PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać? Kędzior, czy August?



Black Flame
23-02-2014, 02:40
No właśnie. Stanąłem przed dylematem wyboru między Brachypelmą albopliosą a Brachypelmą augustum... Co lepsze dla max. początkującego na rozpoczęcie przygody z pająkami?

Z góry thx za odpowiedź.

SDY
23-02-2014, 02:45
Bez roznicy. Ograniczaja cie jedynie: zasoby twojego portfela i twoj gust.

Jimbo
23-02-2014, 02:48
Coo wolisz, obydwa nie należą do najpiękniejszych ;). I Angustum a nie "Augustum".

ir3k
23-02-2014, 03:03
>obydwa nie należą do najpiękniejszych

najpiękniejsze to one nie są ale za to każdy prawie hodowca zaczynał od kędziora, jest to bardzo wdzięczny pająk, polecam,

Markoś
23-02-2014, 03:08
ja tez polecam kedziora :)

mispushupek1
23-02-2014, 03:14
a ja niezaczynałem od kędziora :P

Jimbo
23-02-2014, 03:32
Dobry do zaczęcia, ale praktycznie wszystkie Brachypelmy są dobre do zaczęcia. I wiele innych pająków również.

PrzemekB
23-02-2014, 03:43
Black Flame!!! KUP angustum jesli masz okazje a zobaczysz ze bedziesz zadowolony,mam angustum i albopilosum, ta pierwsza jest o wiele bardziej ciekawym pajakiem. Jest zywsza, nie jest takim obibokiem jak albopilosum,czasami(nie zawsze) lubi robić pajęczyne w wyzszych partiach terrarium/faunboksu. Czasami zachowuje sie nerwowo,jednak to nie zaden tam znowu szatan. Mój i nie tylko mój angustum ponieważ znam pare osób ktore maja te pajaki lubi postraszyć i robi to chętnie jeśli zadomowi się dobrze w fauboxie,albopilosa natomiast robi to zadko,zadziej niz angustum.Barwy angustum sa moim zdaniem atrakcyjniejsze niz albopilosy. Angustum lubi sobie pokopac podobnie jak albopilosum... Na Twoim miejscu niezastanawiałbym się i brałbym B.Angustum...ja z mojej miałem o wiele więcej radochy niz z B.Albopilosum... aha i dodam...tam ktos pisał ze zalezy od "kieszeni"... angustum to nie sa drogie pająki ! drozsze niz albopilosum ale mysle ze ich cena w stosunku do wieku jest odpowiednia.pozdrawiam

leviatan
23-02-2014, 03:45
a ja polecam Chromatopelmę !!!!! Zaczynałem od B. smithi'ego i się nim znudziłem... potem kupiłem chromkę i jest git ;) plecie dużo sieci i jest bardzo ruchliwy i wiecznie głodny :) jedyny minus - cena

PrzemekB
23-02-2014, 03:53
Jak możecie(większość z was) polecać Black Flame'owi B.Albopilosum lub mówić że to "obojętnie","bez różnicy" itp...ze to przecież ten sam rodzaj (Brachypalma) jeśli żaden z was nie ma B.Angustum i nie może dobrze wypowiedzieć się w temacie jakie są różnice i co jest lepszym wyborem, wypowiadacie się o nie mając do końca pełnej wiedzy na temat. Nie chce nkomu ubliżyć ale myśle że jak już pisać to tylko konkrety które są oparte wiedzą i doświadczeniem a nie w stylu "wydaje mi się że..." (to tyczy się też innych postów) pozdrawiam i przepraszam za tą rozpiske, nie chce nikogo urazić podkreślam!

chrzanu
23-02-2014, 03:59
a ja bym kupił obydwa :D
ale jezeli koniecznie chcesz tylko jednego to ja bym brał angustum.

Black Flame
23-02-2014, 04:41
Czyli jednak Angus (sorry za błąd) Nie wiem tylko, czy nie będzie ZBYT ruchliwy (aby przypadkiem mi kiedyś nie nawiał xD). Ubarwienie faktycznie ma ładniejsze. I tak na początek wezmę samca ;) Chcę się przekonać jak to jest ;) ALE nie chcę pająka, który działalby odstraszająco :P będę musiał do niego przekonać starszych :P Wygląda na to, ze pan PrzemekB jest mocno za Angusem ;)

Dzięki za odpowiedzi ;) i REpozdrawiam

Hellhamer
23-02-2014, 05:27
moim pierwszym pajączkiem również był kędzior:)

fibus13
23-02-2014, 06:52
Polecam kedziora :) Chyba najlagodniejszy pajak z jakim mialem do czynienia.I wcale nie jest taki brzydki,po prostu jest inny :))))

docxp
23-02-2014, 07:38
A ja ostatnio kupiłem Chromatopelmę i ją szczerze polecam. Minusem jest cena, ale plecie dużo pajęczyny, jest dość ruchliwa, dużo je i jest pięknie ubarwiona. Poza tym 65zł to nie jest chyba dużo licząc, że będzie żył 5 lat w najgorszym wypadku.

wluczykij888
23-02-2014, 08:03
Kędzior ...
pozdro

PrzemekB
23-02-2014, 08:53
Uwierz nie będzie zbyt ruchliwy, a co do straszenia to robisz to na własne zyczenie denerwujac g...to wszystko ;)

scur
23-02-2014, 09:31
Kedzior chyba najlepszy, aczkolwiek ja bym polecal boehmei ;)

tw182
23-02-2014, 11:15
angustum lubi sie zakopywac i siedziec w norkach, jest aktywny bardziej nocą . moze byc tak ze nie bedziesz go przez dlugi czas widzial bo mu sie zachce siedziec pod ziemia, za to fajnie w nocy baraszkuje po terra:)

42d3e78f26a4b20d412==