PDA

Zobacz pełną wersję : co to moze oznaczac??



Glazik
24-02-2014, 00:34
moj pajaczek wszedl do kokosa i sie zamknol mchem. dzis z ciekawosci odslonilem mech zeby zobaczyc czy wszytko w porzadku z pajaczkiem. odslanialem peseta. jak juz byl przeswit do kokosa pajak zaatakowal pesete. spojrzalem na niego a odwlok na spodniej czesci mial bardzo siwy.
czy mozliwe jest to ze sie schowal zeby wylinke przejsc ??
martwi mnie ten siwy odwlok. moze za wilgotno jest i cos zlego sie mu dzieje ??
pozdrawiam

ponczos
24-02-2014, 00:35
Na 99% wylinka. NIe martw się.

Może siwieje z nerwów bo mu z ciekawości ten mech odsłaniasz?? :))

Glazik
24-02-2014, 00:38
jak tak to jak dlugo moze tam siedziec ??
siedzi od czwartku. przed wejsciem zjadla 2 swierszcze.

ponczos
24-02-2014, 01:09
Siedzieć może ile jej się spodoba, nie ma reguły. Jeżeli w czwartek jeszcze jadła, a zakładamy że przygotowuje się do wylinki to myślę że trochę czasu upłynie. Jeżeli jesteś niecierpliwy to zajrzyj za kilka dni (tylko nie codziennie).

P.S. A jeżeli już przejdzie wylinkę i dalej dłuższy czas nie wyjdzie to możesz ją delikatnie "odkopać".

Glazik
24-02-2014, 01:38
dzis jak zajrzalem. z powrotem zaslonilem wejscie mchem. pajaczek wypchnol go najpierw a potem po swojemu czesc mchu wciagnela (samica B. Vagans) i przeswit zaslonila swoja pajeczyna. zobaczylem w tym czasie jej karapaks. normalnie byl tak siwy jak ju starego czlowieka wlosy :D
dzieki ponczos za informacje :)

SDY
24-02-2014, 01:47
Moze jak karpaks jst juz taki siwy to pajaczek wylinial? I jeszcze nie stwardnial do konca... Nie bylo tam gdzies drugiego "pajaczka" przypadkiem:>?

ponczos
24-02-2014, 03:20
Barwy przed wylinką są bledsze. A poza tym wydaje mi się że jest to wina światła - popatrz pod różnymi kątami. Ja nie raz miałem takie wrażenie że odwłok jest "siwy" i zawsze okazywało się to tylko wrażeniem. :)) P.S. A może wyczesana dupa poprostu?? :))

Glazik
24-02-2014, 06:04
SDY pajaczek tak stanol przy wejsciu ze swoim cialemwszystko zaslonil. nie widzialem tam pustego pancerza.

ponczos co do siwizny to na 100% jestem pewny ze nie jest to wina swiatla
tez kilka razy to widzialem ze pod innym kontem inne ma barwy.
do tego karapaks jes tez siwy. przy B.Vagans obwodka karapaksu jest w kolorze bezowym a u niej ten berz juz nie przypomina berzu :D
pozdrawiam

wrobel_16
25-02-2014, 10:23
nie schizuj bedzie liniec :)
ale mozesz sobie troche poczekac

42d3e78f26a4b20d412==