PDA

Zobacz pełną wersję : Pająki a ich ceny



Kloc
15-02-2014, 09:29
Chciałbym wyrazic swoje zdanie na temat tego co dzieje sie na pajęczym rynku.
Uwazam ,ze zrobil sie wielki młyn , za dużo dzieci zabralo sie do handlowania i przez to zepsul sie handel . Sprzedawcy zamiast wspolpracowac ze sobą to przescigaja sie w obnizaniu cen co doprowadza do takich absurdow ze kedziory ida ponizej 1zł , vagans L1 kosztuje 5zł a jakiś inny koleś sprzedaje L2 po 6zł i co sie dzieje z tymi pierwszymi? - sprzedaz im spada , a co sie dzieje z tym drugim ? - zarabia mniej niz by mogl , więc tracą wszyscy.
To tylko przyklady ale powoli robi sie to z innymi rzadszymi gatunkami .
Dzieje sie tak gdyz teraz wielu lebkow chce zrobic szybko kase nie baczac na konsekwencje handlowe , taki typek kupi sobie 20 pajakow sprzeda 2x taniej niz inni i automatycznie ceny lecą leb na szyje !

Ludzie opanujcie sie , niedlugo w ogole wszystko bedzie za darmo a pajaki beda chodzic po ulicach

I apeluje do hodowcow aby temu zapobiec , taka walka miedzy soba zaszkodzi wszystkim .
Wolny rynek - oczywiscie tak, ale na pewnych zasadach

Pozdrowienia

pafcio
15-02-2014, 09:33
staaary czy ty wogole pomyślałeś zanim to napisałeś... to co nagle wszyscy mają zacząć sprzedawać kędziory po 100-200 zł tak?? Oki niech sprzedają , to wtedy juz nic wogole nie sprzedadzą i nie zarobią a ludzie poprostu częściej zaczną jeździć do pragi.. powodzenia z takim podejsciem skutecznie skasujesz terrarystyke w Polsce...

chonsu
15-02-2014, 09:36
ja tez tak mysle terrarystyka w Polsce ma sie rozwijac a nie zwijac...miom zdaniem to jest sprawa sprzedajacego jesli chce sprzedac ptasznika za 1zł to prosze bardzo... w idze ze Tobie to nie pasi bo moze wielką kase chcial byś zbic na zierzakach:)

pozdro

lisek
15-02-2014, 09:37
Pierwszy czlowiek ktory chce zeby ceny byly podnoszone, stary nadajesz sie do rządu :D

Kloc
15-02-2014, 09:44
nie zoruzmieliscie mnie

Nie chce zeby byly podnoszone tylko zeby byly proporcjonalne do towaru

Sami sie przekonacie ze predzej czy pozniej wszyscy stracą na takich interesach , rynek sie zalamie i ci ktorzy teraz sprzedaja zwiną w koncu interes bo przestanie sie to oplacac , juz takich paru jest niestety nie bede przytaczal nickow i nazwisk

Kloc
15-02-2014, 09:46
i wtedy bedziecie mogli kupic tylko te nieszczesne kedziory od jednodniowych sprzedawcow w wieku 15 l

kak
15-02-2014, 09:46
A co ktos ci konkurencje robi? Czy chcesz podwyzszyc ceny, bo czekasz na kokon?:P
Podkabluj skarbowce.
Rozumiem, jakbys placil zus i podatki za to, tez bym plakal, bo ze sprzedazy pajakow raczej sie nie oplaci zusu :>

Biofil rozdal kedziory za darmo (w sumie ja tez) i swiat nie umarł, handel tez nie. Bardzo dobrze, ze sa tansze, beda bardziej powszechne, a poza tym - tak dziala wolny rynek i konkurencja.
Sprzedawaj drozej, jesli bedziesz mial pajaki bardzo dobrej "jakosci", na pewno zostaniesz doceniony i bedziesz mial klientow :)

Kloc
15-02-2014, 10:01
nie mam teraz kokonow , mowie co mysle na ten temat i jeszcze pare innych osob
ale handlem zajmuje sie od 6 lat i mam pewne doswiadczenie

Akurat jestem referentem w urzedzie skarbowym i nie musze kablowac sam sobie:) , trzeba byloby skontrolowac wszystkich internetowych sprzedawcow , urzedy nie maja takich narzedzi i checi .

