PDA

Zobacz pełną wersję : p.murinus



BlaY
18-02-2014, 13:49
Nie mam raczej problemow z moimi pajakami, ale ostanio mam 1 problem. Mam 2 male murinusy jeden sie fajnie zadomowil w pojemniku na mocz ale 2 ktorego wlozylem do takiego malego plastykowego pojemnika 6/3/3 srobil sobie siec na gorze pojemnika i nie mam jak otworzyc pojemnika bo mi spiepszy (strasznie szybkie medy :] ) co mam zrobic a raczej jak go przeniesc do czegos innego. Dzieki za jakies podpowiedzi.

Welpek
18-02-2014, 13:53
ja ostatnio tez sie balem zeby mi maly murinus nie zwial L4 i zrobilem ta przeprowadzke w dosc duzym akwarium "wypchalem" go z pojemnika na mocz siedzial na dnie i puzniej chcialem go wsadzic spowrotem po wymianie torfu tu juz byly drobne problemy ale przynajmniej nie zwial poza akwarium

Animal
18-02-2014, 13:58
Wsadź go do wysokiego akwarium razem zpojemnikiem (akwarium musi być czyste żeby się niewspiął po zakurzonym) Otwórz pensetą pojemnik, i wygoń go, włóż wcześniej przygotowany pojemnik albo ten szybko wyczyść i zagon go do środka z powrotem. Aha i użyj innego pojemnika, wyższego żeby sieci pod "sufitem" nierobił.

Animal
18-02-2014, 14:00
Aha, i jeszcze niepróbuj mu zastawiać drogi czymś żeby sie zatrzymał bo on to odbierze jako sytuacja do ucieczki i szybko wlezie ci na ręke, tak jak mojemu koledze. Szukał go później dwie godziny pod sofą :)

pol
18-02-2014, 14:00
ja zawsze mlode murinuski do wysylania pakuje w kliszowki na łóżku, wyglada to tak, pudelko w ktorym miszkaja, otwieram dopiero po przygotowaniu kliszowki wylozonej papierem (lignina) w waszym przypadku nowego mieszkanka i drugiej pustej kliszowki, potem otwieram murinuski i peseta przegrzebuje tunele, jak wybiegna czkam az na moment sie zatrzymaja i podkladam kliszowke do ktorej chetnie sie howaja, stamtad puknieciem energicznym w denko wytrzepuje do nowego domku i tye!!
jak nie chce sie zatrzymac podkladasz sprytnie kliszowke na drodze jego "lotu"
pozdrawiam
p/s nie polecam sposobu przy takich L6 i wiekszych okazach

BlaY
18-02-2014, 15:01
dzieki ; ]

Robson
18-02-2014, 16:27
Albo po prostu zatkaj wanne i zrob to w wannie

SHERON
18-02-2014, 23:05
Robson nie przeginaj to jest L4. WANNA TO CHYBA ZA DUŻA

Shinigami
19-02-2014, 00:54
nie czaje jak wanna moze byc za duza:) przeszkadza to w czyms??:) mozesz mu tez zniszczyc ta siec i jest spora szansa ze nastepna zrobi gdzies na dnie pojemnika

Awikularia
19-02-2014, 01:45
W zyciu nie przekladalam pajakow w wannie.... :>

Shinigami
19-02-2014, 05:41
ja w wannie przekladam tylko p. murinus i s.calceata, jakis wtedy spokojniejszy jestem:)

42d3e78f26a4b20d412==