PDA

Zobacz pełną wersję : Nielegalne ptaszniki na terrarystyka pl :]



Baku
17-02-2014, 06:19
Pani Agata usuneła moją oferte z pajaczkami i 2 scolopędrkami argumentujac to : " sprzedaż zwierząt których hodowla jest w Polsce zabroniona jest zakazana na tp - Agata " .. pisałem do niej na gadu ale bez odpowiedzi , napisałem temat na tamtym forum to mi mówią ze są nielegalne pająki jakis tam rzadów czyli co ?? wprowadzili juz tą ustawa o zwierz niebezpiecznych czy poprostu padłem ofiarą nadpobudliwego moderatora ??

jeśli juz weszło to dajcie mi adresik do strony mś gdzie o tym pisze !! bo to dla mnie wazna sprawa jest !!

chrzanu
17-02-2014, 06:24
a mzoe jeszcze napisz jakei to były gatunki :D
a z tego co wiem to jeszcze nie wesżła ta ustawa o gatunkach niebezpiecznych.

Baku
17-02-2014, 06:33
no właśnie ,, to co jest i tu w mojej ofercie ,,,

jeśłi kierować by sie listą to scolo , aphanopelma , i hyba regalis samczyk sie nie spodobał ... ale przepisy które nie weszły nie obowiązują tymbardziej ze są to ciągle plotki , a nawet salamandra nie była tak dyrastyczna w swojej wersji :]

chrzanu
17-02-2014, 06:38
jak widać "sarząd" na tp jest nie douczony i dlatego trzeb się trzyamć tcp :D

daf
17-02-2014, 08:58
Oj ci na tp to są kretyni tacyy, że szkoda gadać. Tam jest jak z cenzurą za komuny.

Mad_Death
17-02-2014, 09:07
tp jest z epoki kamienia łupanego jeszcze;]

Silent_Dragon
17-02-2014, 09:15
Witam
Do mnie tez sie tam przyczepili ://
Ehhh TCP gora :]
Pozdrawiam

krzdab2150
17-02-2014, 09:35
ja chyba wiem o co chodzi...

Regulamin forum terrarystyki...

...
8. Giełda

8.1 Na poszczególnych forach giełdy (Sprzedam; Kupię; Oddam, zamienię) możesz umieszczać swoje oferty kupna, sprzedaży bądź wymiany zwierząt, literatury i akcesoriów....

8.4 Zabrania się ummieszczania ofert zwierząt uwzględnionych w projekcie rozporzadzenia do art. 73 ustawy o ochronie przyrody.
<lol><lol><lol><lol>
Hahahahahaa, uuuuu
<lol><lol><lol><lol><lol>

krzdab2150
17-02-2014, 09:36
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=19&i=3410&t=3410

to pełna relacja na dziś w sprawie...

krzdab2150
17-02-2014, 09:57
A w sumie na terrarystyce ownerzy wypowiadają się, że to ich sprawa, że zakazują i trzeba to uszanować...

robert.p.
17-02-2014, 10:19
Nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu!
Przecież tego rozporządzenia nie ma i raczej w tej formie nie będzie.
A jak bedzie projekt rozporządzenia że brodaci są zli ,to co?Też ich banować będą?
Projekt nic nie znaczy-jak wejdzie w zycie to co innego,ale tak?

Baku
17-02-2014, 10:21
tymbardziej ze teraz nie wiadomo jakie projekt wspomina gatunki bo jeszcze go nie ma :]

krzdab2150
17-02-2014, 10:38
W sumie chcieli dobrze (bezpiecznie)

Na razie zrobiły się faktycznie "zakazane" pająki - przynajmniej część użytkowników tego forum już jest o tym przekonana...

Taaaaak, a niech ktoś się jeszcze powoła na to, że na jednym z portali uznano je za niebezpieczne w chwili kiedy my bijemy pianę z petycją jako zjednoczeni k... terraryści, petycja jest też przecież na terrarystyce,
eeeeh o co chodzi???

