PDA

Zobacz pełną wersję : Robactwo u skorpa(b.jacksoniL2)



laska
20-02-2014, 10:37
Dzisiaj dawałem małego karaczana (na oko miał 1cm) mojemu b.jacksoni.Niedawno zajrzałem do jego pudełka i zobaczyłem że łażą po nim białe,malutkie ok.1mm paskudztwa.Czy to są roztocza?Wolno się poruszają i nie skaczą.Usunąłem z niego te które po nim łaziły,ale zostało pare na torfie.Czy musze robić kwarantanne?

CRIMSON
20-02-2014, 10:41
podłoże do wymiany, obejrzyj czy nie ma na nim wczepionych roztoczy.
Najpewniej za duża wilgotność

PaCZeK_1988
20-02-2014, 10:42
hmmm...... to moga być roztocza bo na male to jeszcze zamaly :P lepiej zmienic mu podloże i wszystkie akcesoria... bo sie rozlezą i moge zyc gorzej !! to go odizolój.. moze do innego podełeczka po wylince zgubi te roztocza i dasz go spowrotem d oczystego terra

TOXYN
21-02-2014, 01:33
Ja mam tak u 2 ptaszników:/, ale mi robaki pływały w pojemniku z wodą. Wylałem wodą i zalałem pojemniki wrzącą wodą, ale zobaczyłem, że są jeszcze w torfie tam gdzie leżał pojemnik i tylko tam to zalałem te miejsce gorącą wodą i jakoś pozdychały. Wilgotność raczej nie mogła być za duża, bo mam tylko pojemnik z wodą i nie pryskam a już 2 raz mi się to zrobiło.

Tomek_Nie
22-02-2014, 04:03
zrob mu kwarantanne , daj go do czystego pojemnika a jako podloze zastosuj jakies np papierowe reczniki itp . zmieniaj co jakis czas np 2 dni te reczniki i czysc pojemnik po jakims czasie mam nadzije ze znikna te dziadostwa . pozdrawiam

laska
22-02-2014, 05:26
Na szczęście szybko zauważyłem te roztocza.Zmieniłem mu miejsce zamieszkania i jest wszystko spox(mam taką nadzieje).Innych/nowych roztoczy jak zostały nie znalazłęm.DZIĘKI za wszyskie odpowiedzi.

42d3e78f26a4b20d412==