Posta kieruje glownie do sprzedawcow :)
Moze by tu stworzyc jakies kartele :)

Wystarczy przypomniec sobie wielkie kryzysy gospodarcze ,

jest pewien pułap ceny ktorego nie mozna przeskoczyc a jesli sie to zrobi to rownowaga cenowa ulega zachwianiu

Patrzcie na polskich rolnikow ceny tak spadly ze produkukcja jest nieoplacalna , dzieki temu wlasnie teraz wszyscy doplacamy do ROLNICTWA przez dotacje panstwowe z naszych podatkow

Jak ktos ma drobną wiedze ekonomiczna to nie trudno mu bedzie zrozumiec ten problem

A spodziewalem sie ze post nie spotka sie z aprobatą konsumentow , ktorzy mysla tylko o wydatkach biezacych i ograniczeniu kosztow .

Musicie wiedziec ze sprzedawca chce sprzedac drogo a klient kupic tanio - to chyba nie jest trudne

robert.p.
15-02-2014, 10:03
Każdy ma takie ceny jakie go satysfakcjonują.To wolny rynek .Poza tym obniżka cen nakręca koniunkture i zwieksza sprzedaż.Kto ma pająki z własnej hodowli ten nie ma sie co bac.Nigdy do nich dopłacac nie będzie.Bać sie mogą tylko ci co chcą szybko zarobic przywożac pająki z Niemiec czy Czech.Dobry hodowca zawsze znajdzie hętnych na porządne zwierzaki ,a nie na badziewie z przywozu.
To hobby a nie biznes na szeroką skale-pająki muszą taniec bo taka jest kolej rzeczy.Upowszechnianie powoduje i spadek cen,a ciekawe gatunki i tak trudno rozmnożyc wiec zawsze pozostaną na wyższym poziomie.

Olav
15-02-2014, 10:05
Ale wartość, to nie jest tyle ile chce sprzedawca, ale tylew ile jest w stanie dać klijent...

Kloc
15-02-2014, 10:07
olav -tak ale gdyby wszysyc podniesli ceny wartosc by wzrosla :) popyt nie jest tak elastyczny jak sie wydaje , wg mnie dalej by sie sprzedawaly zreszta nie chodzi tu o rewolucje cenowa tylko zwyczajny racjonalizm

Kloc
15-02-2014, 10:09
robert p. musisz wiedziec ze obnizka cen oplaca sie ale do pewnego momentu po ktorym to juz sie nie oplaca , to jedno z podstawowych praw mikroekonomii dokladnie :)
Wg mnie niektore ceny spadly ponizej tego pulapu

Kloc
15-02-2014, 10:14
Najlepsza cena to tzw cena rownowagi , jest to cena optymalna zapewniajaca okreslony popyt i maksymalny zysk .
Rynek sam sie reguluje dążąc do rownowagi przy czym cena rownowagi moze sie obnizac badz isc w gore zaleznie od warunkow ekonomicznych
W interesie sprzedawcow jest aby cena ta byla jak najwyzsza wiec
Robercie stoisz chyba nie po tej stronie po ktorej powinienes ( albo tylko tak piszesz bo nie wypada inaczej w koncu klienci patrza)

Mysle jednak ze ktos dzieki temu tematowi przemysli sobie sytuacje nie musicie mnie popierac (oficjalnie)
Pozdrowienia

kak
15-02-2014, 10:18
kloc, no to na makroekonomii tez mnie ucza, ze lepiej do przodu niz do tylu :>
ale powiedz - lepiej sprzedac wiecej za mniej, czy mniej za wiecej?

jesli dasz za wysoka cene, ktos bedzie nieszczesliwy, bo pozwoli sobie na jednego pajaka, a nie na dwa.
a szczescie jednostki, gwarantem szczescia ogolu ;)

popieram w pelni roberta - kto sam hoduje i rozmnaza, nie straci, pajak nie bedzie kosztowac wiecej jak pokarm :>