Awikularia
17-02-2014, 10:49
http://terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22060

Tiaaa, widze, ze terrarystyka.com.pl chce byc bardziej papieska od papieza, jak mowi znane powiedzenie.... To jak taka jest praworzadna, to dlaczego moderatorzy nie usuwaja ogloszen z pajakami, na ktore wymagane sa zaswiadczenia o urodzeniu w niewoli, czyli Brachypelma ssp. i Aphonopelma pallidum (zakladam, ze A. albiceps to nie ma nikt)?????? To w koncu sa praworzadni, czy praworzadni polowicznie??????

Co za "portal"..... :/

Mysza1983
17-02-2014, 11:47
praworządni na swój sposób :-]

Baku
17-02-2014, 15:17
Awi :] niezapominaj ze aphanopelmy niedos ze niektóre na cites to jeszcze niebezpieczne :P:P

dr1zzt
18-02-2014, 05:42
Tajest. Ten serwis obsysa na maksa, dzieci i plagiatorzy. Howgh.

Obcy
18-02-2014, 13:04
mi tez wywaliła posta ze skolopendrami , niech babsko poczyta a potem kasuje...

robert.p.
18-02-2014, 13:22
No chyba nie myslisz ze kobieta moze moderowac forum.Co takie cos pOTRAFI?
Niech sie babka za pranie wezmie.ja znam tylko jedną normalną kobiete terrarystke-Awi.
A reszte bab do garów-szczególnie te z terrarystyki.

Dark Raptor
18-02-2014, 13:30
Oj, nie zapominaj o "meg" Robercie :P
A osobiście znam kilka ciekawych terrarystek... więc nie generalizujmy :P

Co do głównego tematu... nie napiszę, że jest to śmieszne, bo to rzecz oczywista.

Jednak nie podoba mi się kolejny "konflikt międzyserwisowy". Jakoś trudno poskładać nasze środowisko.

Baku
18-02-2014, 13:59
racja ,,, ale sie zdenerwowałem bo duzo czasu straciłem latając po str mśu i szukając tej " przykrej " informacji

vendetta
18-02-2014, 16:16
widze Baku ze walczysz tam z nimi na tym smiesznym faszystowskim forum (jakiś pajac napisał->KORSAKOW: "to na sprzedaż jakich zwierząt zezwala forum jest naszą wewnętrzną sprawą, nie zezwalamy na sprzedaż zwierząt z projektu rozporządzenia i koniec nie mamy zamiaru sie z tego za bardzo tłumaczyć" ciekawe dlaczego ta gruba baba co wywaliła posta jakos milczy w tej sprawie...?!

robert.p.
18-02-2014, 19:21
No wiem,wiem sorki
Przegiełem troche.Ale terrarystyka to smieszna strona i nic na to nie poradze ze tak uważam

Awikularia
19-02-2014, 01:53
Tez tak uwazam, Robercie. Szczegolnie od jakiegos czasu. Kiedys byla normalna, podobna do TCP. Ale juz im przeszlo :/

Co do moderowania: bylam moderatorem forum ptaszniki, i to wlasnie na terrarystyka.com.pl Ale to bylo dawno i nieprawda. A gotowac nie cierpie, lepiej to robi moj maz :P

KORSAKOW
19-02-2014, 08:08
jak widać "sarząd" na tp jest nie douczony i dlatego trzeb się trzyamć tcp :D

Oj ci na tp to są kretyni tacyy, że szkoda gadać. Tam jest jak z cenzurą za komuny.

tp jest z epoki kamienia łupanego jeszcze

Tajest. Ten serwis obsysa na maksa, dzieci i plagiatorzy. Howgh.

niech babsko poczyta a potem kasuje...

No chyba nie myslisz ze kobieta moze moderowac forum.Co takie cos pOTRAFI?
Niech sie babka za pranie wezmie.ja znam tylko jedną normalną kobiete terrarystke-Awi.
A reszte bab do garów-szczególnie te z terrarystyki.

Baku ze walczysz tam z nimi na tym smiesznym faszystowskim forum

ciekawe dlaczego ta gruba baba co wywaliła posta jakos milczy w tej sprawie...?!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

cierpliwie czekamy na dalsze wyrazy sympatii

z inwektywami nie będe dyskutował, może poza tą jedną, chciałbym sprostować że Agatka ma nienaganną figure ;-P

a skoro Awi wspomniała coś o świętości i papieżu... to czy nie jest ciekawe że admini tych obu serwisów dogadują się dużo lepiej niż userzy? janse że są wśród nich "rachunki krzywd" ale jakoś spotykamy sie co jakiś czas, i chociaż nie padamy sobie w ramiona to nie ma między nami takich jazd jakie zdażają sie permanentnie na forach, myśle że uzewnętrznianie swoich odczuć w takiej formie jest po prostu niesmaczne

jeśli ktoś chciałby porozmawiać o merytorycznych przyczynach "zakazu" z tp zapraszam na GG

krzdab2150
19-02-2014, 08:54
właśnie. Ja lubię terrarystykę - na tamtym forum zaczynałem, fakt było lepsze...

