PDA

Zobacz pełną wersję : Formowanie podloza



TerrarystaTerrorysta
17-02-2014, 05:55
Czy ktos z was probowal w jakis ciekawy sposob uksztaltowac podloze w terra dla pajaka naziemnego? Wiem, ze na ogol jest na to za malo przestrzeni, ale ja np. zwykle mam teren lekko nachylony (uzyskuje w ten sposob gradient wilgotnosci). Ale teraz chodzi mi teraz o stworzenie czegos w rodzaju mini skarpy. Czy ktos zna jakies triki na unieruchomienie podloza (wlokna kokosowego)? Myslalem o wsadzeniu dobrze ukorzenionych roslinek, ewentualnie o woreczkach z gazy wypelnionych podlozem.
Czekam na wszelkie sugestie, a jesli ktos ma cos takiego u siebie, bede wdzieczny za foty.

chrzanu
17-02-2014, 06:00
jak ułozysz taką "wysepkę" to dajeeeeeee, przypuścmy 3 dni że pajak zrobi z niej pole minowe, wszystko przekopie po swojemu, wiec nawet nie masz się co trudzić :D

TerrarystaTerrorysta
17-02-2014, 06:04
Chodzi mi wlasnie o to, zeby mu w tym przeszkodzic. :)
A nie lubie slowa 'niemozliwe'. ;)

ponczos
17-02-2014, 06:05
Dokładnie. Stracisz czas na robienie czegoś po czym za kilkadni nie bedzie śladu. Z roślinkami też sobie poradzi.

SHERON
17-02-2014, 06:09
HEHEHE mam identyczne zdanie pajączki są za silne chyba że wszystko przykleisz poxipolem.

TerrarystaTerrorysta
17-02-2014, 06:35
Jest tez opcja, ze dam wpoprzek terra gruby konar. Z jednej strony nasypie wlokna cienko, z drugiej grubo. Tego za bardzo nie ruszy, a przy odrobinie wysilku moze to wygladac dosc realistycznie.

Ca2na3is
17-02-2014, 06:57
majlepsze podwyższenia zrobisz wkładając płaski piaskowiec albo łupka...a co do roślin to vagans mi zdemolował bluszcz i teraz męczy sie nad inną.

Theraphos
17-02-2014, 07:35
Nie ma sie po co w takie cos bawic. Ja mojemu kedziorowi zrobiłem z jednej strony terra taka wyspe na 10cm a w niej była żywa roslina a po tygodniu roslina była poprzebijana i poroznoszona po całym terrarium. a poza tym pajak sobie przebuduje jak mu sie bedzie podobało:]

PrzemekB
17-02-2014, 08:32
nie ... pajak sobie przeniesie ziemie tam gdzie bedzie chcial a nawet pozalepia Ci pajeczyna + podloze otwory wentylacyjne...majster da rade cokolwiek bys zrobił ;)

krzdab2150
17-02-2014, 09:50
Fakt - usyp jakkolwiek, zobaczysz co z tego zostanie, hehe!
Ja sypię z górką - pod kątem - jak to ktoś powiedział - z gradientem wilgotności.
Po gradiencie wilgotnościowym następuje prawie zawsze gradient księżycowy, tzn krajobraz księżycowy...

popekjr
17-02-2014, 14:24
JESLI ZROBISZ TO Z KONAREM TO MYSLE ZE CI WYJDZIE, JA TAK ZROBILEM I B.EMILIA NIE DALA RADY, ALE POTEM ZMIENILEM UKLOZENIE BO MI SIE ZNUDZILO I TRZA BYLO JUZ WYMIENIC!

42d3e78f26a4b20d412==