Kloc
15-02-2014, 10:24
moze nie straci ale moglby zyskac wiecej , a robert niepotrzebnie obawia sie importerow :)

A na twoje pytanie odpowiem tak:
Lepiej sprzedac wiecej za wiecej
czyli w cenie równowagi , przy ktorej popyt jest wysoki i cena umiarkowana co daje najwiekszy mozliwy zysk

szczescie to nie jest pojecie ekonomiczne ja bym nie mieszal uczuc z biznesem:)

tosik
15-02-2014, 10:34
Wiec tak :D z tego co wiem jak jest na zachodzie male pajączki sa tanie bardzo tanie a jak kupuje sie je hurtem są jeszcze tańsze Natomiast rzadko sie sprzedaje dorosle.Nie zawsze w polsce tanio sprzedają pajaki .Ciekawe co ty bys zrobil gdybyś przykladowo mial z wlasnego kokonu 200 vagansów też puscilbys je po 2 zl na bank ;] Pozatym niektórym zalezy na czasie i karzdy ustala sobie cene. Im nizsza cena tym wyższe prawdopodobieństwo ze ktos szybciej kupi pająka.Pozatym karzdy ma swoje ceny ;] I przewaznie jest tak ze polacy biora pająki z zagranicy lub mnoża i sprzedają i to zadko sie zdarza zeby ceny byly tak atrakcyjne.Co do vagansów i albopilosów to jest ich tak duzo ze można pozwolić sobie na tak niskie ceny ;]

TerrarystaTerrorysta
15-02-2014, 10:39
Co znaczy, ze rynek sie zlamie???
Kurde, rynek w tej branzy tak naprawde dopiero sie rozwija. Nic sie nie boj, za jakis czas ceny sie wyklaruja. Tu rzadza dwie sily: podaz i popyt. Wzrasta podaz, ceny spadaja. To chyba naturalne, nie?
A konkurencja to konkurencja. Kazdy sprzedaje, jak mu sie oplaca. Jak chce szybko, to sprzeda tanio. Czego bys chcial? Wspolpracy miedzy hodowcami? Moze utworzenia Agencji Do Spraw Handlu Ptasznikami, ktora by odgornie narzucala ceny? Wtedy oczywiscie wszyscy hodowcy musieliby oplacac skladki czlonkowskie na rzecz Agencji (w koncu urzednicy musza za cos jesc), a kazdego niezrzeszonego nalezaloby ukamienowac.

Kloc
15-02-2014, 10:39
Nie przekonałeś mnie:)

robert.p.
15-02-2014, 10:48
Nie uczyłem sie ekonomii i nie stoję po niewłasciwej stronie.Zresztą nie ma czegos takiego jak "ta czy tamta strona".Wszyscy są terrarystami.Pozatym zobacz jedno-tanie są tylko maluchy.Duze rozpoznane samice są drogie.Mnie nie sprawia róznicy czy wyhoduje wiekszego pająka i wtedy go ktos wezmie czy tez szybko sie go pozbede.
Nie boje sie "importerów" bo oni muszą pająki kupic,a ja mam je za friko(no troszke tylko robocizny,ale ja to lubię).Nawet za tak "pospolite" pająki jak p.cambridgei można uzyskac dobrą cene tylko trzeba zadac sobie trud i poswiecic troche czasu na hodowle a nie tylko na szybki zarobek (nie kieruje tych słów personalnie do nikogo,to tylko uwagi ogólne).
Wiem ile "szło" pająków jak ceny były wysokie(np 4 lata temu) i wiem jak jest teraz gdy spadły.I wole zeby było tak jak teraz.Wielu młodych ludzi nie może wydawac duzo kasy bo jej nie ma poprostu.A przy spadku cen mogą sobie sprawic chociazby "kędziorka" i zainteresowac sie terrarystyką.A nie chodzi o nabicie sobie kabzy tylko o to by terrarystyka sie rozwijała.A ceny i tak osiągną poziom równowagi-na troche niższym poziomie.Nie każdy rozmnoży cos ciekawego.