Awikularia
19-02-2014, 09:44
Ja wszystko rozumiem, rzadko sie czepiam terrarystyka.com.pl, ale po cholere zakazywac czegos, co nie jest zakazane??????????? Ba! Nawet projekt ustawy nie zostal zlozony do czytania, a juz zakazujemy.... No to cos nie tak jest chyba? Korsakow, sam pomysl: jesescie na terrarystyce niekonsekwentni. Skoro tak przestrzegacie prawa (nawet takiego, ktorego nie ma), to dlaczego nie calkowicie???

CURTUS
20-02-2014, 03:02
Witam
Akurat główny wątek tematu mało mnie interesuje...
Mam jedynie prośbę jako zatwardziały męski szowinista - proponuję ostrożniej dobierać słowa gdy mówi się o Paniach. Używanie obraźliwych sformułowań, nie tylko świadczy o braku kultury piszącego ale i może kogoś zdenerwować...
Podpisuję się pod postem Korsakowa.

mysza
20-02-2014, 06:18
Mnie też temat rozmowy nie interesuje, ale chciałabym się zapytać, dlaczego robert.p uważa, iż sprawdziałabym się w kuchni?? Chciałbyś skosztować jakiegoś mojego dania]:->?? Zapraszam.
A tak nawiasem mówiąc, to Twoja wyopwiedź jest na takim poziomie, iż raczej nie powinnam się przejmować tego typu ocenami.

robert.p.
20-02-2014, 08:45
Przepraszam,ta wypowiedz naprawde nie była na poziomie.
Wiec jesli możesz nie traktuj tego dosłownie.Miałem akurat nie najlepszy dzien i tak jakos wyszlo.
Wiec przepraszam,i nie wracajmy do tego jesli można.Przykro mi,jesli Cie uraziłem.

KORSAKOW
20-02-2014, 10:13
Awi, nie usuwamy Brachypelm z tej prostej przyczyny że są to pająki objęte ochroną konwencji waszyngtońskiej, więc idąc tym tropem administracja TP i TCP musiała by każdego sprzedającego np Dusiciela czy Legwana (a zaręczam że sporo tych zwierzaków "zchodzi" przez fora bez żadnego dokumantu) pytac czy ma cites na zwierzaka, my przyjmujemy że ma, tymbardziej że da się kupic Brachypelme z papierem (przynajmiej u nas na śląsku), przyjmujemy więc że sprzedajacy posiada wymagany dokument.

zadam wam teraz proste pytanie i prosze odpowiedziec na nie nie mieszając do tego ptaszników, co się stanie jeśli organy scigania zainteresują sie jakimś niebezpiecznym zwierzakiem, znalezionym u kogoś, a ten ktoś powie "aaa... tego kupiłem na forum..."

jeśli TCP ma inną wizje rozwiązania problemu niebezpieczych to ok, my to szanujemy, prosimy więc o uszanowanie naszego pomysłu

Tym bardziej że afera jest po prostu głupia, doświadczony ptasznikarz będzie wiedział u kogo może kupić regalisy, a młody i niedoświadczony nie potrzebuje tej wiedzy.

Aha z modkiem tego forum musze sobie pogadac na GG ;-) chyba wpadne na GG Mordy ;-)

krzdab2150
20-02-2014, 10:19
zadam wam teraz proste pytanie i prosze odpowiedziec na nie nie mieszając do tego ptaszników, co się stanie jeśli organy scigania zainteresują sie jakimś niebezpiecznym zwierzakiem, znalezionym u kogoś, a ten ktoś powie "aaa... tego kupiłem na forum..."

z taką logiką nie powinny isntieć allegro, lomardy i komisy samochodowe....

42d3e78f26a4b20d412==