PDA

Zobacz pełną wersję : p.murinus łagodniejszy niz kędzior



Bojek
19-02-2014, 11:18
Witam.
Od 2 miesięcy mam samiczkę p.murinus L8 i jest bardzo ładną dziewczynką tylko jedna rzecz sie nie zgadza. Mój Pajączek jest dokładnym przeciwieństwem tego wszystkiego co się pisze o ich charakterach. Kiedy ostatnio wrzuciłem jej świerszcza ( była jakieś 8 dni poi wylince) to przez dwa dni uciekała przed nim albo nawet dawała po sobie chodzić zanim go zjadła. To ja się pytam gdzie jest jej natura mordercy :P sam nawet kiedyś chciałem ja troszkę podrażnić to tylko uciekała, od 2 miesięcy 2 razy przyjeła pozycję obronną kiedy ja prowokowałem ( znowu nie robie tego zbyt często, niech ma spokój ). To już mój kędzior L9 przejawia większą agresję kiedy jakiś robaczek łazi po jego terra. Tak więc pytam co jest grane z moją dziewczynką ??

Maniak
19-02-2014, 11:23
Nic z nią nie jest grane. Ten typ tak ma ;). Zdarzają się osobniki bardziej agresywne a inne mniej. Pewnie za wylinkę czy 2 jej odbije i będzie psychopatką. Z resztą pająki są najbardziej "psychiczne" tak koło L6 więc może na starość jej przeszło?

marianex
19-02-2014, 11:35
Murinusy sa przewaznie agresywne , ale zdarzaja sie sztuki bardzo łagodne.
Posiadałęm swego czasu B.Angustum brahypelma jak brahypelma oprócz tego ze niedała włozyc reki do pudełka :P:P:P

chrzanu
19-02-2014, 11:40
wszystko zalezy od danego osobnika, czesto sięwłąsnie zdrza tak jak piszesz że murinus spokojny jak baranek a kędzio poczuł się w roli seryjnego mordercy :P

poprostu trafiłes na takiego osobnika, nie ździw się jak po nastepnej wylince twój murinus dostanie "odpału" i stanie się mega agresywny, często po wylinkach właśnie pająki przechodzą taką "metamorfoze".

Bojek
19-02-2014, 11:40
Jak tak dalej z nią będzie to zaczne jej w terra ręko operować i na ręce ja brać :)

chrzanu
19-02-2014, 12:18
tak tak, powodzenia, ale jak weźmiesz ją na ręke to prosze cię nie pisz o tym jak zygałes, dusiłes sie, miałes sztywna reke, że miałes temp albo co masz zrobić zebynie umrzec z bólu.

Oczywiście bierz ją na ręke, bierz, nikt ci przeciez nie zabrania :D

cyclosternum
19-02-2014, 12:27
no widocznie ma taki charakter...lenia :-p

PrzemekB
19-02-2014, 12:59
uwazaj naprawde bo po wylince moze sie zmienic jej charakter a aktualne jej zachowanie moze uspic Twoja czujnosc i wtedy bedzie niewesoło

Awikularia
20-02-2014, 03:19
Z tego co wiem (a rozmnazalam P. murinus i mam je w roznym wieku w domu), to najbardziej agresywne sa wlasnie, jak sa dorosle. Maluchy niezmiernie rzadko sa agresywne, to duze sie stawiaja, aczkolwiek sa tez wyjatki od reguly. To, ze pajak ucieka przed swierszczem nie oznacza lagodnego charakteru. Oznacza to po prostu "nie jestem jeszcze glodny".

Dawidptasznik
20-02-2014, 08:04
Z tego co wiem to najbardziej agresywne sa wlasnie, jak sa dorosle. Maluchy niezmiernie rzadko sa agresywne!!!
POZDRO

Awikularia
20-02-2014, 08:16
Ałaaaaaaaaaaaaa dawid, twoje posty nic nie wnosza do tematow, a najbardziej denerwuje mnie, jak powtarzasz slowo w slowo moje slowa.... Chyba masz na samej gorze organizmu urzadzenie myslace (potocznie zwane zozgiem), aby samemu cos wykombinowac????????

THX
20-02-2014, 08:25
Im bliżej do wylinki tym pajak staje sie bardziej leniwy. Jesli twoj murinus przejdzie wylinke to nie karm go miesiac i wtedy sprawdz czy nie jest agresywny. Gwarantuje ze sie nie zawiedziesz.

madOx
22-02-2014, 04:47
U pajakow czasem bywa tak, ze zmienia im sie charakter. Zdarza sie to po wylince(wlasne obserwacje). Moj murinus zawsze byl agresorem. Raz przeszedl wylinke i okazalo sie, ze pajak potrafi tylko uciekac. Przeszedl nastepna i wrocil mu charakterek.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==