Dawidptasznik
15-02-2014, 10:55
To hobby a nie biznes muszą taniec bo taka jest kolej rzeczy,a ciekawe gatunki i tak trudno rozmnożyc beda mialy wysokie cenny!!!
POZDRO

Kloc
15-02-2014, 11:00
dawidptaszek po co powtarzasz :)

Zobaczymy jak ta wasza terrarystyka sie rozwinie , jak narazie nie rozwija sie hodowla tylko handel i sprowadzanie z zagranicy

Zrobie analize za pare latek :)

kak
15-02-2014, 11:06
no wlasnie - kwestia, czy traktujesz pajaki jak biznes czy jak hobby.
ja jesli sprzedaje pajaki, to glownie po to, aby kupic kolejne, a nie zeby z tego zyc.

rozumiem twoje rozumowanie w przypadku rynku usług albo naprawde powaznego biznesu, ale tutaj niepotrzebnie mieszasz biznes z pajakami.

DAAMOOK
15-02-2014, 11:12
Widzisz kupilem sobie jako 1 pajaka kedziorka. Kosztowalo mnie to 5 zl.
Pozniej spodobalo sie i za nastepne pajaki placilem juz wyzsze ceny 55zł/szt i 35zl/szt.
Wiec spokojnie, przy kedziorkach moze byc mala cena.
Na innych pajakach to sprzedawcy odbija.

Co do samych cen i ich spadkow.
Chcielismy miec kapitalizm i wolny rynek. Wiec mamy i ceny sa takie a nie inne.

Cena jest taka jaka ustala sprzedawca.
Chce sprzedac szybciej = mniejsze ceny,
chce zarobic i poczeka = wyzsze ceny.

Odgorne narzucanie komus cen jest sprzeczne z wolnym rynkiem.
Co najwyzej sprzedawcy moga sie dogadac, ale cos jakos tego nie robia. I dobrze bo wtedy tracili by kupujacy!
Zauwaz ze sprzedawcy o dobrej opinii moga sobie czasem dac lekko wyzsza cene.

scur
15-02-2014, 11:14
Co kogo obchodzi za ile i ile, kazdy robi tak zeby bylo mu dobrze i nie stracil.

To tak jakbys sie klucil ze w np. "biedronce" jest tansze picie niz w spozywczaku a takie samo, to nie chodzi o to za ile, tylko zeby przyciagnac klijeta, ci z biedronki sprzedadza wiecej i zarobia napewno wiecej niz ci ze sporzywczego. To juz nie chodzi o cene, tylko zeby sprzedac, takie panstwo ze zeby nie stracic trzeba sie czasami poswiecic i opuscic te 5 zloty mniej, ale na pewno, wiekszeos wybieze nizsza cene niz drozsza.


sorki, troche pier...... ale to u mnie normalka :P

Foxtrott
15-02-2014, 11:20
wg mnie też się trochę taniawo zrobiło. kiedy zaczynałem pajączki kosztowały tyle, że trzeba było trochę na nie pooszczędzać, a teraz wystarczy podjąć decyzję czy kupić sobie paczkę chipsów czy kędziora, a do czego to prowadzi wszyscy widzą.
niestety takie prawa rynku i nie sądzę, żeby główni sprzedawcy z całej polski ustalili stałe progi cenowe, których będą się trzymać...

Kloc
15-02-2014, 11:23
wlasnie chodzi tu o to zeby sprzedawcy nie walczyli ze sobą , ale racjonalnie konkurowali . Nie chodzi o narzucenie cen.

Teraz kedziory cierpia ale kto wie czy np za 2 lata smithi nie bedzie sprzedawany po 1zl , w tym tempie moze sie tak zdarzyc , w koncu zrobi sie wielki kocioł, a sprzedawcy juz na niczym nie odbija sobie strat

Przeciez jak przypomne sobie jak bylo 2 lata temu to kedziory L1 szly po 10-15zł i sprzedawaly sie dobrze

Jezeli myslicie ze wszyscy handlujacy tutaj to hobbysci robiacy to tlyko po to zeby zarobic na jedzenie dla pajakow ( cytat z wypowiedzi awikularii) to pomylka .

