PDA

Zobacz pełną wersję : wilgotnosc



Juzef
21-02-2014, 16:10
czy do utrzymania odpowiedniej wilgotności w terra wystarczy wstawic miseczkę z wodą czy jednak konieczne jest pryskanie podloża? chcialbym uniknąć problemów z pleśnią w terra więc proszę o odpowiedzi pod tym kątem.

werni
21-02-2014, 17:11
Sam pojemnik z wodą nie zapewni odpowiedniej wilgotności. Takie rozwiązanie sprawdza się dla naprawdę sucholubnych gatunków (Grammostola, Ceratogyrus..), ale przy innych lepiej jak chociaż jeden kąt w terrarium będzie wilgotny.

mirekesp
21-02-2014, 17:14
Dla murinusa może by i wystarczyło. Dla większości innych pająków raczej nie (zwłaszcza dla maluchów). Aby uniknąć pleśni stosuj za podłoże włókno kokosowe, i sprzątaj w miare szybko niedojedzone resztki. Wtedy nawet przy dużej wilgotności nic nie powinno zapleśnieć. Uważaj też co wkładasz do terra. Nie wiem jak u innych ale mi wszystko z drewna pleśnieje w zastraszającym tempie, więc stosuje ceramike i sztuczne roślinki.

Baku
21-02-2014, 17:17
wystarczy oby był ccaly czas pełny :]


ale przy młodych pająkach lepiej skropić , duzy sobie poradzi :]

werni
21-02-2014, 17:21
U mnie dość dobrze trzymają się różnego typu patyki i kora, z tym że nie mają bezpośredniego kontaktu z torfem/włóknem tylko opieram je na warstwie piasku/żwiru lub kamieniach. Oczywiście mowa o terrariach dla większych bestii.. :)

mirekesp
21-02-2014, 17:26
A ja chyba zaczne szukać jakiegoś bezpiecznego lakieru do impregnacji. Żadne wyparzanie, gotowanie w soli, zabezpieczanie przed kontaktem z torfem u mnie nie skutkuje. Qrcze może mam za mokro?

YaKiLLaK
21-02-2014, 23:32
masz pewnie za małą wentylację... u mnie nic nie pleśnieje...

Mały
22-02-2014, 02:55
mirekesp napisał(a):

> A ja chyba zaczne szukać jakiegoś bezpiecznego lakieru do
> impregnacji. Żadne wyparzanie, gotowanie w soli, zabezpieczanie
> przed kontaktem z torfem u mnie nie skutkuje. Qrcze może mam za
> mokro?

Ja jako podloze uzywam wlokna kokosowego, mam w terrariach rozna dekoracje: kawalki kory, korzenie, bambusy. Nic nie impregnowalem, ani nie wyparzalem, dobra wentylacja zrobi swoje, moze faktycznie masz za mokro, ale pamietaj dziurek nigdy za wiele... ;)

madOx
22-02-2014, 04:32
Slyszalem, ze mozna kaponem zabezpieczyc. Na dniach zastosuje i zobacze co z tego wyniknie.

Pozdrawiam

Juzef
23-02-2014, 09:32
co to ten kapon??

42d3e78f26a4b20d412==