PDA

Zobacz pełną wersję : Nhadu chromatus, Lasiodora cristata



Black Flame
23-02-2014, 12:15
Co soądzicie o tych pająkach?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47186022
Moim zdaniem są śliczne ;) Zastanawiam się tylko, czy nie są zbyt agresywne (ponoć nie... ale czy napewno to jad Brachypelmy?) 18 zeta za L3 to chyba dobra cena :P

tosik
23-02-2014, 12:24
No sa piękne weź odrazu 10 sztuk agresywne nie są czasem nerwowe ;]

Black Flame
23-02-2014, 12:29
Niee :p aukcja zakończona ;( Nerwowe? Czeszą się? Skaczą? "Zachowują" niespokojnie? :P

vendetta
23-02-2014, 12:49
To ten sam gatunek od 2004 i z własnego doswiadczenia okreslił bym go jako nerwowy i stosunkowo szybki mój niejednokrotnie kąsał pensete. Ale niech wypowiedzą sie inni własciciele tego gat.pozdrawiam

rastafaq
23-02-2014, 13:44
U mnie jest strasznie plochliwy, nie za skory do jedzenia, za to bardzo lubi uciekac do swojej kryjowki :]

Awikularia
23-02-2014, 13:46
N. chromatus=L. cristata (ale nie ta prawdziwa, tylko ta w handlu)=Vitalius cristatus. Teraz jedyna prawidlowa nazwa to Nhandu chromatus.

Niektore osobniki bywaja nerwowe - moja samica ile razy otwieram terrarium, to sie stawia, a druga biega jak szalona po pudelku. Nie sa najspokojniejsze. Nie to co ptasznki z rodzaju Brachypelma. Ich jad nie jest niebezpieczny dla czlowieka, ale potrafia - jak sie wkurza - niezle wyczesac wloski parzace.

rastafaq
23-02-2014, 13:50
Zauwazylem ze pajaki w pudelkach sa bardziej niespokojne niz w terra, caly czas ise czesza i nerwowo biegaja w kolko, w terrarium tego nie ma, chromatus nie wyczesal dotad ani jednego wloska tak samo jak boehmei :]a sa juz dosyc sporo po wylince szczegolnie brachypelma :]

vendetta
23-02-2014, 13:59
Ja to sobie tak tłumacze (swojego nhandu trzymam aktualnie w faunaboxie) dość uciażliwe jest otwieranie jakichkolwiek pudełek a z terra nie ma raczej takiego problemu juz samo otwieranie faunaboxu (całego) wywołuje serie niemiłych dla ucha (a co dopiero dla pająka) trzasków i prasków;) z terra tego problemu raczej nie ma wiec i pajak wewnątrz spokojniejszy.pozdrawiam

krolik
23-02-2014, 22:48
No i na dodatek bardzo ploszliwe i mozna szybko je wystraszyc

venom
24-02-2014, 10:47
moja l15 abo wiecej samica sie ostatnio uspokoila, ale tak do l 13 to szatan wcielony, najdrobniejsze poruszenie, podmuch-sekunda i pajeczyca odwrucona w kierunku zadzialanie bodzca, przyjeta pozycja obronna,uderzenie przednimi odnozami w podloze, przy kolejnym zaniepokojeniu atak-pozycje obronna utrzymuje jeszcze przez kolejne 10min od podraznienia.Pozatym nie przyjmuje pokarmu za dnia, poluje tylko i wylacznie w nocy, a na dodatek na starosc robi sie wybredna(karalca, czy cwierczka nie ruszy za to smakuje jej krwista wolowinka:))
tak wiec do spokojnych z cala pewnoscia go nie zaliczam(parachybana to aniolek w porownaniu), tymniemniej byc moze mam takiego swirnietego osobnika tego gatunku.

Pozdrowionka
Memory remains

charliie
24-02-2014, 22:21
Moje cristaty to sa dopiero szybkie:)jeden mi raz uciekl to go 15min gonilem;)ale mam L4 i L6 i powiedzialbym ze na razie nie okazaly zadnej agresywnosci ale to najprawdopodobniej przyjdzie z wiekiem:(raczej sa strachliwe a cena nie za fajna ja moge Ci sprzedac za ta cene L4 a za 40zl L6




pozdrawiam:)

42d3e78f26a4b20d412==