Sa jednak ludzie ktorzy z tego zyja choc mowia inaczej , nie rpacuja odbieraja telefony o kazdej porze , są na kazdej gieldzie , czasami maja przypaly na granicy i mowia ze nie odpisuja na maile bo nie maja czasu gdyz karmią zwierzaki :)
Moze ktos skumal czacze o kim pisze :)

nie chce mi sie juz pisac w tym temacie , pozostaje mi obserwowac rozwoj sytuacji

AAAAA i nie ma czegos takiego jak wolny rynek w czystej postaci , zawsze jest jakis interwencjonizm panstwowy , bez tego nie daloby sie utrzymac porzadku . Zreszta zobaczycie co sie stanie jak PO dojdzie do wladzy . Zaden kraj nie ejst w pelni liberalny nawet usa

rastafaq
15-02-2014, 11:34
Niektórzy coprawda sprzedaja tanio nawet za TANIO , kędziory ,vagansy,parahybany, takie pajaki co łatwo rozmnożyć i jest ich dość duzo w kokonie, musza sie jakos tego pozbyc.
Do niedawna też byłem przeciwnikem tak niskich cen ale teraz mi to zwisa, są pająki , które będą w cenie i mozna je sprzedać drożej jeśli o to ci chodzi.
Rozmnóz np. Poe ornate to bedziesz kasował po 50 zl za sztuke, ale sztuką też będzie to rozmnożyć i dochować sie potomstwa, a nie iść na łatwizne przy albopilosach,Coś za Coś.
Niektórzy sprzedawcy nie patrza na innych i mają cały czas dość wysokie ceny za gatunki tego warte i jakoś im to schodzi, bo nie trafia się za często, a są zapaleńcy np. Ja :D co kupią jakiś nowy i rzadszy gatunek za większe pieniądze niż 50 zł, oczywiscie sa jakieś granice, też bym nie dał za pająka 400 zl :)
Ale rynek powoli sie rozwija, zwiększa się popyt i jakoś to bedzie.
W Czechach jest tanio i ludzie z polski przyjeżdzają tam sie zaopatrzać i i nteres sie kręci.
Osobiście wole sam coś rozmnożyć i sprzedać ( co jeszcze nie miało miejsca :) ) niż ryzykować kupno i sprzedawać, zle różnie to bywa, każdy woli co innego, ja terrarystyke traktuje jako hobby i tak już zostanie :) AMEN

tw182
15-02-2014, 11:38
jak chcesz to plac za kedziory L1- 30 zł wydaje mi sie ze zaden sprzedawca Ci nie odmowi :p

DAAMOOK
15-02-2014, 11:43
Zreszta tak sie zastanawiam czy da sie wyzyc z handlu pajakami/wezami/innymi zwiazanymi z terrastyka????

M_a_X
15-02-2014, 11:43
chcesz zbijac na pajakach majatek??to zabierz sie sprowadzaniem i rozmnarzaniem egzotycznych gatunkow <nie tylko pajakow>mozesz na przyklad zajac sie wezami:) niektore odmiany barwne chodza po 75 tys $ , wyhoduji sprzedawaj :D:D wtedy nikt Ci nie zabroni brac za nie duze pieniadze. Do tej pory <z tego co wywniskowalem> chcesz zeby terrarystyka byla zamknietym swiadkiem rzadzacym sie wlasnymi prawami <kedzior L1 - 10-15 zl> a terrarysci tez zamknieta grupa nie dopuszczajaca innych <tak jak adwokaci:d> niestety ale tak nie jest i musisz sie z tym pogodzic , sa inne sposoby na zdobywanie klientow. pozdr

morda
15-02-2014, 12:07
Jak ktoś ma dużo popularnych pająków to jakoś musi się tego przecież pozbyć...

