PDA

Zobacz pełną wersję : Czy po upojnej nocy z samicą mogę już zabrać samca??



krzdab2150
16-02-2014, 23:10
Kopulowały poecilotherie fasciaty.
Przynjamniej do czasu wyjścia z domu wczoraj wieczorem zbliżyły się i kopulowały 3 razy. Co robiły w nocy - nie wiem, ponieważ musiałem się ewakuować - pająki strasznie bębniły w karton, gdyż tam miały poletko rozrodowe.

Chodzi o to, że karton ma sufit z folii - nie chcę spać z poecilotheriami w pokoju, chociaż samica z usposobienia jest bardziej płochliwa i spokojna niż moje brachypelmy - stoicki spokój po prostu, to jednak wolę nie...

Wyciągać?? Zostawiać??
Nie wiem ile minęło od wylinki samicy, samczyk też ma już swoje miesiące - to raczej stary samiec (ma z pół roku od ostatniej).

To jak?? Zostawiać?? Samiec i tak długo nie pociągnie - a może włożyć obydwa do terrarium samicy i niech se żyją?? Tak zrobiłem z samcem cambridgei - ostatnie dni życia biegał za samiczką - nie został zjedzony, ale dzieci też nie było!

PS - nadrzewne z powodzeniem kopulują na ściankach terrarium (kartonu) - dla wielu z was to oczywiste, ale dla mnie nie było i nawet podłoże w tym kartonie zostało przygotowane - tylko nie wiem po co...

CRIMSON
16-02-2014, 23:29
A sprzedajesz go? jak nie to lepiej zostaw go z samicą w terrarium
Przy okazji kiedy przyjedziesz ?

krzdab2150
17-02-2014, 00:54
no i tak się stanie.
W sobotę bym chciał wpaść! Albo w tygodniu +zaniesienie petycji Sprawdzam pociągi lub samolot - odezwę się na gg

Awikularia
17-02-2014, 01:56
Ja mysle, ze powinienes przelozyc samice do jej wlasnego terrarium i dac tam samca. Jak go zabije i zje, to bedzie miala pelnowartosciowy posilek. Jak sam piszesz, samiec jest juz stary - fakt, polroczny samczyk Poecilotheria juz niedlugo pociagnie, a jego nasienie nie jest juz tak swieze. Wiec i tak jest na tzw. straty. Co ci w koncu szkodzi - ja tak zrobilam z P. rufilata. Pajaki sie ganialy, tupaly, tlukly po nocach. W koncu samica samca zjadla i wyliniala :O)) Ale za to jaka byla gruba po zezarciu kochanka..... Jak nigdy :P.

krzdab2150
17-02-2014, 02:21
Ona wogóle nie jest głodna.
Zastanawiam się kiedy wylinieje - dobra, będą 2 w 1...
No i w szklanym terrarium nie będą się tak tłukły jak w kartonie...
Dzięki za rady!

42d3e78f26a4b20d412==