PDA

Zobacz pełną wersję : Irminka i nietypowy problem [Karmienie]



PLU
25-02-2014, 12:29
Witam mam mały problemik bo kupiłem niedawno irminke 3 wylinke którą dzisiaj dostałem i wygląda jak z guagu !!!! odwłok jak szpilka i chciałem ją nakarmić a ona nie chce świerszczyka ruszyć !!! chciałem jeszcze dodać że przeniosłem ją do jej nowego terra :P (pudełeczko na mocz) czy dlatego nie chce jeść ??? czy najpierw musi się przyzwyczaić do nowego środowiska ???? mam nadzieje że nie zginie z tak maleńkim odwłokiem :O


Prosze piszcie i THX



Do moderatorów

(chce jeszcze dodać że nie chodzi mi o kędziorka który jest najedzony i dla pewności pytam się dla czego nie chce jeść !!! jest to dla mnie poważna sprawa !!!)

SDY
25-02-2014, 12:37
Moja L3 tez nie od razu jadla. Daj jej muche. One strasznie latajace owady lubia. Ja jak irmini albo cambridgei'owi wrzucam taka plujke na noc to rano tylko sie rozgladam gdzie glowa muchy lezy:D Natomiast swierszcze to i tydzien potrafia zyc sobei z nimi w zgodzie... Ale predzej czy pozniej zje wszystko:)

PrzemekB
25-02-2014, 12:44
Pewnie pająk ma taki mały odwłok bo miał niedawno wylinke i z tego samego powodu nie chce jeśc.

THX
25-02-2014, 12:56
Daj jej czas. Przemek ma racje mowiac ze moze byc po niedawnej wylince. Jest jeszcze jeden powod. Nadrzewne pajaki na poczatku sa troche niesmiale jesli nie siedza w swojej kryjowce z pajeczyny. Daj jej troszke czasu na sporzadzenie kryjowki i wtedy jej daj pokarm. Jesli bedzie bardzo glodna to w okoncu zje, z pajakami nie ma nigdy pospiechu.

PLU
25-02-2014, 13:02
Też tak mi się wydaje że może być świerzo po wilince a sprzedawca który mi wysłał pajączka po prostu go nie nakarmił tylko od razu wysłał ale u mnie wszystkiego dostatek tylko chciałbym się dowiedzieć co ona może jeść jakie muchy naprzykład jakbym kupił w wędkarskim larwy to czy muchy wylęgnięte z tego bedą dobre czy nie ???? powedzcie mi ale świerszczyk nadal na nią czeka znaczy czeka na pożarcie ;) troche bede się denerwował o jej stan dopuki czegoś nie zje :( to jest mój pupilek chociaż że go mam zaledwie pare godzin :):)

SHERON
25-02-2014, 13:03
Oczywiście ze tak sie zdaża. Ale co do tej pajeczynki to nie zawsze moją Metalika L3 dostała świerszcza i zjadla po 2 godzinach a drógiego jak miala pajeczynke zjadła po godzinie no to moze różnica godziny ale raczej nie jest zwiazana z pajęczyna :)

PLU
25-02-2014, 13:12
Nie wiem skąd wziąść zdrowe i pożywne muchy czy macie jakiś pomysł ???? nie jestem pewien co do much z robaków jako przynęty wędkarskie bo mogą być pasione jakimiś świństwami a z dworu to spaliny są ;\ no chyba że się myle z tymi robakami ale skąd wziąść muchy ????

THX
25-02-2014, 13:25
Much w najblizszym czasie na pewno nie bedziesz mial, poniwaz troche trwa ich rozwoj z larw. Jesli nie chce swierszcza to poczekaj dzien lub dwa. Pajakowi to nie zaszkodzi.
Na poczatku zawsze jest najgorzej, ale jak posiedzisz w temacie to nawet dlugie glodowki nie beda straszne :D

tasior_m
25-02-2014, 13:35
kup sobie pinke w sklepie wedkarskim, oczywiscie zrob szpilka dziurki w pudełeczku i postaw na jakis tydzien w temp. pokojowej, w max 2 tyg. bedziesz juz mial z larw muchy, pajaczek spokojnie moze je jesc
aha, lepiej jakby to byla biala pinka, a nie barwiona, bo to nigdy nie wiadomo jaka farba oni pasa te robaczki :)

rastafaq
26-02-2014, 06:25
Nic mu nie bedzie....a dla pewności kliknij w mój podpis :D

42d3e78f26a4b20d412==