A cena jest proporcjonalna do pająka. Są kędziory po 2-3zł ale są też Poecilotherie po 430 zł....

mirekesp
15-02-2014, 12:56
Ty Kloc nie walcz z wiatrakami i nie płacz nad rozlanym mlekiem bo to nic nie da. A tak poważnie popatrz na rynek psów. Niektóre są rozdawane za darmo, za niektóre trzeba zapłacić po kilka tysięcy.

Kloc
15-02-2014, 13:52
ale z psami bylo tak od zawsze , a pajakami sie teraz kocioł robi

Ja tylko stwierdzam,ze sprzedawcy sami siebie wykańczają a co oni z tym zrobia to ich sprawa
Nie mam zamiaru z niczym walczyc bo mi to lotto :)

mirekesp
15-02-2014, 13:57
Sie poczeka, sie zobaczy. Spoko, rynek okrzepnie. Doświadczeni chodowcy przerzucą się na bardziej wymagające gatunki. A kędziorki - jak sprzedasz 800 sztuk po 2 czy 3 złote, to co nie wyjdziesz na swoje?

Kloc
15-02-2014, 22:46
teraz nie sprzedasz kedziorkow po 2-3 zl , bo chodza po 1zł , roznica 100%

Belial
16-02-2014, 00:01
Zgadzam się całkowicie z Robertem. Wiem ile sprzedawałem pająków 2 latat temu, a ile teraz. Nie wiem wprawdzie czy jestem hodowcą czy handlarzem (często słyszę takie rozróżnienie, zwłaszcza na TCP) bowiem część gatunków rozmnażam, część kupuję. Ale sprzedaż w 3 miesiącach tego roku jest bardzo duża. I spadek cen ma na to decydujący wpływ. A co do albopilos po 1 zł. mam pytanie: kto ma do sprzedania w takiej cenie? Kupię każdą ilość. Niekiedy mam wrażenie, że ktoś przedaje na granicy opłacalności, ale to chyba jego sprawa, prawda? W końcu jeżeli dołoży do tego interesu to raczej zrezygnuje z handlu.

irve
16-02-2014, 00:37
kloc roznica miedzynami jest taka ze ty siedzsz w tym zeby zarobic a ja bo to lubie zwykla roznica interesow twoim tokiem rozumowania to warto by bylo podniesc ceny telewizorow domow i chleba (oczywiscie jezeli ty bedziesz je sprzedawal)

"- zarabia mniej niz by mogl , więc tracą wszyscy." chyba wszyscy handlarze dzieki nizszym cena wiecej osob sie interesuje tym hobby

"obnizka cen oplaca sie ale do pewnego momentu po ktorym to juz sie nie oplaca" jezeli beda pochodzic z twojej chodowli to i tak bedzie sie oplacac

"Robercie stoisz chyba nie po tej stronie po ktorej powinienes ( albo tylko tak piszesz bo nie wypada inaczej w koncu klienci patrza)" mysle ze stoi po wlasciwej stronie czyli hodowcow do ktorych ty sie nie zaliczasz

kuba66643
16-02-2014, 01:59
Powiedz mi gdzie chodzą po 1 zł, chętnie kupię z 10 sztuk.

scur
16-02-2014, 02:09
kedzior L1-L2 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46160081)



kedzior L2 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45768511)



kedzior (licytacja) (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46461296)



kedzior (licytacja) (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46692457)



kedzior L13 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46943443)



kedzior L3 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46665656)



kedzior L5-6 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46763862)



kedzior L5 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47104895)




moze i ceny nie sa super wysokie, ale nie widzialem ceny ponizej 5 zloty, wiec po co ta dyskusja, jak na allegro ludzie kupuja za 10 zloty to raczej rynek sie nie zalamiej jak jedna osoba sprzeda gdzies za 3 zlote

