PDA

Zobacz pełną wersję : mały sexik ?? a moze tak międzygatunkowo ;] ??



Baku
23-02-2014, 10:22
zauwazyłem dziś coś ciekawego ,

moja samica platusa bardzo intensywnie odpowiada na wołania samca nhandu co.

widać ze jej sie chce ;] a skoro odpowiada na zawołania to pewnie i by go dopuściła - szkoda ze mam juz dla niej innego partnera :]


no ale do sedna .. ktoś sie spodkał z czymś takim wcześniej ?

cyclosternum
23-02-2014, 10:25
mam nadzieje ze nie wpadnie ci pomysł krzyżowania!!

kagetsu
23-02-2014, 10:36
w naturze tez sie moga ptaszniki krzyzowac wiec nie wiem czemu masz cos przeciwko ;P

dario_terrarysta
23-02-2014, 10:41
Ja mam ptasznika który był krzyzowany irminia z cambridgei jest aktualnie po 3 wylince ale narazie przechodzi wylinki oraz rozwija bez żadnych utrudnien . Nie wiem jak to będzie z platusem i nhandu bo to dwa inne gatunki , a irminia i cambridgei to jednak psalmopelusy . Życze powodzenia .

Awikularia
23-02-2014, 10:47
Kiedys moj samiec C. fasciatum bebnił do wylinki samicy Poecilotheria regalis.... :P

Awikularia
23-02-2014, 10:47
Tfu, do wylinki Grammostola rosea.... Samicy oczywiscie...

Baku
23-02-2014, 11:01
hmm moze one są wszystkie sobie blizsze niz sie nam wydaje , do wylinki to da sie wytłumaczyc , gorsze ze nie do sojego gatunku :] tu juz trzeba badań :]

rastafaq
23-02-2014, 11:15
Znajomy skrzyżowal P.platusa z C.spinicrusem, ale przeżyły tylko 3.

robert.p.
23-02-2014, 11:20
Większość dorosłych samców potrafi "bębnić" do do wszystkiego co im przypomina pająka-może to być wylinka,samica innego gatunku,czy widziałem kiedys jak samiec cambridgei kopulował (a raczej próbował) z osobnikiem który miałbyc samicą a okazał sie niedorosłym samcem.Moja lasiodora dificilis ostatnio bębniła na spółke z samcem vagansa.Wydaje mi sie ze ich instynkt w jakis sposób ulega zakłuceniu w warunkach terraryjnych(sama obecnosc duzej ilosci pająków w jednym miejscu może to powodować).Ale nhandu z platusem?Nic by z tego nie było,nawet jak skopulują to jej nie zapłodni,nie dopasują się.Porównaj bulbusy platusa z bulbusami nhandu-są zupełnie inne

Tomek_Nie
23-02-2014, 14:15
kto wie moze mieszanie miedzy gatunkami tez jest mozliwe ,jak ktos niesprobuje to niebedziemy wiedzec do konca . mozliwe ze to tak jak biały i murzyn :) tez sie rozmnazaja dobrze :P pozdrawiam

Borello
23-02-2014, 14:31
ale zes walnal!! bialy i murzyn to ten sam gatunek tylko inna odmian.. zeby nie powiedziec rasa!! tak dla poszezenia twojej wiedzy gdybys ty probowal zaplodnic szympansa (bez obrazy) to by bylo tak samo jak z platusem i nhandu..

Baku
23-02-2014, 15:38
i tu sie mylisz

dario_terrarysta
23-02-2014, 21:52
Aż boje sie tutaj napisać swojego zdania , bo widze ze tu wiekszośc nieuprzejma - ale pamietajcie !! "KAŻDY MA PRAWO WYRAZIĆ SWOJE ZDANIE" to jest forum !! .

Moje zdanie jest takie .

JA BYM NIE PRUBOWAŁ . Tak jak pisałem wyrzej w moim przypadku to mieszanka psalmopelusów wiec to jest + ale Platus z Nhandu to pewnie wyjdą dziwolongi .

Baku
23-02-2014, 22:53
ale w tym poscie nie chodzi o to ay prubować , to jest opis zachowania .....

ponczos
24-02-2014, 00:25
Baku, ale pewnie większość pamięta Twoje zamiłowania do eksperymentów i z góry zakłada że możesz mieć w planach próbę a z zachowaniem to tylko podchody. :P :))

Borello
24-02-2014, 06:42
baku powiedz w czym sie myle, bo czlowiek omylny i faktycznie moglem walnoc jakas glupote i nie chcial bym wiecej powielac tego rodzaju bledu. z gory dzieki

Baku
24-02-2014, 08:43
nie w planach mam lugardi z rcfem bo nie mam do niej samca ,
do platusa i do nhandu mam samce :]

Baku
24-02-2014, 08:45
my od szympansa róznimy sie tym ze 2 jego hrmosomy sie zespoliły / zchybrydyzowały dlatego mamy 1 mniej a więc nie ma szans na potomstwo dsyz nie pokryje se garnitur genet , natomiast cała mygalomorpha - ( hoć nie daje zato głowy ) ma taką samą ilość chromosobmów ,,,

Jaca
24-02-2014, 10:54
Nie sądzę...
Oprócz tej samej liczby chromosomów ważna, a wręcz najważniejsza jest ich odpowiednia homologiczność. No i oczywiście decydujące znaczenie ma tu czysto fizyczna możliwość kopulacji, o czym wspominał robert.p. Nie przesądzałbym natomiast o tym, że z krzyżówki szympansa i człowieka nic by nie powstało.
Koń i osioł są w o wiele dalszym pokrewieństwu, niż człowiek i szympans...

Baku
24-02-2014, 19:38
a jak ilość chromosomów ? , masz racje homologiczność jest wazna tzn jnajwazniejsza ale jak jakiesgoś brakuje którejs stronie to homologiczności poprostu brak ;] nie sądze aby hybryda człowieka z szympansem przekroczyła granice zygoty - dobra - kto jest chętny ;] ja zapewnie szympansa a trzeba tylko chętnego ;]

hmm ale my ciągle odbiegam od tematu ;] mi ciągle chodzi o tego typu zachowania a dyskusja o kopulowaniu platusa z nhandu przełuzmy na inny temat ;]

42d3e78f26a4b20d412==