PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to pleśń???



snowby
23-02-2014, 11:20
Planuję zakup pająka. Zrobiłem je z plastikowego pojemnika na żywność, a do wystroju użyłem torfu jakiegoś z ogródka, patyków i słomy wyparzylem to w piekarniku. Potem dołożyłem jeszcze gałązki z tui. Schowałem terra, postało jakieś 5 dni. Dzisiaj gdy je otworzyłem ujżałem coś co przypominało pajęczynę było tego mało ale skąd sie wzięło??? Siatka wentylacyjna jest drobna więc wątpię by voś tam weszło. Może to jakaś pleśń??? Pytam się bo nie wiem czy jest ono dobre dla pająka.

robert.p.
23-02-2014, 11:23
To plesn,patyki,słoma tuja raczej odpadają.Tego typu materiały zawsze będą plesniec,no chyba ze zrobisz tam pustynie w tym pudełku-ale to może nie odpowiadac ptasznikowi.

snowby
23-02-2014, 11:52
ale te patyki były parzone i gotowane w soli. Jak wobec tego można zabezpieczyć się przed pleśnią???

Shalafi
23-02-2014, 11:53
Nie bierz torfu z ogrodka tylko kup torf kwasny w ogrodniczym sklepie. Taki torf z ogrodka mogl miec w sobie juz rozwijajaca sie plesn a w terra ladnie sobie podrosla :-)

Shalafi
23-02-2014, 11:54
Patyki mozna zabezpieczyc NIETOKSYCZNYM lakierem , poza tym dobra wentylacja w terra powinna zalatwic sprawe.

Tomek_Nie
23-02-2014, 14:21
dokladnie ! zrob jak mowi shalafi ! kup sobie najlepiej wlokno kokosowe jest najlepsze a nie jakas skazona ziemia z rostoczami i wszelkim innym robactwem ! ja by,m do tkaiego czegos nigdy w zyciu niewsadzil pajaka ! pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==