Opu
16-02-2014, 05:29
Ja nie widze zadnego problemu dla mnie jest lepiej kupic taniej pająka niz płacic za niegogo miljony.Na rynku jest coraz wiecej pająków co zwierza ilość zainteresowanych ludzi i zwiekrzenie populacji danego gatunku np. albopilosum. to ze są tanie to nie wina szybrzego pozbycia sie i konkuręcji sprzedawców tylko zwiękrzenie sie ilosci młodych pająków na rynku np. albopilosum jest dużo prawie karzdy zaczynał od tego pająka i niema problemu ze znalezieniem go dla tego jest tani. T.Blondi dopiero co ludzie zaczeli rozmnazac te pająki i sztuka kosztuje od 50-80zł jest trudny w chodowli wiec trudno go dostac a zwłaszcza dorosła sztuke i napewno jeszcze trudniej rozmnożyć go .Mała ilość narodzonych sztuk w kokonie tez przyczynia sie do ceny. Napewno za kilka lat bedzie tańszy i tego sie nie uniknie to normalna kolej żeczy wrzystko co nowe zawrze jest drogie. jedyna podwyszka moze być spowodowana kompletnym zakazem rozmnazania i chodowania pająków bez dokumentów urodzenia w niewoli czego nie chcemy.

Baku
16-02-2014, 05:48
daruj sobie takie pomysły ,,,

ps: jak chcesz to ci sprzedam 400 kędziorów po 50 groszy ?? i sprzedając po 1 zł będziesz miał 100% zysku na sztuce :] pasuje :]

Kloc
16-02-2014, 06:23
Do irve :)

1. Pierwszy cytat ktory przytaczasz jest wyrwany z konytekstu i to tylko pare wyrazow jakbys umial czytac napewno nie pominalbys reszty ale wkleje ci tu caly kawalek,ale pamietaj ze myslenie ma przyszlosc (polecam czasem ) : "Sprzedawcy zamiast wspolpracowac ze sobą to przescigaja sie w obnizaniu cen co doprowadza do takich absurdow ze kedziory ida ponizej 1zł , vagans L1 kosztuje 5zł a jakiś inny koleś sprzedaje L2 po 6zł i co sie dzieje z tymi pierwszymi? - sprzedaz im spada , a co sie dzieje z tym drugim ? - zarabia mniej niz by mogl , więc tracą wszyscy."
Ale masz tu racje ze traca sprzedawcy ale chodzilo mi o to ze wszyscy , a wiec i ci ktorzy maja taniej i ci co drozej .

2. Nie rozumiem czemu jesli ktos sam wyhoduje pajaki to ma je sprzedawac taniej niz ten co kupuje a pozniej sprzedaje . Co prawda nigdy nie bedzie na minus ale nie bedzie tez na wielki plus .

3. Ja rozumiem Roberta i nie zamierzam tu nic pisac bo go lubię :) i wiem ze on wie co robi, zreszta on trzyma sie pewnych zasad :)

Baku - kedziory mnie teraz nie interesują , mam swoje:)

Baku
16-02-2014, 09:43
czyli jednak jest konflikt interesów :]

PRC
17-02-2014, 00:37
Witam!

Jeden z dziwniejszych watkow jaki czytalem... ;-)
Ceny spadaja na najpopularniejsze/powszechnie dostepne gatunki... a to chyba i dobrze... Dzieki temu coraz wiecej ludzi moze sobie "pozwolic" na bhobby jakim jest terrarystyka...
Gatunki drozsze, bardziej wyszukane - swoje ceny zapewne utrzymaja... choc jak i ich ceny spadna to pewnei niewielu bedzie plakac ;-)

smithimen
17-02-2014, 21:37
EEE tam... kędzioru poniżej zlotówki??? najnizej po 5, i nie badz stary przewrazliwiony tak, zadsze gatunki zawsze beda drozsze, a malo lebkow ma pajaki, bo sa nieodpowiedzialni, matka by takim gowniazom nie pozwolila:)

smithimen
17-02-2014, 21:40
Hehehe jak stary cchesz to kupuj od 40 latkow, nie kazdy 15 latek jest taki nie odpowiedzialny, mam znajomego w tym wieku i bardzo sie poswieca dla pajhakow, jest bardzo odpowiedzialny pomimo tego ze rodzice mu nie ufaja, takze wiesz...

42d3e78f26a4b20d412==