PDA

Zobacz pełną wersję : spryskiwanie pajaka



beyonce
19-02-2014, 12:06
Powiedzcie mi dlaczego nie wolno spryskiwać pająków wodą?? Ja nie mam takiego zamiaru, ale pytam z ciekawości bo nie było na FAQ.

chrzanu
19-02-2014, 12:20
poprostu chyba tego nie lubią. po co mają być mogre jak maja być słuche.
często pajaki przy spryskiwaniu same podladuja pod wode ale pewnie myślą ze to zarcie. poprostu sie ich nie psika i tyle :D

CRIMSON
19-02-2014, 12:20
BO TEGO NIE LUBIĄ

chrzanu
19-02-2014, 12:25
a tak w ogóle:

1). Temat nowej wiadomości musi w kilku słowach odzwierciedlać główną myśl która będzie kontynuowana w dalszej części wiadomości (znaczące ułatwienie dla odpowiadających, przeglądających forum - spowoduje to pojawienie się większej ilości odpowiedzi). Niedopuszczalne są tematy w stylu "Pytanko", "Mam problem", "Udzielcie porady" itp. Można zaś napisać np. "Jak zbudować tylnią ścianę w terrarium - mam problem / udzielcie porady / pytanie". Ułatwi to wszystkim "życie", leży to w interesie użytkownika jeśli chce dostać odpowiedĽ na swoje pytanie.

czyli:
http://terrarium.com.pl/forum/rules.php

beyonce
19-02-2014, 12:26
aha, spoxik dzięki

beyonce
19-02-2014, 12:27
ok thx

Matt_ns
19-02-2014, 12:43
Naukowcy sie znalezli - bo tego nie lubia - no comment. Nie mozna go spryskiwac woda poniewaz mogla by sie ona dostac do plucotchawek i pajak by sie "utopil"

chrzanu
19-02-2014, 12:47
szczególnie ze maja je chyba od spodu, a w ogle jak miałyby sie utopic, musiałbys nalac chyba z 1cm wody :/

Atrax
19-02-2014, 12:48
Tu raczej chodzi o zraszanie, a nie zlewanie pajaka woda.

Nie poleca sie tego ze wzgledu na to, ze (oprocz tego, ze tego nie lubia), ze czesto spryskiwany pajak choruje z o wiele wieksza czestoscia na choroby grzybicze...przynajmniej wzrasta takie prawdopodobienstwo.

Co do utopienia sie, to o takim przypadku jak na razie nie slyszalem.

Matt_ns
19-02-2014, 12:52
Ja slyszalem i to nie raz. Wystarczy pare kropel zeby wpadlo do jego plucotchawek i wystarczy. To samo co tobie wsadzili by nos i usta do wody i kazali oddychac.

Maniak
19-02-2014, 13:32
Matt_ns,

Której części zdania:
"Pająk ma płucotchawki od spodu" nie rozumiesz?

Narysuję ci to:
Pryskasz od góry (chyba że się mylę), a płucotchawki są od SPODU (w sumie to coś jak od góry ale na odwrót) tak więc zgodnie z prawami fizyki kropla spadając przyciągana w dół siłą grawitacji NIE zakręci bez działania innych sił do płucotchawek.

Ok, jak już ustaliliśmy gdzie są płucotchawki i czemu podczas NORMALNEGO zraszania terra ich nie zalejemy chciabym odpowiedzieć na zadane pytanie. Otóż:

1)Spójrz na reakcję jakiegokolwiek owada czy pająka na wodę. Zakładając że owad/pająk ten żyje w środowisku lądowym będzie uciekał bo się boi. To jest naturalny instynktowny odruch.

2)U niektórych pająków (np u parahybany czy innych z lasów tropikalnych) poziom wilgotności w terra powinien sięgać ok. 70%. W takim wypadku pleśń ma wystarczająco wilgoci żeby sobie "zakwitnąć". Szczerze mówiąc nie wydaje mi się aby spryskanie pająka było przyczyną jego pleśnienia a raczej zła wentylacja mogłaby to spowodować.

Mały
19-02-2014, 13:52
Matt_ns napisał(a):

> Nie mozna go spryskiwac woda poniewaz mogla by sie ona dostac do
> plucotchawek i pajak by sie "utopil"

Jak dla mnie jest to bzdura... :/ Nie wiem tez jak odpowiedziec na pytanie czy wolno czy nie wolno... jak zraszam terraria to niektore pajaki nie reaguja na wode wogole, niektore uciekaja do kryjowki, jeszcze inne wyczesuja wloski itd. Pajaki, ktore nie uciekaja nie raz sobie schna po kilka godzin, ale jeszcze zaden nie padl z tego powodu a to, ze woda dostanie sie do plucotchawek i pajak padnie wydaje mi sie nieprawda. Wiele gatunkow doskonale sobie radzi z plywaniem... w ich srodowisku zdarzaja sie tez ulewne deszcze itp. Watpie aby tak bylo jak napisales... jak dla mnie podobny mit jak z zatkaniem plucotchawek przez piasek.

Animal
19-02-2014, 15:19
A słyszałeś o prawie grawitacji?? Pozatym niespryskuje sie ponieważ obniża to temperature pająka.

robert.p.
19-02-2014, 15:44
Nie spryskuje się ich wodą bo niektóre nerwowo na to reagują.Zresztą moje czasem troszke oblane zostają i niewiele im to robi.Tak jak napisał Mały-mitem jest ze pająk sie utopi bo woda po spryskaniu dostanie się do płuc.Pająki doskonale pływają i nie topią sie tak łatwo.

SzTeQ
19-02-2014, 22:48
Jak by Ciebie ktoś oblewał wodą jakbyś szedł chodnikiem to dobrze by Ci z tym było ??
POdejrzewam, że pająki mają to samo, poprostu wątpliwa przyjemność w szwędaniu się mokrym po domu ;p

beyonce
20-02-2014, 00:37
Ok, dzięki za odp. Mam jeszcze jedno pytanko, bo mam małego ptasznika L1 i jak będę chciała mu dać wode, żeby pił to mogę mu dać watę zamoczoną w wodzie??

Awikularia
20-02-2014, 03:16
Bez przesady, beyonce, bez przesady. Pajaki rzadko pija, a wystarczy, jak bedziesz zwilzala podloze. Poza tym wiekszosc plynow pobieraja wraz z pokarmem. Nalezy jednak troszke rozrozniac pajaki od np. ssakow ;).

Dawidptasznik
20-02-2014, 08:01
Robert.p ma racje to sa mity ze woda dostaje sie do pluc !!!
Pajak sie tak latwo nie utopi
POZDRO

THX
20-02-2014, 08:17
Dodatkowo niektóre pająki żyjące blisko rzek nie mają problemów z wodą. Mój H. Gigas bardzo dobrze sobie radzi w wodzie, i czesto po nieudanych atakach na np. muche laduje w duzym pojemniku gdzie spokojnie siedzi zanurzony do połowy i czeka na następny ruch ofiary :)

42d3e78f26a4b20d412==