PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe terrarium



BakuZ
22-02-2014, 13:49
Dzisiaj odebralem od szklarza moje nowe terrarium (30 dl 25 szer 25 wys). Tylko problem jest taki, iz moj pajaczek sie zeslizguje ze szklanych scianek (wczesniej trzymalem go w faunaboxie). Zeslizguje sie, spada, i boje sie ze gdy spadnie na krojowke, to cos mu sie stanie... Co Wy na to? Powinienem sie obawiac, czy kedziorek da rade ujsc bez obrazen z upadku?

Tutaj jest zdjecie terra z moim pupilkiem
http://b4kuz.coolinc.info/Pajaki/Terra.jpg

P.S. Wiem ze nie jest dopuszczalen trzymanie pajakow blisko glosnikow itp, ale nie wiem co dokladnie sie dzieje pajakom od basow itd. Czy od tego moze mu sie stac cos powazniejszego?

BakuZ
22-02-2014, 13:52
Sorry za bledny link... Ten dziala na pewno
[img]http://b4kuz.coolinc.info/Fotki/Pajaki/Terra.jpg[img]

Matt_ns
22-02-2014, 14:03
Jak wiesz pajaki reaguja na drgania, a taki bas to odczuwa on doskonale. Nie wiem do jakiej sytuacji porownac to w zyciu ale pajaka zapewno to denerwuje :P

chrzanu
22-02-2014, 14:12
z tej foty to ja nie widze zeby on się ześlizgiwał :P
a to ze go dupka ciągnie dół - no cóż, jakos sobie poradzi, jak bedzie wiedział ze nie wejdzie to nie bedzie wchodził.

no drgania to on reaguje bardzo dobrze, nic mu sie nie dzieje w sensie ze nie zachoruje ale bedzie sie denerwował. to tak jakby ktos ci napierdzielał wiertarką codziennie w sciane od pokoju. tez byc nie chorował, ale nerwice złapałbyc po 15 minutach :P

BakuZ
22-02-2014, 14:16
Hehe no jasna sprawa ze bym sie wkurzyl... Czasem lubie sobie glosniej posluchac muzy, ale wiecie jak jest - pajaczek wazniejszy niz wlasiciciel, wiec bede sluchal tylko czasem :D

mispushupek1
22-02-2014, 22:42
morzesz słchać nasłuchawkach i przyokazji zrobić pajączkowi korek na ścianach :P

Matmike
22-02-2014, 22:59
wez sobie scianki czyms wyloz ;) nawet chyba mozesz ...hmm jakims papierem ? choc nie bo moze plasniec....wyloz sobie korkim a bedzie dobrze....lub porysuj od srodka szybke i beda wglebienie hehe :) Pozdrawiam - aha i nie wiem czy moze mu cos byc wiec tu nie odpowieadam :)

leviatan
23-02-2014, 01:31
Moje takie pytanko: Czy w tym terrarium jest wentylacja jakaś? Bo ja nie widze tam żadnej :)

chrzanu
23-02-2014, 04:02
mi się wydaje ze foto jest "uciete" i wentylacja jest na dole, a terra jest otwierane do góry na prowadnicach :D

mnich87
23-02-2014, 05:13
Jak pająk chodzi sobie po szklanych ściankach, a ty go zaatkujesz tymi basami to nic dziwnego, że przegrywa z siłą grawitacji :D. Może to dlatego spada?

BakuZ
23-02-2014, 13:36
Nie :) Moj kedziorek "Misiunia" nie spada dlatego ze gra muza bo zaczalem sluchac muzy na sluchawkach, a fotka z tego co pamietam nie byla obcieta, pajaczek ma wloty powietrza o dlugosci ok 5 mm i szerokosci 25 cm od przodu i od tylu-> http://b4kuz.coolinc.info/Fotki/Pajaki/SzparkaWterra.jpg , wiec sadze iz wystarczy... A moze to ze Misiunia sie zeslizguje to jest kwestia "przyzwyczajenia", bo chyba coraz lepiej jej to wychodzi... Co o tym powiecie ? :)

ponczos
24-02-2014, 00:12
Na 25 cm to mi to wygląda. :)) A co do ześlizgiwania.. Poczekaj aż terra się trochę "przybrudzi" i kłopot powinien zniknąć. :))

ponczos
24-02-2014, 03:21
Miało być: "nie wygląda".

42d3e78f26a4b20d412==