwiek wyczesał..)
+ niewielkie rozmiary, a co za tym idzie niewielkie terrarium docelowo

- strasznie niechlujne, nawet nowo wysprzątane terrarium za dwa dni jest usmarowane wszystkimi możliwymi wydzielinami tak pająka, jak i resztek pokarmu
- dość wolno rosną
- ze względu na to ilość pajączyn i śmieci w terra mało co widać, utrudnia to obserwację znacząco

morda
14-02-2014, 14:51
Werni - moje Cyclosternumy rosną szybciutko, no i się wyczesują - często lata z taką łysą "sznitą" :)

cyclosternum
14-02-2014, 23:52
zaje... pajączek poleam jest troche agresywny ale spokojnie sobie poradzisz co do jego nie chlujstwa to tego nie zauwarzyłem

Latarnik
14-02-2014, 23:53
Ptasznik tygrysi to więcej niż albopilosa ( która też potrafi zaskoczyć... ) ale moze być na "pierwszy raz" ;-) są naprawde szybkie , dużo kopie i jest dość aktywny ( jak otworzę boxa to mój zaraz ciekawsko wychodzi , co by tu zjeść... :-)

Powodzenia snowby !

Samael_
15-02-2014, 01:01
Ja swojego dostalem od dziewczyny pod choinke i juz jest po 4-5 wyl.U mnie rosnie w miare szybko,jak pisali poprzednicy - plecie sporo pajeczyny.Moj zaniepokojony wyczesuje wloski z odwloka.Generalnie woli uciec,zobaczymy jak to bedzie gdy urosnie.Gdybym dzis zaczynal przygode z pajakami to wzialbym go na poczatek :]

Masa
15-02-2014, 01:46
Polecam tego spiderka bo jest to sliczny ptasznik.Moja ex-samica troszke paskudzila jak mowil Werni ale charakterek miala tez niczego sobie:)

cyclosternum
15-02-2014, 02:06
masa ona nadal ma charakterek :-)

Dawidptasznik
15-02-2014, 11:51
Polecam tego pajaczka bo jest to sliczny ptasznik.Jest dosc szypki ale sobie poradzisz- napewno !!!
POZDRO I POWODZENIA

42d3e78f26a4b20d412==