PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana pokarmu...



cmx
23-02-2014, 12:16
Czy jeżeli poprzedni właściciel karmił pająka mącznikiem to czy pająk może już nie chcieć przyjmować innego pokarmu (w moim przypadku pinki)? Dawałem mu już żywą, zabitą, przekrojoną i nic - przechodzi obok niej niezainteresowany. Jeżeli to wylinka to po czym jeszcze poznać? Bo póki co pająk (L1) jest ruchliwy, chodzi sobie po pojemniku, dzisiaj się nawet "czyścił" :) Ma tylko czarny odwłok, ale nie wiem - może taki ma być :P

Black Flame
23-02-2014, 12:18
Nie jestem znawcą ale może pająk musi się do nowego żarełka przyzwyczaić. Albo i wylinka. Jeden pająk wie ;P

Matt_ns
23-02-2014, 12:28
Jesli ta kropeczka sie blyszczy to bedzie mial wylinke. Pajaka nie mozna karmic samym macznik poniewaz ma on duzo tluszczu i pajak moze byc bardziej podatny na choroby i urazy mechaniczne. Lepiej dawac mu pinki. Jesli to jest L1 to sproboj mu dac polowe pinki za 3 dni, jesli nie zje to sproboj znow za 3 dni itd, itd.

cmx
23-02-2014, 12:29
to nie jest kropka tylko cały odwłok w porównaniu z resztą ciałka jest bardzo ciemny

SDY
23-02-2014, 12:31
Co? jakie choroby? Jakie urazy mechaniczne? A jesli chodzi o gromadzenie sie tluszczu, to kiedys chyba Awikularia pisala ze to tylko ma miejsce u kregowcow, natomiast u pajakow cos takiego nie wystepuje.

tomi18
23-02-2014, 13:09
witam

Pajaki nie gromadza tkanki tłuszczowej to po pierwsze po drugie jak pajak jest głodny to zje padline nieraz nawety atakują wode nie martw się o pajaczka zacznie jeść jak mu się zachce poprostu sprawdzaj go czsami i co jakis czs mu dzwaj coś :]]]


ja tak robie i jest siii :]]]

A jezeli caly się zrobi ciemniejszy to znak że wylinka niebawem :]]] czego ci życze :]]

pozdro

Jimbo
23-02-2014, 13:32
Mączniki napewno nie są gorszym pokarmem od pinek. Moim zdaniem znacznie lepszym i chętniej szamanym przez pająki.

Awikularia
23-02-2014, 13:43
Matt_ns, co za bzdura....
Juz mowilam, ze samymi macznikami nie mozna karmic np. jaszczurek, poniewaz jest to niewskazane, ze wzgledu na duza zawartosc tluszczu (moze czegos jeszcze) w w/w "robalach". Ja juz nie raz powtarzalam, ze karmie moje pajaki od poczatku larwami macznika mlynarka, natomiast bialymi robakami karmilam RAZ i wiecej tego nie zrobie, bo jestem do nich uprzedzona (tzw. jestem "obrzydliwa"). Wychowalam na macznikach pokolenie pajakow, ktore juz maja swoje mlode. I nie zauwazylam ŻADNYCH klopotow...

ponczos
24-02-2014, 00:29
Młode jedzą mączniki, starsze świerszcze i drewnojady okazyjnie. Żadnych komplikacji nie stwierdzono.

42d3e78f26a4b20d412==